CALL US NOW
09125030071 | 02122087856
آیکون واتساپ

خدمات تاسیسات استخر و سونا

خدمات تاسیسات استخر و سونا

استخرها پیشینه جالبی دارند و جالب است که اولین استخرهای جهان استخرهای عمومی بودند و به عنوان حمام از آنها استفاده می شده است ، استخرها جنبه های تفریحی و ورزشی فراوانی دارند. ساخت و نگهداری استخرها کار بسیار دشواری بشمار می رود چرا که آب در حالت عادی درون استخر دارای باکتری های بیشماری است. استخرها با تجهیزات گسترده ای ساخته می شوندتا از گندیدگی آب جلوگیری کند و مانع از وجود باکتری در آب شود. تجهیزات و تاسیسات استخر نیاز جدی به سرویس و تعمیرات دارند که این کار به عهده موسسات و شرکت های خدمات تجهیزات و تاسیسات استخر و سونا می باشد. خدمات تجهیزات و تاسیسات استخر دارای خدمات فروانی در خصوص نصب و راه اندازی و تعمیر تجهیزات و تاسیسات استخر می باشد که این سرویس ها جهت سلامت آب استخر و تجهیزات انجام می شود . استخرها از تاسیسات و سیستم های مختلفی تشکلیل می شوند که هر یک از این سیستم ها از ضرورت های یک استخر محسوب می شود و در تامین سلامتی مصرف کننده نقش اساسی را ایفا می کنند ، این تاسیسات را می توان به 5 بخش اصلی تقسیم کرد.

  • 1. تجهیزات و تاسیسات گردش آب
  • 2. سیستم ها و تجهیزات آنتی باکتریال و گندزدایی
  • 3. تاسیسات حرارتی و تنظیم دمای آب
  • 4. سیستم های جانبی سونا و جکوزی
  • 5. تاسیسات لوله کشی استخر

خدمات تجهیزات و تاسیسات استخر در خصوص تصفیه آب و سیستم های گردش آب بسیار گسترده است این بخش تاسیسات از نصب و راه اندازی تا تعمیرات آن را در بر می گیرد این تاسیسات پمپ ها ، فیلتر ها ، سختی گیر و مو گیر ها هستند که هر کدام از این سیستم ها بر اساس نوع استخر و اندازه و حجم استخر و سونا استفاده می شود ، این سیستم های گردش آب شامل لوله کشی و سیستم های انتقال هم می شوند که آنها را در بخش تاسیسات لوله به وضوح بررسی می کنیم . تجهیزات آنتی باکتریال و و گندزدا از دیگر موارد مورد مصرف در استخر ها می باشد که جهت حفظ سلامت آب و انسان استفاده می شود. خدمات تجهیزات و تاسیسات استخر در تهران و شهرستان ها جهت گندزدایی استخرها نصب و تعمیر فیلتر ، دستگاه های تصفیه ، سیستم های گند زدا و کلرزن ها می باشد . از دیگر خدمات تاسیسات استخر نصب و تعمیر سیستم های حرارتی و تنظیم دمای آب استخرها می باشد از جمله این سیستم ها می توان به هیترها اشاره کرد. در استخر و جکوزی ها ملزومات و تاسیسات جانبی و رفاهی فراوانی وجود دارد از این سیستم ها نمونه های مختلفی را می توان نام برد مانند بخار ساز، اسکیمر ، بک واش و بسیاری دیگر از این سیستم ها که خدمات تاسیسات و تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی نصب و راه اندازی و تعمیر آنها را بر عهده دارد. آخرین مورد از پنج بخش نامبرده تاسیسات لوله کشی استخر است که بسیار مهم است و تنوع فراونی در نوع اجرا و نوع متریال لوله ها وجود دارد،لوله ها درحین ساخت جای گذاری می شوند و از حساس ترین بخش های ساخت یک استخر بشمار می رود.

نحوه کارکرد تاسیسات و تجهیزات استخر، سونا و جکوزی تهران و شهرستان

هریک از تجهیزات و تاسیسات استخر جهت انجام یک وظیفه معین نصب می شود و انتظار می رود این فعالیت بخوبی انجام بپذیرد اما گاهی بدلیل خرابی و نقص این سیستم ها تمام امور به مشکل می خورد این بحث در استخر های عمومی بیشتر بچشم می آید در حقیقت تمام این تحهیزات به یکدیگر متصل و کار سیستم دیگری را کامل می کند. تجهیزات گردش آب در واقع پمپ ها و موتور های کشنده آب هستند که آب را از طریق لوله ها از منبع به استخر می رسانند و در طول این مسیر از تاسیسات گرمایشی و تجهیزات گندزدایی نیز عبور می کنند درحقیقت با خرابی هر یک از تجهیزات استخر ، عملا کل سیستم دچار نقص است و در اینجا بایست از مهندسین خدمات تاسیسات استخر کمک گرفت ، تجهیزات استخر و سونا بلحاظ هزینه بسیار گران قیمت هستند پس می بایست در نگهداری آنها بشدت کوشا باشید. تاسیسات و تجهیزات آنتی باکتریال و گندزدا در دو دسته قرار می گیرد. دستگاه های تصفیه فیزیکی و شیمیایی و سیستم های گندزدا استخر ، این دو سیستم از گندیدگی و باکتریال شدن آب جلوگیری می کند ، در حالت فیزیکی با فیلتر های شنی و حالت شیمیایی دستگاه های UV ، دستگاه کلرزن و ازن زن ها این کار انجام می گیرد که برای تمیزی آب و جلوگیری از بیماری های پوستی بسیار حیاتی است و در صورت خرابی و یا نبود آن حتما بایست از تعمیرکاران تجهیزات و تاسیسات استخر در تهران و شهرستان ها بهره برد و نقص بوجود آمده را برطرف ویا در صورت نبود این سیستم آن را نصب کرد.


