نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
حامیان ژنراتور تعمیر و اجاره انواع دیزل ژنراتور در تهران و حومه
دفعات بازدید : 33454
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 33454
محصولات
اجاره دیزل ژنراتور - نانوتجارت-حامیان ژنراتور

اجاره دیزل ژنراتور

گروه صنعتی حامیان ژنراتور ارائه دهنده کلیه خدمات مرتبط با ژنراتور های دیزلی در ایران می باشد. اجاره دیزل ژنراتور در توان های مختلف از 5 کاوا الی 2900 کاوا برای کاربری های مختلف ساختمانی، معدنی، کشاورزی، راهسازی و غیره. اجاره دیزل ژنراتور های سایلنت با توان بالا و با تولید حداقل صدا بر حسب دسی بل برای کاربری در محیط های بسته و به منظور کاهش آلودگی صوتی در محیط های صنعتی صورت می پذیرد. کلیه خدمات و تعمیرات دیزل ژنراتور، تعویض قطعات و بازبینی و سرویس در محل صورت می پذیرد. اجاره دیزل ژنراتور در تهران و حومه در کوتاهترین زمان بصورت سرویس شده و آماده کاربری در تعداد و توان های مورد نیاز مشتریان صورت می پذیرد.

درباره اجاره دیزل ژنراتور - نانوتجارت حامیان ژنراتور

اجاره دیزل ژنراتور در حومه شهر تهران تا فاصله 300 کیلومتر برای بازبینی و ارائه سرویس های مورد نظر میسر می باشد. مدت زمان اجاره دیزل ژنراتور بر حسب کاوای مصرفی می تواند متفاوت باشد و برای کاوای بالای 300 مکان اجاره ماهیانه دیزل ژنراتور نیز میسر است.
هزینه های مرتبط با دیزل ژنراتور می تواند در دو دسته هزینه مربوط به تعمیرات و سرویس دسته بندی شود که هزینه مرتبط با تعمیرات دیزل ژنراتور بر عهده گروه صنعتی حامیان ژنراتور و هزینه های مرتبط با سرویس از قبیل تعویض روغن و یا فیلتر های اتصالی بر حسب ساعت کاری شما مشخص می شود.
پروسه اجاره دیزل ژنراتور بدون دریافت ضمانت بر حسب موقعیت، پروژه شما و سمت شخص در شرکت اجرایی صورت می پذیرد که طبق یک قرار داد بین طرفین امضا می شود.
هزینه اجاره دیزل ژنراتور به فاکتور های بسیاری بستگی دارد که اغلب بر حسب مدت زمان قرارداد تنظیم می شود. توان یا کاملا، میزان آمپر مصرفی، شرایط و صنعت مصرف کننده، شرایط محیطی، نوع ساده و یا سایلنت و ... می توانند بر روی هزینه ها و قیمت اجاره دیزل ژنراتور تاثیر مستقیم داشته باشند. مشاوره رایگان با دریافت اطلاعات از کاربران بر حسب نوع کار در زمینه انتخاب و اجاره دیزل ژنراتور با توان و امپر مورد نظر مصرفی صورت می پذیرد.

ژنراتور و مولد برق

دیزل ژنراتور چگونه عمل می کند؟

دیزل ژنراتور ها از یک موتور احتراق داخلی از نوع دیزلی برای تولید الکتریسیته و یا برق استفاده می کنند. موتور های دیزلی ژنراتور برق با برند های مختلفی مانند دویتس DEUTZ, کومنز COMMINS، کاترپیلار CATT پارکر PARKER، ولوو پنتا VOLVO PENTA و هیوندا HYUNDAI مورد استفاده قرار می گیرند. حرکت رفت و برگشتی پیستون موتور دیزلی ژنراتور سبب حرکت میل لنگ شده و میل لنگ به یک آلترناتور یا دینام متصل می باشد.

