CALL US NOW
09125030071 | 02122087856
آیکون واتساپ

بازسازی ساختمان و بنا

بازسازی ساختمان و بنا

ساختمان ها نیز مانند انسان ها دارای عمر مفید هستند و زمانی که پیر و فرسوده شوند نیاز دارند تا مرمت و بازسازی شوند واژه مرمت بنا به معنای ترمیم و تعمیر برای ساختمان ها استفاده می شود و بناهای تاریخی و قدیمی پس از خرابی مرمت می شوند. ساختمان ها حتما نباید عمری طولانی داشته باشند تا عمل نوسازی و بازسازی ساختمان و بنا در آنها انجام شود. گاهی فضای خانه و طرح و رنگ دیوارها باب میل شما نیست و در این زمان می تونید از این خدمات بهرمند شوید خدمات بازسازی ساختمان و نوسازی بنا بنظور حفظ ظاهر و بالا بردن استحکامات بنا انجام می شود، این عملیات بسته به نوع نیاز شما انجام می شود یعنی بخواهید تغییرات ظاهری داشته باشید یا اینکه مقاومت ساختمان خود را بالا ببرید.


بسیار از مردم از مکان زندگی خود راضی نیستند و این یک امر طبیعی است چرا که ساختمان ها یا اجاره ای است و یا از شخص دیگری آن را خریداری نموده اید و طراحی و ساخت آن طبق سلیقه شما نبوده است، اما پاسخ به این آشفتگی آنقدر هم سخت نیست چرا که هزینه جابجایی بسیار بیشتر از بازسازی بنا و یا نوسازی یک ساختمان است شما می توانید با تغییر در نوع رنگ ، کاغذ دیواری، سقف ، کف پوش ها و درب و پنجره ها ساختمان خود را نوسازی کنید. اگر ساختمان قدیمی و فرسوده است با تقویت ستون ها و دیوار ها جان دوباره به ساختمان بدهید البته این تمام خدمات نوسازی و بازسازی ساختمان نیست و در اینجا تمام نمی شود شما ممکن است این حس را نسبت به هریک از فضا های خانه خود داشته باشید، این فضا می تواند آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب، سرویس های بهداشتی ، راه رو ها و حیاط خانه شما باشد. خدمات بازسازی و نوسازی بایست مطابق مقررات شهرداری انجام گردد. برای نوسازی هیچ نیازی به دریافت مجوز نمی باشد، اما در بازسازی با توجه به مقررات بایستی حتما مجوزه های لازم را اخذ کنید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید.


هزینه خدمات بازسازی ساختمان متناسب با مواد و نوع فعالیت مصرفی در ساختمان شما دریافت می گردد اما حداقل هزینه بازسازی حتما بایست پس از مشاوره با متخصصین حوزه خدمات مربوطه تعیین گردد، چرا که بهترین روش برای بازسازی و نوسازی مشورت با مهندسین خدمات بازسازی ساختمان است، آنها با بازدید از ساختمان شما بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد می دهند. خدمات تغییرات داخلی صرفا برای آپارتمان ها نمی باشد و بازسازی ویلا و ساختمان های اداری نیز بسیار مهم است و بایست در صورت لزوم صورت گیرد. خدمات گسترده بازسازی و نوسازی را مهندسین معمار و طراحان داخلی بر عهده دارند و برای انجام این خدمات می بایست اصول اولیه معماری رعایت شود، یکی از این اصول حفظ شاکله و ستون ها می باشد که تمام وزن ساختمان را بدوش می کشند. نوسازی بسیار کم هزینه تر از بازسازی می باشد و در حقیقت به شالوده اصلی ساختمان دست نمی زنند.