استخرها می بایست از دمای مطلوبی برخوردار باشند تا بتوان از آنها استفاده کرد این دما معمولا بین 26 تا 29 درجه می باشد که با تاسیسات و تجهیزات گرمایشی استخر به این دما می رسد. این تاسیسات بسیار کارامد و حیاتی هستند چرا که دمای آب شهری در بهترین حالت ممکن فراتر از 13 درجه نیست و استفاده از آن در استخر بدون گرم کردن اصلا کار صحیح و بجایی نیست. عموما از هیترها برای گرم کردن آب استخر، سونا و جکوزی استفاده می شود تا آب را به درجه مطلوب برسانند. در صورت نداشتن هیتر و یا خرابی آن باید مهندسین خدمات تجهیزات و تاسیسات استخر بهترین گزینه جهت مشاوره ، نصب و تعمیر این تاسیسات هستند. جدا از تمام این سیستم ها استخر ، سونا و جکوزی ها هرکدام تعداد زیادی لوازم و سیستم جانبی دارند که از آنها برای نظافت ، خشک کردن ، آموزش و غیره بهره می برند این ابزارها می بایست با دقت و شناخت کافی خرید شود به همین جهت است که خدمات تاسیسات و تجهیزات استخر در این زمینه نیز فعالیت مستمر و خوبی را از خود نشان داده است. یکی دیگر از این تجهیزات و تاسیسات استخر در تهران و شهرستان ها لوله ها هستند این تاسیسات کاربرد بسیار مهمی دارند چرا که لوله را می توان رابط بین تمام این سیستم ها نامید. لوله ها از نظر شکل و متریال بسیار متنوع هستند و نوع استفاده از آنها بسیار مهم است ، انتخاب غلط لوله می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در کارکرد باقی سیستم ها بوجود آورد. از انواع لوله ها می توان به لوله های UPVC ، فلزی ، استیل های نگیر و بگیر و لوله های پلاستیکی از نوع پلی اتیلن و پلی پروپیلین اشاره کرد. بهترین نوع لوله جهت استفاده با هزینه مناسب لوله های UPVC هستند اما لوله های استنلس استیل هم کارایی بسیار بالایی دارند اما بدلیل گرانی استیل و بالا بودن هزینه توصیه نمی شود

خدمات ساخت و اجرای تاسیساتی استخر، سونا و جکوزی

ساخت استخر بسیار سخت و پر هزینه است اما با مشاوره گرفتن از مهندسان تجهیزات و تاسیسات استخر کار شما با هزینه ای مناسب تر و حرفه ای تر ساخته و تجهیز خواهد شد. با توجه به گران بودن سیستم های موجود در استخر بایست بطور دقیق از آنها مراقبت و در صورت خرابی هر یک از تاسیسات حتما کار را به دست مهندسان تاسیسات استخر بسپارید تا با کنترل و تعمیر دقیق از هزینه های بعدی جلوگیری شود. بخش عمده ای فعالیت ساخت استخر و سونا ها مربوط به نقشه کشی و انجام قسمت های مربوط به تاسیسات استخر شامل تاسیسات حرارتی سونا و استخر، تصفیه آب استخر و جکوزی و سیستم ها مرتبط می باشد که با توجه به حجم آب استخر انتخاب و اجرا می شوند.

خدمات ساخت و اجرای تاسیساتی استخر، سونا و جکوزی

تجهیزات تاسیساتی تصفیه آب استخر

تجهیزات تاسیساتی استخر در بخش تصفیه شامل کلرزن، فیلتر و موگیر می باشد، که هر کدام بخش مهمی از سلامت آب استخر را تامین می کنند. کلر زن ها بصورت های مختلفی کار می کنند و داری انواع مختلفی هستند، وظیفه کلرزن ها جلوگیری از وجود میکروب، قارج و جلبک در آب است و در سلامت پوست تاثیر بسزایی دارد. از انواع کلرزن ها می توان به کلرزن های خطی، اتوماتیک، نمکی، شناور و کلرزن گازی اشاره کرد که طریق کارکرد متفاوتی دارند. از دیگر خدمات و تجهیزات تاسیسات استخری در بحث تصفیه آب باید به فیلتر ها اشاره کرد استفاده از فیلتر ها برای جدا کردن ذرات ناهمگن آب است مانند روغن، چربی، خاک و شن و امثال این ناخالصی ها که اب استخر را آلوده کرده اند. فیلتر های مدل های مختلفی دارند مانند فیلتر شنی، کارتریجی و دیاموته که در برند های مختلف عرضه می شوند. از دیگر موارد تمیز ( تصفیه ) کننده موگیر ها هستند، گرچه موگیر قبل پمپ نصب می شود و گاهی در سیستم آبرسانی آن را جای می دهند اما کار موگیر گرفتن الیاف، مو و ذرات ریز در استخر است و بایست در بخش تمیز کننده جای بگیرد.

تجهیزات تاسیساتی تصفیه آب استخر

لینک های مرتبط با خدمات تاسیسات استخر و سونا

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2022 - All rights reserved