آلترناتور دیزل ژنراتور طی پروسه ای به نام Magnetic conduction به تبدیل انرژی جنبشی دورانی به انرژی الکتریکی می پردازد. این فرایند زمانی اتفاق می افتد که یک جسم مگنت شو فلزی مانند سیم مسی از یک میدان مغناطیسی عبور می کند و تولید ولتاژ می کند. اگر سیم در یک مدار کامل قرار گیرد می تواند به انتقال توان تولیدی بپردازد.

آلترناتور دیزل ژنراتور خود از دو بخش اصلی تحت نام های روتور و استاتور تشکیل شده است. استاتور از کویل های مسی در ردیف های مختلف تشکیل می شود. روتور آلترناتور یا دینام نیز دارای سیم های مسی می باشد که به دور یک هسته آهنی پیچیده شده اند. بر خلاف استاتور، روتور به میل لنگ خروجی از موتور دیزل ژنراتور متصل بوده و همزمان با آن می چرخد. زمانیکه ولتاژ از کویل روتور عبور می کند تولید یک میدان مغناطیسی می کند. زمانیکه روتور در داخل استاتور می گردد میدان مغناطیسی آن از سیم های هادی استاتور عبور کرده و تولید ولتاژ می کند. از آنجا که میدان مغناطیسی بالا و پایین می رود، ولتاژ تولیدی نیز بین مثبت و منفی نوسان کرده و جریان متناوب پدید می آورد. هر اندازه میدان مغناطیسی بالاتر رود نقاط اکسترمم ولتاژ نیز افزایش پیدا می کنند.

در کاربری دیزل ژنراتور ها بصورت ایده آل، می بایست ولتاژ تولید شده ثابت بوده تا جریانی ثابت پدید آید تا در زمان بارگذاری دیزل ژنراتور با افت جریان روبرو نشود. بدین منظور بر روی اغلب دیزل ژنراتور ها از یک قطعه به نام AVR یا رگلاتور اتوماتیک ولتاژ استفاده می شود که به تنظیم میدان مغناطیسی می پردازد. در زمان بارگذاری سنگین دیزل ژنراتور این رگلاتور سبب بالا رفتن میدان مغناطیسی شده و مانع از افت ولتاژ و به دنبال آن جریان می شود.

فاکتور های فنی مهم در اجاره دیزل ژنراتور

به منظور اجاره و یا خرید دیزل ژنراتور می بایست از فاکتور های کیفی و فنی آن اطلاعات لازمی را کسب نمایید. در واقع از آنجایی که کلیه هزینه های ثانویه یک ژنراتور از مصرف سوخت گازوئیل گرفته تا هزینه های جانبی مرتبط با تعویض روغن و فیلتر تحت تاثیر توان ژنراتور قرار دارند انتخاب ژنراتور مناسب می تواند سبب کاهش هزینه های جانبی نیز گردد. بنابراین اجاره یک دیزل ژنراتور با توان 2500 کاوا بجای ژنراتور 2000 کاوا می تواند بالغ بر 30% افزایش هزینه ماهیانه چه در بخش اجاره بها و چه از نظر مصرف سوخت را به همراه داشته باشد. وقت کنید که یک دیزل ژنراتور 2500 کاوا در هر ساعت 26 لیتر گازوئیل بیشتری نسبت به نمونه های 2000 کاوا مصرف می کند که تنها اختلاف هزینه سوخت مصرفی در مدت یکماه می تواند هزینه قابل توجهی باشد. مهمترین فاکتور جهت اجاره دیزل ژنراتور میزان توان مصرفی شامل بر حسب کیلو ولت آمپر یا KVA می باشد. در حالی که برای کاربری های ساده و محدود یک دیزل ژنراتور 30 کاوا نیز کفاف نیاز شما را می دهد در کاربری های سنگین مانند برق رسانی کشتی ها گاهی توان دیزل ژنراتور به بالای 2000 کاوا نیز میرسد. در انتخاب و اجاره دیزل ژنراتور تلاش نمایید که حداکثر توان مصرفی خود را با حداکثر توان دیزل ژنراتور مطابقت نمایید چرا که توان کاری ژنراتور ها اغلب در دو بخش توان متوسط و توان حداکثر مشخص می شوند. البته توان دیزل ژنراتور ها در دو بخش توان موتور و توان آلترناتور مورد بررسی قرار می گیرد که شما در انتخاب دیزل ژنراتور مناسب کار خود می بایست توان الترناتور را در نظر داشته باشید.

