CALL US NOW
09125030071 | 02122087856
آیکون واتساپ

هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

امروزه در صنعت ساختمان سازی به ویژه در ساخت ساختمان های لوکس ، ساختمان های اداری و تجاری هوشمند سازی ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از دلایل هوشمند سازی می توان به بالا رفتن امنیت، کیفیت خدمات، کنترل انرژی، بازدهی بالا، تامین آسایش و بالا بردن ارزش ساختمان اشاره کرد. هوشمند سازی ساختمان یک بحث مهم و حیاتی در اثر تکنولوژی و ارتباطات بشمار می رود و استفاده از آن باعث بالا رفتن سطح کیفیت می شود. در دنیای امروز وقت بسیار ارزشمند می باشد و به همین دلیل است که تکنولوژی در راستای کنترل زمان هوشمند سازی ساختمان را مطرح کرده است که باعث صرفه جویی در وقت و کنترل دقیق همه چیز در کمترین زمان را ممکن ساخته است. هوشمند سازی یک بستر از فضا، تکنولوژی و ارتباط است که امکان دسترسی آسان تر و کنترل دقیق آنها را بدون جابجایی فراهم ساخته است، این ساده تر تعریف ممکن از هوشمند سازی یک ساختمان است. اگرچه این تعریف خارج است بعد علمی یک تکنولوژی کاربری است اما این واقعی ترین شکل تعریف تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان می باشد. فرایند پیاده سازی سیستم های هوشمند خانگی کار بسیار پیچیده و حساسی است، اما این کار در نهایت موجب آرامش و راحتی شما خواهد شد.

مزایای هوشمند سازی ساختمان

اولین مزیت هوشمند سازی ساختمان کنترل انرژی و بهینه سازی آن است، با هوشمند کردن ساختمان خود می تواند نبض سیستم های الکتریکی و تاسیساتی خانه را در دست بگرید و از هدر رفت انرژی جلوگیری کنید. کنترل انرژی شامل گرمای و سرمای خانه، کنترل دما، گرمای موتورخانه، آب استخر ها، روشن و خاموش کردن لوازم و تاسیسات برقی و کم زیاد کردن جریان نور می شود که به خودی خود در طول یکسال عدم کنترل این سیستم ها باعث افزایش بدهی ما به بخش انرژی می شود. از دیگر مزیت های هوشمند سازی ساختمان می توان به بالا رفتن امنیت ساختمان اشاره کرد. در این سیستم تمام درب ها و پنجره دارای قفل های اتوماتیک است و می توان دوربین ها را بصورت 24 ساعته با گوشی همراه چک کرد. استفاده از ایفون های هوشمند از دیگر قابلیت های این هوشمند سازی است. سیستم های هوشمند ساختمان دارای ابزار و آپشن های متعددی هستند و به دلیل تنوع فراوان اشاره به تمامی این سیستم ها امکان پذیر نمی باشد. مزیت سوم هوشمند سازی ساختمان صرفه جویی در زمان و تامین آسایش می باشد. شما احتیاج ندارد برای روشن و خاموش کردن هر چیزی مدام از پای کار و یا تفریح خود تکان بخورید با یک کنترل همچیز قابل کنترل است. پرده ، درب، پنجره، چراغ و سیستم های گرمایشی و سرمایشی تماما با یک کنترل در اختیار شما هستند پس نیاز نیست در حال خواب، کار یا استراحت جابجایی داشته باشید و علاوه بر راحتی وقت و تمرکز بیشتری نیز برای انجام کار خود دارید.

دسته بندی هوشمند سازی ساختمان در نانوتجارت

با توجه به خطرات احتمالی یک سیستم هوشمند ساختمان در زمان حوادث طبیعی و انسانی نقش بسزایی در جلوگیری از حوادث دارد این سیستم ها با اتکا به تکنولوژی بسیار پیشرفته و هوشمند هستند و می توانند از نشتی گاز و اتش سوزی جلوگیری کنند این فقط یکی از سیستم های هوشمند است. جلگیری از سرقت، کنترل عبور و مرور، صرفه جویی در انرژی و هزاران فایده دیگر که از آنها نام بردیم در دنیای که آن را عصر تکنولوژی می نامند بهترین کار همسو شدن با تکنولوژی و بهره برداری از آن است. خدمات هوشمند سازی ساختمان بسیار مقرون بصرفه بوده و از خرابی و هزینه زایی انرژی جلوگیری می کند.

انواع سیستم های هوشمند سازی ساختمان

سیستم های هوشمند سازی ساختمان دارای دستهبندی مختلفی هستند، که تعدادی از آنها را در اینجا معرفی می کنیم .

  • سیستم های کنترل هوشمند صوتی و تصویری
  • سیستم اطفا حریق و اعلان خطر
  • سیستم مدیریت یکپارچه تاسیسات
  • سیستم های حفاظتی ورود و خروج
  • سیستم های هوشمند تاسیسات الکترونیکی

هر یک از این سیستم ها برای کنترل بخش مربوط به خود هستند و م بایست جهت کنترل هر بخش سیستم مربوط به همان بخش را طراحی و اجرا نمایید. هزینه هوشمند سازی ساختمان متناسب با نوع طراحی سیستم و متریال مصرفی مورد محاسبه قرار می گیرد . این سیستم ها می توانند معمولی و بطور حرفه ای طراحی و اجرا شوند و هزینه هر یک از این سیستم ها متفاوت با دیگری می باشد.

انواع سیستم های هوشمند سازی ساختمان

لینک های مرتبط با هوشمند سازی ساختمان

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2022 - All rights reserved