نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
جرثقیل زنجیری کاتو لیفت استعلام قیمت، مشاوره و خرید انواع جرثقیل زنجیری سقفی کاتو KATO
دفعات بازدید : 7958
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 7958
محصولات
خرید جرثقیل برقی زنجیری - نانوتجارت-جرثقیل زنجیری کاتو لیفت

جرثقیل زنجیری

گروه صنعتی کاتو لیفت وارد کننده انحصاری جرثقیل زنجیری کاتو KATO در ایران می باشد. جرثقیل زنجیری از نوع برقی کاتو KATO هم در نوع تک فاز با برق 220 ولت شهری از 1 الی 5 تن و هم در نوع 3 فاز با برق 360-400 ولت در تناژ 1 الی 10 تن وارد می شود. کاتو لیفت وارد کننده جرثقیل زنجیری کاتو در نوع تک سرعته، دو سرعته تمام اتوماتیک و بصورت 2 کاره و چهار کاره در ایران می باشد.
مشاوره خرید جرثقیل زنجیری با برند های مختلف از نوع قلاب دار سقفی و ترولی دار ریلی در تناژ مختلف و خدمات سرویس و تعمیرات جرثقیل های زنجیری در این گروه صنعتی صورت می پذیرد. واردات کلیه لوازم اصلی جرثقیل برقی زنجیری کاتو KATO به منظور تعمیرات و خدمات پس از فروش صورت می پذیرد. جرثقیل زنجیری کاتو محصول کشور چین می باشد که مطابق با استاندارد های جهانی با امنیت بالایی تولید شده و دارای استاندارد CE اتحادیه اروپا نیز می باشد.

درباره خرید جرثقیل برقی زنجیری - نانوتجارت جرثقیل زنجیری کاتو لیفت

واردات جرثقیل سقفی زنجیری از نوع برقی با برند کاتو KATO چین از نوع سه فاز در تناژ 1 الی 10 تن. این جرثقیل زنجیری هم بصورت دو کاره تنها با قابلیت لیفتینگ عمودی بار و دارای یک قلاب سقفی وارد می شود و هم دارای ترولی یا کالسکه برای اتصال و حرکت بر روی ریل های سقفی بصورت چهار کاره تمام اتوماتیک. جرثقیل زنجیری 4 کاره دارای دکمه کنترل هم برای لیفتینگ و پایین آوردن بار بصورت عمودی و هم به منظور حرکت افقی بار بر روی ریل یا ترولی می باشد.
گروه صنعتی کاتو لیفت KATO LIFT همچنین وارد کننده جرثقیل برقی زنجیری تک فاز کاتو چین در ظرفیت های وزنی1، 2، 3 و 5 تن می باشد. جرثقیل های تک فاز زنجیری بصورت 2 کاره همراه با یک قلاب هوک سقفی قابل عرضه بوده و مجهز به یک الکتروموتور در سایز بسیار بزرگتر نسبت به جرثقیل زنجیری 3 فاز هستند که جبران کاهش ولتاژ را می نماید. جرثقیل زنجیری تک فاز کاتو از یک گیربکس خشک استفاده می کند و حتی قابلیت اتصال و عملکرد با ژنراتور های برق را نیز داراست.
گروه صنعتی کاتو لیفت وارد کننده جرثقیل برقی زنجیری تک سرعته و دو سرعته می باشد. جرثقیل های زنجیری دو سرعته در سرعت بالا مطابق با نمونه های تک سرعته کار می کنند اما در سرعت پایین برای انتخاب موقعیت مناسب فرود یا جایگذاری قطعات به منظور احداث، نصب یا تعمیرات دارای سرعت بسیار کندی هستند. جرثقیل زنجیری برقی از نوع دو سرعته اغلب بصورت چهار کاره مورد استفاده قرار گرفته و از دکمه کنترل دو فازی استفاده می کند.

بازرگانی کاتو لیفت ارائه دهنده خدمات تعمیرات و راه اندازی جرثقیل های سقفی زنجیری و سیم بکسلی با برند کاتو و برند های معتبر دیگر می باشد. فروش لوازم یدکی اصلی جرثقیل های زنجیری و کلیه اتصالات لیفتینگ مانند انواع سیم بکسل و زنجیری در این مجموعه صورت می پذیرد.

جرثقیل سقفی
مقالات
لینک های خبری
نمایندگی ها
لینک های خارجی
برند کنتاکتور جرثقیل زنجیری برقی کاتو KATO

برند کنتاکتور جرثقیل زنجیری برقی کاتو KATO

کیفیت و عملکرد کنتاکتور در جرثقیل های برقی زنجیری نقش بسیار مهمی در طول عمر کاری موتور و دیگر اجزای جرثقیل ایفا می کند. کنتاکتور در واقع برق سه فاز را از تابلوی برق گرفته و به جرثقیل برقی زنجیری تحویل می دهد. عملکرد صحیح این قطعه الکتریکی از آسیب به موتور و به دنبال آن دنده های داخلی بلوک جرثقیل برقی زنجیری جلوگیری می کند. در حالی که کنتاکتور اتصالی بر روی بسیاری از جرثقیل های برقی زنجیری بالاخص نمونه های برند های چینی تولید چین و با کیفیت نسبتا پایینی هستند کنتاکتور اتصالی بر روی جرثقیل زنجیری برقی کاتو KATO با برند اشنایدر Schneider آلمان می باشد. قیمت این کانکتور در قیاس با نمونه های چینی تا 3 برابر بالاتر می باشد اما نقش مهمی که در عملکرد و طول عمر جرثقیل دارد سبب کاربری این برند بر روی جرثقیل های زنجیری کاتو شده است.