مزایای خرید و اجاره دیزل ژنراتور پرکینز PERKINS

دیزل ژنراتور پرکینز PERKINS انگلستان با بیش از 90 سال سابقه در امر تولید موتور های دیزلی و دیزل ژنراتور یکی از شناخته شده ترین برند ها در این صنعت محسوب می شود. اجاره دیزل ژنراتور پرکینز PERKINS در دو نوع اصلی Certified model یا مدل تضمین شده و Fuel Optimized Model یا مدل مصرف اقتصادی سوخت میسر می باشد. نسبت به دیزل ژنراتور کومنز و کاترپیلار نمونه های پرکینز در توان های کاری پایین تری و اغلب تا توان 400 کاوا KVA مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مزایای کاربری و اجاره دیزل ژنراتور پرکینز مصرف پایین تر گازوئیل به سبب استفاده از تعداد سیلندر پایین تر و حجم موتور کمتر در کاوای برابر نسبت به بسیاری از انواع دیزل ژنراتور ها می باشد بگونه ای که حتی ژنراتور های با توان بالال تا 150 کاوا نیز با برند پرکینز از موتور های دیزلی 4 سیلندر استفاده می کنند. اغلب نمونه های دیزل ژنراتور پرکینز با دور 1500/1800 rpm عمل می کنند و نسبت به برند های دیگر اغلب کم کارکرد تر می باشند.

مقالات
لینک های خبری
نمایندگی ها
لینک های خارجی
شرایط اجاره دیزل ژنراتور چیست؟

شرایط اجاره دیزل ژنراتور چیست؟

جهت اجاره دیزل ژنراتور شما نیاز به ارائه چک و سفته و ضمانت نیستید. قرارداد اجاره دیزل ژنراتور تنها با شرکت ها مانند شرکت های معدنی و راهسازی بسته می شود و مخاطب ما فردی با سمت مشخص در شرکت می باشد که برای خدمات و سرویس و دریافت اطلاعات و مکاتبات لازم در دسترس باشد است. اجاره دیزل ژنراتور با توجه به این نکته که هزینه های مرتبز با حمل و نقل دستگاه و همچنین آمد و شد به منظور بررسی، مونیتور کردن و سرویس دستگاه از جانب ما می باشد در فواصل محدودی از بیس یا انبار ما میسر می باشد. هزینه های مربوط به اجاره دیزل ژنراتور بصورت پیش پرداخت ماهیانه دریافت می شود بدین معنا که هزینه کارکرد ماه اول در ابتدا و هر ماه به همین شکل دریافت می شود. این هزینه تا اندازه زیادی تابع کاوا یا توان مصرفی دیزل ژنراتور بوده و به نوع دیزل ژنراتور ساده و یا سایلنت و همچنین شرایط کاری نیز بستگی دارد. اجاره دیزل ژنراتور برای مدت بسیار کوتاه مثلا 1 ماه تنها برای دستگاه هایی با کاوا بالا مانند دستگاه های بالای 300 کاوا میسر می باشد که با توجه به هزینه های مرتبط با حمل و نقل توجیه اقتصادی دارند.