فرایند خدمات نوسازی و بازسازی ساختمان و بنا

خدمات بازسازی ساختمان در حالت معمول با تغییرات کوچک اما اساسی و چشم نواز همراه است بطور مثال یک خانه خریداری کردید از رنگ دیوارها و یا کاغذ دیواری که کار شده راضی نیستید در اینجا با یک هزینه کم با تغییر در رنگ و نوع کاغذ دیواری می توانید به تصویر مورد نظر از ساختمان برسید، این مشکل می تواند در مورد اتاق خواب ها نیز رقم بخورد اما ممکن است بخواهید تغییراتی در آشپزخانه رخ بدهد این هم غیرممکن نیست و در بخش خدمات نوسازی ساختمان می توانید با تغییر رنگ، تغییر اپن و تعویض کابینت ها آشپزخانه دلخواه خود را طراحی کنید کارشناسان خدمات نوسازی ساختمان علاوه بر تغییر وضعیت بنا، خدمات دکوراسیون و چیدمان را نیز انجام می دهند. در ارایه خدمات نوسازی کمترین خرابی صورت می گیرد و این خدمات بیشتر سطحی می باشند از جمله این خدمات بازسازی کف، کاغذ دیواری، رنگ کاری ، چیدمان و تعویض کابینت ها را می توان نام برد، البته اضافه کردن وسایل جدید و یا نورپردازی بشکل جدید در این حوزه قرار می گیرد و هریک از این خدمات بصورت تخصصی و با کادر مجرب صورت می پذیرد.


خدمات بازسازی ساختمان در مواردی که خانه فرسوده و یا دچار خرابی شده باشد انجام می گیرد تا از خرابی بیشتر آن جلوگیری شود دراین خدمات دبوار ها، سقف، کف، پله ها و بطور کلی قسمت های آسیب دیده ساختمان تعمیر می شود. جهت بازسازی می بایست ابتدا نقشه ساختمان را بررسی و تمامی تاسیسات را شناخت چرا که یکی از مواردی بایست در بازسازی به آن دقت شود تاسیسات ساختمان است، پس بررسی نقشه ساختمان می بایست طرحی جدید ترسیم و طبق آن بازسازی انجام شود. بزرگترین معضل ساختمان های قدیمی ریزش سقف، سست شدن ستون ها، خرابی سنگ و سرامیک کف ساختمان می باشد اما در برخی از موارد کوچک بودن فضای هر یک از اتاق ها ممکن است آزار دهنده باشد و یا از نوع ساخت آشپزخانه راضی نباشید تمامی این موارد را می توان به کمک خدمات بازسازی ساختمان حل و فصل کرد. تغییر فضای خانه، راه پله و حیاط را می تواند با کمک مهندسین خدمات باسازی ساختمان انجام داد. تقویت ستون ها، تعویض کلی چهارچوب درب و پنجره ها و پارتیشن بندی فضا از دیگر فعالیت خدمات بازسازی ساختمان است.


بازسازی ویلا از جمله فعالیت های خدمات بازسازی ساختمان است در ویلا بیشترین تعمیرات در خصوص پله ها و حیاط ها صورت می گیرد البته کف کاری، دیوار سازی و سقف ها نیز تعمیر و ساخته می شود. علاوه بر ویلا ها ساختمان های اداری و تجاری نیز نیازمند این بازسازی هستند چرا این ساختمان ها بدلیل رفت آمد زیاد ارباب رجوع بعد از فرسوده شدن باید بازسازی و یا نوسازی شود. خدمات بازسازی و نوسازی ساختمان اگرچه دارای هزینه است اما می تواند ساختمان های قدیمی را مقاوم و زنده نگاه دارد.

دسته بندی بازسازی ساختمان و بنا در نانوتجارت

با توجه به اهمیت سلامت ساختمان و همچنین گرانی خانه و زمین بهترین کار بازسازی و نوسازی ساختمان است، چرا که مهندسین خدمات بازسازی و نوسازی با نهایت دقت و یک هزینه مناسب می توانند ساختمان کهنه و فرسوده شما را به یک ساختمان نو تبدیل کنند. جهت بازسازی ساختمان حتما بایست از مهندسین حرفه ای معماری و معماری داخلی بهره ببرید زیرا کار ساخت و ساز و بازسازی بسیار حساس و به جان آدم ها وابسته است. خدمات بازسازی ساختمان با داشتن نیروهای متخصص بهترین مشاور برای انجام این کار است.

