CALL US NOW
09125030071 | 02122087856
آیکون واتساپ

تاسیسات ساختمان

تاسیسات ساختمان

خدمات فنی تاسیسات ساختمانی یکی از مهمترین خدمات جهت حفظ و نگهداری ساختمان است.که برای ثبات و سلامت ساختمان باید بصورت دوره ای انجام شود. خدمات تاسیساتی بر اساس نقشه ساختمانی وبصورت فنی و مکانیکی انجام می شود. تاسیسات ساختمانی به دو روش سطحی و زیربنایی انجام میگیرد. امور فنی و تاسیساتی بایستی بدست متخصصین هر حوزه و با دقت فراوان انجام گیرد.تا بازدهی مناسبی داشته باشد. تعمیرات و تعویض تاسیسات قدیمی و خراب علاوه بر نگهداری سازه و ساختمان بر کاهش هزینه انرژی تاثیر مستقیم خواهد داشت. مهندسین حوزه تاسیسات با توجه به نقشه ساختمان و نوع تاسیسات تصمیمات اجرایی و خدماتی را می گیرند. چرا که خدمت رسانیتاسیساتی باید بصورت فنی و مکانیکی با کمترین هزینه و دست بردن در ساختمان انجام گردد.

تاسیسات و خدمات ساختمانی طیف گسترده ای از خدمات را شامل می شود؛که تمامی این خدمات از نیاز های اساسی و ویژه ساختمان ها بخصوص ساختمان های مسکونی بزرگ ، مجتمع ها و ویلا های بزرگ محسوب می شود. این خدمات بطور کلی به دودسته فنی( الکتریکی )وفنی (مکانیکی)تقسیم می شوند. در خصوص قیمت خدمات تاسیسات ساختمان قیمت ها بر اساس خدمات آنجام شده تعیین می گردد.این خدمات بصورت انلاین و اینترنتی نیز انجام میشود. شرکت های خدمات فنی ساختمان یا همان خدمات تاسیسات با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و مشغله های فراوان به ارایه خدمات تاسیساتی از طریق اینترنت پرداخته اند و شما با انتخاب شرکت مورد نظر و ثبت مشکل خود درخواست بازدید و تعمیرات را ثبت می کنید .

دسته بندی تاسیسات ساختمان در نانوتجارت

انجام پروژه های خرد و کلان تاسیسات ساختمانی در کوتاهترین زمان
سیستم های حرارتی و برودتی( تهویه )وظیفه خنک کنندگی و گرمایش ساختمان را بر عهده دارند.که شامل پکیج ها ، چیلر ها ، اسپیلت ها ، ابگرم کن های دیواری ، کولر ها ، بخاری و شومینه ها می شوند. که از نیاز های اساسی هر خانه یا ساختمان محسوب می شود .

از جمله این خدمات می توان به تعمیر و نگهداری سیستم های حرارتی و برودتی دستگاه های تهویه مطبوع ، سیستم های انتقال انرژی ، فاضلاب ، عایق ها ، آسانسور ها و بالابر ها ، درب ها های ریموت دار ، و اطفا حریق اشاره کرد. هریک از سیستم های نامبرده در ساختمان چنانچه دچار نقص یا خرابی شوند.ساکنین ساختمان را به دردسر می اندازند ؛ در این موارد بهترین کار کمک گرفتن از متخصصین خدمات تاسیسات ساختمان است. سیستم های حرارتی و برودتی( تهویه )وظیفه خنک کنندگی و گرمایش ساختمان را بر عهده دارند.که شامل پکیج ها ، چیلر ها ، اسپیلت ها ، ابگرم کن های دیواری ، کولر ها ، بخاری و شومینه ها می شوند. که از نیاز های اساسی هر خانه یا ساختمان محسوب می شود .

خدمات تاسیسات گرمایشی و موتورخانه ساختمان

گرمایش ساختمان ها برای فصول سرد سال یکی از بخش های اصلی خدمات تاسیساتی ساختمان محسوب می شود که بسته به منطقه که می تواند سرد سیری و گرم سیری باشد می تواند تا اندازه ای دستخوش تغییراتی گردد. نوع سیستم حرارتی تاسیساتی ساختمان ها می تواند بر حسب طراحی و نوع کاربری متفاوت باشد. بعنوان مثال برای گرمایش واحد های مشکونی ساختمان ها می تواند از سیستم مرکزی موتور خانه و از پکیج های مجزای ساختمانی و از فن کوئل ها استفاده نمود. طریقه انتقال حرارت در گرمایش ساختمانی نیز می تواند بصورت رسانش Conduction که در گرمایش از کف اتفاق می افتد و یا به روش هم رفت Convection که در مورد بخاری ها، شوفاژ ها و فن کوئل ها اتفاق می افتد صورت پذیرد. در وضعیت استفاده از لوله کشی برای گرمایش از کف در واقع انتقال حرارت از لوله ها به زمین به روش رسانش و در نهایت انتقال حرارت از کف به محیط اطراف به روش هم رفت اتفاق می افتد.