تعویض فیلتر ها و روغن پیش از اجاره دیزل ژنراتور

تعویض فیلتر ها و روغن پیش از اجاره دیزل ژنراتور

بر روی موتور های دیزلی ژنراتور از 3 نوع فیلتر استفاده می شود که نقشی مهم در طول عمر و عملکرد دیزل ژنراتور دارند. این فیلتر ها پیش از اجاره دیزل ژنراتور مورد بازرسی قرار گرفته و در صورت نیاز تعویض می شوند. فیلتر هوای موتور که اغلب یک فیلتر استوانه ای شکل می باشد به منظور تسویه هوای ورودی به موتور دیزلی ژنراتور مورد استفاده قرار گرفته و با توجه به اینکه اجاره دیزل ژنراتور اغلب برای کاربری در محیط های معدنی و مسیر های خاکی صورت می گیرد بازبینی و تعویض این فیلتر ها از اهمیت بالایی برخوردار است. فیلتر گازوئیل از نوع فیلتر سپراتور آب از گازوئیل که هم قابلیت جداسازی قطرات آب و هم آلاینده های جامد از گازوئیل ورودی به موتور دیزل ژنراتور را دارد از دیگر فیلتر های حیاتی در عملکرد و راندمان ژناتور ها محسوب می شود. اغلب از فیلتر سپراتور کاترپیلار، فیلیتگارد و گاهی ولوو بر روی دیزل ژنراتور های اجاره ای استفاده می شود. فیلتر روغن موتور نیز از دیگر فیلتر های اتصالی و تعویضی پیش از اجاره دیزل ژنراتور می باشد. این فیلتر ها بصورت پیچی مورد استفاده قرار گرفته است.

اجاره دیزل ژنراتور کاترپیلار CAT از 6.5 الی 3000 کاوا KVA

یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین برند های تولید کننده موتور های دیزلی در دنیا برند کاترپیلار CAT آمریکا می باشد. در واقع برند کاترپیلار پس از خرید کارخانه تولیدی پرکینز Perkins انگلستان به تولید موتور های دیزلی با برند کاترپیلار پرداخت. موتور های دیزلی کاترپیلار بر روی انواع ماشین آلات معدنی و راسهازی، انواع کشتی و لنچ و بر روی دیزل ژنراتور های کاترپیلار CAT اتصال پیدا می کنند. اجاره دیزل ژنراتور کاترپیلار در ظرفیت های بسیار متنوعی از 6.5 کاوا KVA یا کیلو ولت آمپر الی 3000 کاوا میسر می باشد. اغلبت نمونه های دیزل ژنراتور کاترپیلار در محدوده ظرفیت 200 الی 500 کاوا تولید می شوند که تعداد آنها به 35 طرح با مشخصات مکانیکی مختلف می رسد.برای اجاره دیزل ژنراتور کاترپیلار داشتن اطلاعات فنی از مشخصات فنی موتور دیزلی گرفته تا مشخصات آلترناتور اتصالی این ژنراتور آمریکایی امری حیاتی می باشد. تنها برای مقایسه با برند های مختلف دیگر در اینجا به معرفی مشخصات مکانیکی جهت اجاره دیزل ژنراتور 700 کاوا کاترپیلار می پردازیم.دیزل ژنراتور کم مصرف کاترپیلار سری C18 که دارای ظرفیت ماکسیمم 715 کاوا و ظرفیت مینیموم 550 کاوا می باشد مجهز به یک موتور چهار زمانه سری C18 ATAAC با برند کاترپیلار بوده و با فرکاس 50 هرتز کار می کند. این دیزل ژنراتور که با دور 1500 rpm کار می کند قابلیت تولید ولتاژ در محدوده 380 الی 415 ولت را دارد. نسبت تراکم برای این ژنراتور که از نوع آب خنک همراه با رادیاتور می باشد 14.5:1 بوده و نسبت قطر سیلندر در کورس پیستون بر حسب اینچ برابر 5.71X7.2 می باشد. اطلاع از ابعاد دستگاه از اطلاعات مهم جهت اجاره دیزل ژنراتور محسوب می شود. طول، عرض و ارتفاع این دیزل ژنراتور با برند کاترپیلار در ظرفیت کاری حداکثر 700 کاوا بر حسب اینچ 162.4X78.3X75 اینچ می باشد. اطلاعات ذکر شده تنها در مورد یکی از سری های 700 کاوا از دیزل ژنراتور کاترپیلار می باشد. جهت اجاره ، خرید، تعمیرات و کسب اطلاعات دقیق پیرامون انواع ژنراتور با مهندسین ما در حامیان ژنراتور تماس حاصل نمایید.