بازسازی و تغییر نمای ساختمان

لقی و سست شدن سنگ نما در ساختمان از اتفاقات شایع است که بسیار خطرناک است و سقوط هر یک از سنگ ها و یا مصالح می تواند حادثه جانی و مالی در بر داشته باشد. بهترین پیشنهاد ما برای این مشکلات تعمیر و تعویض و بازسازی نمای ساختمان می باشد، چنانچه تمام سنگ ها یا اکثر آنها آسیب دیده و یا سست شده اند بهتر است که کل نما را تعویض نمایید، اما اگر تعداد کمی از سنگ ها و یا منطقه کوچکی باشد تعمیر بهترین راه برای حل این مشکل می باشد. البته در این مواقع بهتر است که تمام سنگ ها را چک کنید تا درصورت پوسیدگی دیگر سنگ ها فورا دست به تعویض و تغییر کلی نما بزنیم تا از ریزش سنگه در هنگام وزش بادهای شدید جلوگیری بعمل آوریم. در خصوص نوع متریال مصرفی برای ساختمان، استفاده از مصالح مصنوعی و شیشه ای برای تمام سطح ساختمان پیشنهاد نمی شود علاوه بر آن استفاده از نمای تمام شیشه برای ساختمان های مسکونی خلاف قوانین و مقررات ساختمان سازی می باشد. برای تغییر، بازسازی و تعویض نمای ساختمان حتما به قوانین شهرسازی توجه کنید چرا که استفاده از برخی المان و متریال ها ممنوع می باشد، همچنین به رنگ و هارمونی ساختمان های اطراف توجه کنید تا پول و وقت صرف شده شما به هدر نرود.

بازسازی و تغییر نمای ساختمان

برآورد هزینه بازسازی ساختمان و بنا

طبیعتا برا<رد قیمت بازسازی ساختمان و بنا بستگی به نوع ساختمان مسکونی و تجاری، سطح بازسازی جزئی و یا کلی و متراژ بنا دارد. کیفیت تجهیزات فعلی ساختمان از تجهیزات تاسیساتی گرفته تا الکتریکی و قابل استفاده بودن و نبودن آنها نیز تاثیر بسیار مهمی در قیمت نهایی بازسازی ساختمان دارند. جهت برآورد قیمت بازسازی، نکات بسیار زیادی را بایست به خوبی مورد ارزیابی و بررسی قرار داد تا در پایان کار با کمبود بودجه مواجه نشویم، مراحلی که باید برای بازسازی یک ساختمان را بررسی کنید، شامل متراژ، زمان، متریال های مصرفی، نیروی انسانی و ماشین الات مورد مصرف در پروژه می شود که هرکدام هزینه متفاوتی را دارند. در حقیقت تمام این فاکتور ها به یکدیگر متصل هستند و بر روی یکدیگر تاثیر مستقیم دارند. مقدار متراژ ساختمان جهت اندازه گیری زمان و مصالح بسیار مهم است، همچنین نوع بازسازی باید مورد بررسی قرار بگیرد. تعداد نیروی کار، مهندسان و نوع متریال همه و همه به نوع درخواست و بودجه شما بستگی دارد.


با یک حساب سر انگشتی و جمع مواردی که اشاره شد می توان بطور تقریبی هزینه بازسازی یک ساختمان را بررسی کرد و مطابق آن هزینه ها را بودجه بندی کرد، اما یادتان باشد که ممکن است بدلیل نوع متریال و اندازه گیری غیر استاندارد ساختمان قیمت بازسازی بیش از آنچه تصور کرده اید باشد. در کل همیشه هزینه ها دچار تغییرات کم و زیادی می شوند. تقسیم هزینه های بازسازی به این صورت است که 60% مبلغ هزینه مصالح، 10 درصد حمل و نقل ( کالا و نخاله ) و 30% الباقی دستمزد و هزینه طراحی است که پرداخت می کنید، البته این مقادیر می تواند بین 5% تا 10% با فرمول بالا اختلاف داشته باشد.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان و بنا