تاسیسات موتور خانه ساختمان که عملیات گرمایش را برای تمامی طبقات بصورت همزمان انجام می دهد شامل اجزای مختلفی شامل دیک آب که در بردارنده حجم مشخصی از آب بر حسب میزان نیاز واحد ها، مشعل که عملیات گرمایش آب جریان شوفاژ ها را بر عهده دارد و پمپ سیرکولاسیون که گردش آب را در جریان به عهده دارد می باشد. پکیج های ساختمانی که استفاده از آنها در تاسیسات ساختمان ها در حال افزایش می باشد هر یک یک موتورخانه در ابعاد کوچک هستند که بصورت دائمی و بطور لحظه ای به افزایش دمای آب بر حسب نیاز در حمام و یا در شوفاژ ها و سیستم های گرمایشی می پردازند..

خدمات تاسیسات گرمایشی و موتورخانه ساختمان
خدمات تاسیسات ساختمان در غرب تهران
خدمات تاسیسات ساختمان در غرب تهران

خدمات تاسیسات ساختمانی در غرب تهران توسط تکنسین های مجرب در کوتاهترین زمان و مناسب ترین قیمت. بررسی شرایط و نیاز به تعویض اجزای تاسیسات ساختمانی. این خدمات شامل خدمات مربوط به سیستم های سرمایشی، سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع در سطح خرد و کلان انجام می گیرد. خدمات عایق کاری سیستم های تاسیساتی در غرب تهران نیز در این مجموعه قرار می گیرند.

خدمات تاسیسات ساختمانی در سعادت آباد
خدمات تاسیسات ساختمانی در سعادت آباد

با توجه به ضرورت سلامت تاسیسات ساختمانی بجهت آرامش خود و سلامت ساختمان مرتبا" این سیستم ها را مورد چکاپ قرار دهید. تا علاوه بر حفظ سیستم ؛ هزینه را نیز کاهش دهید. با توجه به مشغله های روزمره نیاز به درگیر کردن خود نیست. پس می توانید با خدمات تاسیسات ساختمانی تماس گرفته و سیستم های تهویه ، گرمایش و سرمایشی ، آب رسانی و فاضلاب خود را در سریع ترین زمان و کمترین هزینه چک کنید .

خدمات تاسیسات ساختمانی در شمال تهران
خدمات تاسیسات ساختمانی در شمال تهران

با توجه به حساسیت سیستم های نام برده لازم است که حتما توسط مهندسین تاسیسات ساختمانی در شمال تهران سرویس و تعمیر شوند تا از بروز مشکلات بیشتر ویا ایجاد خطر جلوگیری شود. تعمیر و یا دستکاری خودسرانه هر یک از این سیستم ها می تواند باعث ایجاد حادثه غیرقابل جبران هم بلحاظ مالی و جانی شود. پس بهتر است در اولین فرصت با تماس با یکی از خدمات تاسیسات ساختمانی مشکل را گزارش تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

خدمات تاسیسات لوله کشی ساختمان

یکی از مهمترین بخش های تاسیسات هر نوع بنا و ساختمانی لوله کشی داخلی و خارجی آن ساختمان می باشد. لوله کشی که بسان رگ ها و مویرگ های ساختمان در انتقال آب و گاز بصورت انشعابات اصلی و فرعی عمل می کند از جمله خدمات تاسیسات ساختمانی می باشد که پس از مرحله بتن ریزی کف طبقات و قبل از اجرای موزائیک، سرامیک، سنگ و کف پوش ها اجرا می شود. بطور کلی لوله کشی ساختمانی را می توان در دو بخش اصلی لوله کشی آب و گاز دسته بندی نمود که در حجم های کاری متفاوتی صورت می پذیرد. یکی از خدمات معمول تاسیسات ساختمانی نیز در امر سرویس و تعویض لوله های تاسیساتی ناشی از ترکیدگی لوله ها و یا مشکلاتی از این قبیل می باشد. انجام پروژه های لوله کشی بسته به نوع بنا با بکارگیری اجزای تاسیساتی مختلفی صورت گرفته در لوله کشی آب از لوله های ضد زنگ از جنس های پلی مری مانند PVC و در لوله کشی گاز از لوله های فلزی استفاده می شود.

بسته به گستردگی کار، نوع بنا که می تواند مسکونی، تجاری و یا صنعتی باشد از تجهیزات وابسته مختلفی در پروسه لوله کشی تاسیساتی ساختمان از انواع پمپ ها، سنسور ها و بوستر ها استفاده می شود. در تاسیسات ساختمان هایی با ارتفاع بسیار بالا و مجتمع های بلند برای بهبود پروسه آب رسانی نه تنها از پمپ هایی مثل پمپ های طبقاتی برای افزایش فشار خروجی در لوله ها بلکه هر چند طبقه بسته به طراحی مهندسی تاسیساتی اتاقک هایی برای نصب تجهیزات تاسیساتی مخصوص لحاظ می گردند. هر اندازه حجم سیال مصرفی افزایش پیدا کرده باشد و نیاز به هد و دبی بالاتری برای انتقال آب به طبقات مختلف ساختمان بیشتر شود نیاز به نقشه های تاسیساتی دقیق تر و مناسب تری می باشد.

لوله کشی تاسیساتی ساختمان
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2024 - All rights reserved