comnews-2838-f0a7-cat-diesel-generator.jpg

مشخصات فنی و دیمانسیون های برند های مختلف دیزل ژنراتور

اغلب نمونه های دیزل ژنراتور موجود در ایران برای خرید یا اجاره با برند های آمریکایی مانند کومنز Cummins و کاترپیلار CAT می باشند. نمونه های قدیمی تر از ژنراتور های پرکینز Perkins انگلستان که بعد ها توسط برند کاترپیلار خریداری شد و برند اروپایی ولوو پنتا و دویتس نیز به ندرت به چشم می خورند. در حالی که دیمانسیون ها در تبیین مشخصات کیفی و فنی دیزل ژنراتور های تولید امریکا و انگلستان از نوع ft-lb یا فوت پوند هستند، دیمانسیون ژنراتور های تولید اروپا در دستگاه متریک تبیین شده اند. توان در دستگاه آمریکایی بصورت اسب بخار hp و توان در دستگام متریک با کیلو وات مشخص شده است. هر دو دیمانسیون های آمریکایی و متریک از KVA کیلو ولت آمپر بعنوان واحدی مشترک استفاده کرده و از این رو به منظور اجاره دیزل ژنراتور این کمیت کاربری گسترده تری دارد. به منظور اجاره دیزل ژنراتور کاربران اغلب از کمیت KVA برای تبیین نیاز های خود و توان ژنراتور استفاده می کنند. در واقع یک معادله بین KVA و KW وجود دارد که در نهایت هموارد هر کیلو وات در تبدیل میزان بالاتری از کیلو ولت آمپر را به دست می دهد. این معادله بصورت KVA × pf = KW مشخص می شود که pf مخفف power factor یا فاکتور قدرت می باشد. بصورت ساده باید گفت که در توان های کاری پایین دیزل ژنراتور ها pf=1.25 در نظر گرفته می شود بصورتیکه یک دیزل ژنراتور با توان 10 کیلو وات KW در واقع 12.5 kva کاوا توان ایجاد می کند. در انتخاب و اجاره دیزل ژنراتور دقت داشته باشید که در بروشور ها و کاتالوگ های هر ژنراتور از دو توان بصورت نام برده شده است که یکی توان موتور دیزلی بر حسب hp یا اسب بخار و دیگری توان خروجی آلترناتور دیزل ژنراتور بر حسب کاوا KVA می باشد. هر اسب بخار معدن میزان توانی است که برای لیفت کردن 550 پوند وزن به میزان 1 فوت در یک ثانیه لازم است.