بازسازی جزئی و موضعی ساختمان

باسازی ساختمان زمانی انجام می گیرد که بنا دچار خرابی و یا فرسودگی شده باشد، بازسازی ها متفاوت هستند بازسازی تاسیسات، بازسازی سطحی ( جزیی ) و بازسازی ستون و اسکلت ساختمان که هرکدام از این بازسازی ها به شیوه خاص خود انجام می گیرد. بازسازی جزیی زمانی انجام می شود که ساختمان ظاهر زیبا خود را از دست داده باشد و یا شما اینکه شما بخواهید فضای کوچکی از خانه خود را به سلیقه خود بسازید. البته در بازسازی جزیی ساخت و ساز زیادی انجام نمی شود اما می توان تغییرات دکور را در این مقوله جای داد. هر عمل سطحی در تغییر اجزای ساختمان ایجاد نماید بازسازی و یا مرمت محسوب می شود. مواردی که در قالب باز سازی جزیی هستند عبارتند از دیوار، کف، سقف، درب، پنجره و آشپزخانه که تغییرات سطحی در آنها انجام می گیرد.


ممکن است دیوار خانه شما دچار پوسیدگی، رنگ گرفتگی، سوراخ و ریختگی شده باشد، اینجاست که ساختمان و دیوار نیازمند تعمیرات و بازسازی است و با استفاده از ابزاری مانند گج، رنگ، دیوارپوش و کاغذ دیواری بازسازی دیوار انجام می گیرد. عموما نحوه چگونگی و نوع متریال مصرفی توسط صاحب خانه مشخص می شود اما بهتر است انتخاب متریال و مصالح را به معمار ساختمان بسپارید. کف ساختمان زمانی نیاز به بازسازی دارد که سرامیک و یا مواد مصرفی در کف ساختمان دچار لقی و پس از مدتی جدا شده و یا فرسودگی باعث ترک های شدید در آنها می شود. بهترین کار پس از مواجه با این مورد تعویض کفی و یا سرامیک است، تنوع در کفی ها بسیار زیاد است و شما می توانید طرح و متریال مورد نظر را به راحتی میان خیل طرح و متریال ها موجود در بازار انتخاب کنید. درب و پنجره های ساختمان پس گذشت زمان دچار خردگی و سستی می شوند و بایست تعویض گردند، اما نحوه تعویض آنها بسیار مهم است. با انجام یک بازسازی جزیی در چهارچوب ها و قالب های درب و پنجره می توانید شکل جدیدی به دکوراسیون داخلی ساختمان خود بدهید. سقف از دیگر اجزایی است که در بازسازی جزیی ترمیم می شود از جمله این باز سازی ها می توان ایجاد آرک، کچ کاری و سقف کاذب را می توان نام برد . اما آشپزخانه ها بیشتر با تعویض کابینت، ترمیم دیوار ها و حذف و نصب اپن بازسازی جزیی می شود. تغییرات در آشپزخانه عموما در نصب و تخریب اپن و یا تعویض کابینت و نوع چیدمان کابینت ها انجام می گیرد که بهترین راه حل برای ایجاد یک فضای دلخواه در آشپزخانه محسوب می شود.

بازسازی جزئی و موضعی ساختمان
بازسازی نمای بیرونی و سنگ ساختمان
بازسازی نمای بیرونی و سنگ ساختمان

قطعا سهل انگار در امر تعویض و بازسازی نمای ساختمان شما در زمانی که مستهلک و پوسیده شده است می تواند صدمات جانی و مالی بسیاری را در بر داشته باشد که در هر دو مورد شما بایست در برابر قانون پاسخگو باشید. پس حتما در هنگام مشاهده لقی و یا خرابی نما با مهندسین خدمات بازسازی و تعمیر نمای ساختمان تماس بگیرید تا مشکل شما را رفع نمایند. تمام هزینه و وقت صرف شده شما قطعا در جهت حفظ زیبایی و سلامت ساختمان شما می باشد، پس در انتخاب گروه معمار خود بشدت دقت فرمایید، همچنین به طرح های ارایه شده توجه کنید که مطابق با خواسته شما باشد.

لینک های مرتبط با بازسازی ساختمان و بنا

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2024 - All rights reserved