comnews-2838-e2dc-diesel-generator-brand.jpg

اجاره دیزل ژنراتور ولوو VOLVO

دیزل ژنراتور ولوو VOLVO که از موتور های دیزلی ولوو پنتا PENTA استفاده می کند با توان 86 الی 650 کاوا KVA در فرکانس کاری 50 هرتز HZ و با توان 96 الی 580 کاوا و در فرکانس کاری 60 هرتز تولید و برای فروش و اجاره موجود می باشد. شرکت ولوو بزرگترین تولید کننده صنعتی در کشور سوئد با بیش از 120 سال سابقه قدیمی ترین تولید کننده دیزل ژنراتور در دنیا محسوب می شود. جهت اجاره دیزل ژنراتور ولوو VOLVO توجه به این نکته که این برند از آلترناتور های بدون جاروبک با برند های ماراتن Marathon و استمفورد Stamford استفاده می کند دارای اهمیت می باشد.دیزل ژنراتور ولوو با داشتن کیت های کنترل و حسگرهای مدرن بصورت خودکار دما و فشار روغن و همچنین دمای آب در گردش در موتور دیزلی را تنظیم و رگلاژ می نماید. رگلاتور سرعت و ولتاژ، کنترل نوسانات ولتاژ، راندمان کاری بالا و عملکرد دینامیک از دیگر مشخصات کاری دیزل ژنراتور ولوو محسوب می شوند. موتور های دیزل ولوو پنتا اتصالی بر روی دیزل ژنراتور ولوو بصورت 4 و 6 سیلندر بوده و در پایین ترین توان مصرف 19.3 لیتر گازوئیل در ساعت L/h و در بالاترین توان مصرف 124 لیتر گازوئیل در ساعت را دارا هستند.به منظور اجاره دیزل ژنراتور ولوو اطلاع از این نکته که دمای متوسط محیط برای عملکرد مطلوب این ژنراتور 27 درجه سانتی گراد است نیز اهمیت ویژه ای دارد. حداکثر ارتفاع اتصال این ژنراتور از سطح دریا 150 متر و حداکثر میزان رطوبت هوا 60% می باشد. فاکتور قدرت Power ratio تعریف شده برای دیزل ژنراتور ولوو برابر 0.8 می باشد. عملکرد اقتصادی، تولید آلودگی کمتر و قابلیت تحویل KVA بالا در استارت سرد نیز از دیگر مشخصات و ویژگی های این دیزل ژنراتور سوئدی می باشد.

comnews-2838-c406-volvo-diesel-generator.jpg
مفهوم کاوا KVA در اجاره دیزل ژنراتور چیست؟

در اجاره و خرید هر ماشین صنعتی یا از کد های فنی و برند استفاده می شود و یا از مهمترین کمیت که بیانگر قابلیت آن ماشین صنعتی باشد. بعنوان مثال در خرید الکتروموتور از تک فاز یا سه فاز بودن، در خرید الکتروگیربکس از نسبت تبدیل کاهش سرعت و در خرید جرثقیل دستی از ظرفیت بارگیری مانند 1 تن استفاده می شود. به همین ترتیب در اجاره دیزل ژنراتور ها نیز از کاوا که به اختصار انگلیسی بصورت KVA نمایش داده می شود. استفاده می شود. کاوا در واقع کیلو ولت آمپر می باشد که هر اندازه بالاتر رود دیزل ژنراتور قابلیت تحویل میزان بالاتری از آمپراژ یا به بیان ساده تر برق بیشتری را تولید می کند و قابلیت تغذیه تعداد بیشتری مصرف کننده را دارد.

کاوا KVA در اجاره دیزل ژنراتور تابع دو فاکتور اصلی یعنی قابلیت کاری موتور و کیفیت و عملکرد آلترناتور قرار دارد. موتور های دیزلی با حجم بالاتر که اغلب با برند های کاترپیلار، دوبیتس، ولوو پنتا یا کومنز بر روی دیزل ژنراتور ها مورد استفاده قرار می گیرند دارای حجم موتور و در نتیجه توان خروجی مختلفی هستند که با بالا رفتن توان خروجی (بر حسب کیلو وات KW یا اسب بخار hp) کاوای دیزل ژنراتور نیز بالا می رود. به همین منوال آلترناتور دیزل ژنراتور دارای ضریب قدرت PF (Power Factor) ، توان خروجی (اسب بخار hp( و کاوای مخصوص به خود می باشد که کاوای کلی دیزل ژنراتور برابر و یا نزدیک به توان اضطراری آلترناتور آن می باشد. بعنوان مثال در اجاره دیزل ژنراتور 2000 کاوا توان اضطراری آلترناتور 2035 کاوا kva می باشد.

یک معادله ساده بین توان آلترناتور دیزل ژنراتور و کاوای خروجی آن وجود دارد که به قرار زیر است.

S(kVA) = P(W) / (1000 × PF)

در این معادله توان آلترناتور به وات و با حرف P مشخص شده و PF همانطور که در بالا نیز اشاره شد ضریب توان آلترناتور بوده و عددی بین 0 و 1 می باشد. در نظر داشتن مشخصات فنی و برند آلترناتور در اجاره دیزل ژنراتور از این باب دارای اهمیت است که هر اندازه ضریب قدرت بیشتری داشته باشد کاوای بالاتری نیز خواهد داشت. کاوا KVA در اجاره دیزل ژنراتور در محدوده 3 الی 3000 و با بازه های مشخصی با برند های مختلف افزایش پیدا می کند. مثلا در محدوده 1000 الی 1500 کاوا ظرفیت های 1100 و 1400 وجود دارد و بعنوان مثال در صورتیکه قصد اجاره دیزل ژنراتور با ظرفیت 1200 کاوا را داشته باشید می بایست مورد بالاتر یعنی نمونه 1400 کاوایی را مد نظر قرار دهید.

کمیت های عددی موتور در اجاره ژنراتور

موتور های گازوئیلی یا دیزلی با مشخصات مکانیکی مختلفی بر روی دیزل ژنراتور ها اتصال پیدا می کنند. قابلیت های کاری موتور بصورت مستقیم بر کاوا KVA و توان خروجی آلترناتور دیزل ژنراتور تاثیر گذاشته و در اجاره دیزل ژنراتور می بایست مورد بررسی و مقایسه قرار گیرد. مهمترین کمیت های عددی موتور در اجاره دیزل ژنراتور به قرار زیر هستند.

البته مشخصات عددی موتور در اجاره دیزل ژنراتور دارای کمیت های دیگر با اهمیت پایین تر نیز می باشد. ظرفیت مخزن روغن و مخزن آب رادیاتور بر حسب لیتر و وزن خالص موتور دیزلی از جمله این مشخصات می باشد.

اجزای تشکیل دهنده دیزل ژنراتور

علاوه بر آشنایی با هزینه های جانبی مربوط به ژنراتور ها آشنایی با اجزای تشکیل دهنده این مولد های برق نیز می تواند برای اجاره دیزل ژنراتور ها لازم باشد. دیزل ژنراتورها از اجزای فنی زیادی تشکیل شده اند که با هم کار می کنند تا سوخت را به انرژی تبدیل کنند. دیزل ژنراتورها جریان برق پیوسته یا آماده به کار را پس از تولید از طریق انرژی الکتریکی به سایت ها منتقل می کنند. دیزل ژنراتور ترکیبی از یک موتور دیزل با یک دینام (آلترناتور) برای تولید انرژی الکتریکی است. یک موتور احتراق تراکمی دیزل معمولاً برای کار با سوخت دیزل طراحی می شود، اما برخی از انواع آن برای سایر سوخت های مایع یا گاز طبیعی سازگار هستند. خروجی عملکرد دیزل ژنراتور ها برق AC می باشد که می تواند با بکارگیری مبدل هایی به برق DC تبدیل شود. بررسی اجزای تشکیل دهنده و برند های هر جز می تواند به انتخاب و اجاره دیزل ژنراتور با قابلیت های کاری بهتر کمک کند.


اجزای دیزل ژنراتور

علاوه بر موارد اصلی یاد شده دیزل ژنراتور ها برای اسمبل و نصب شدن نیاز به یک فریم پایه بعنوان نگهدارنده دارند. این فریم از جنس فولادی و یا در مواردی آلیاژی تولید می شود و نقش ستون نگهدارنده برای موتور و آلترناتور دیزل ژنراتور را بازی می کند. علاوه بر فریم پایه دیزل ژنراتور سایلنت با پوشش هایی در اطراف بصورت بدنه محصور می شود تا تولید صدای کمتری نماید.

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2024 - All rights reserved