اجزا و اتصالات جرثقیل زنجیری برقی کاتو KATO

هر جرثقیل برقی زنجیری از چهار بخش اصلی و اتصالات وابسته تشکیل می شود. بلوک جرثقیل، موتور الکتریکی جرثقیل، گیربکس جرثقیل و ترولی یا کالسکه چهار بخش اصلی جرثقیل برقی زنجیری را تشکیل می دهند. در واقه الکتروموتور یا موتور الکتریکی که برق خود را از کنتاکتور دریافت می کند دارای یک روتور دوار و یک استاتور ثابت می باشد که تحت تاثیر میدان مغناطیسی عمل کرده و روتور دوار به یک سیستم گیربکس متصل می باشد که به کاهش سرعت دورانی و افزایش گشتاور در خروجی دنده اسپراکت پشتی جرثقیل برقی زنجیری را به حرکت در می آورد. گیربکس های بکار رفته در ساختمان جرثقیل برقی زنجیری کاتو از نوع گیربکس خورشیدی هستند که در مورد جرثقیل های برقی تک فاز بصورت خشکا کار کرده و برای جرثقیل های زنجیری 3 فاز در روغن عمل کرده و صدای کمتری را تولید می کنند.

حرکت دنده اسپراکت سبب حرکت دنده های داخلی بلوک جرثقیل برقی زنجیری شده و در نهایت سبب حرکت زنجیر فولادی متصل به بار می شوند. نوع الکتروموتور اتصالی بر روی جرثقیل های زنجیری در مورد جرثقیل های تک سرعته از نوع ساده و در مورد جرثقیل های دو سرعته از نوع دو سرعته یا دالاندر می باشد. شایان ذکر است که برخی از تولید کنندگان جرثقیل های سقفی زنجیری بجای استفاده از الکتروموتور های دو دور از یک اینورتر بر روی الکتروموتور برای تغییر سرعت استفاده می کنند.یکی از اتصالات منحصر به قرد جرثقیل زنجیری برقی کاتو KATO بر روی دسته کنترل آن تعبیه شده است. در واقع از یک دکمه اورژانسی بر روی این کنترل استفاده است تا در موارد اضطرار برق ورودی به جرثقیل را به کلی قطع کند. در واقع این دکمه کنترل کننده یک سیگنال قطع برای کنتاکتور ارسال کرده و کنتاکتور به قطع الکتریسیته می رپدازد. علاوه بر این جرثقیل زنجیری کاتو KATO دارای یک سیستم کنترل فاز نیز می باشد. وظیفه کنترل فاز که نوعی حسگر می باشد عدم راه اندازی جرثقیل برقی زنجیری زمانی است که سیم کشی آن درست وصل نشده باشد. در مواردی که کنترل فاز بر روی جرثقیل برقی زنجیری نصب نشده باشد اتصال برعکس سیم ها سبب گردش برعکس دنده های جرثقیل زنجیری و شکستن آنها می شود.البته فاکتور های کیفی جرثقیل برقی زنجیری کاتو محدود به این موارد نبوده و بکارگیری یک لایه پوشش کروم بر روی دنده ها که مقاومت سایشی آنها را تحت بارگذاری های شدید و تنش های سایشی افزایش می دهد از دیگر دلایل طول عمر کاری بالای این برند از جرثقیل سقفی محسوب می شود.

comnews-2840-96cc-electric-chain-hoist-parts.jpg
مکانیزم عملکرد جرثقیل زنجیری

جرثقیل زنجیری قابلیت لیفتینگ بار تا 25 تن را بصورت دستی دارد. اما شاید از خود بپرسید مکانیزم عملکرد جرثقیل زنجیری چیست و چگونه یک فرد عادی که شاید قابلیت لیفت بار 50 کیلوگرمی را نیز نداشته باشد می تواند با بکارگیری جرثقیل زنجیری تا 25 تن بار را نیز لیفت کند؟ با مطالعه اطلاعات بالا متوجه شده اید که جرثقیل زنجیری 2 رشته زنجیر دارد زنجیری که توسط اپراتور با نیروی محدود کشیده می شود و سرعت حرکت بالایی دارد و زنجیر بار که به بار متصل شده و بسیار کند حرکت می کند. نیرویی که برای کشیدن زنجیر دستی به میزان 30 عدد دانه زنجیر مصرف می شود تا 30 برابر توسط جرثقیل زنجیری افزایش پیدا می کند تا بار را به اندازه یک دانه زنجیر بالا ببرد. در واقع متمرکز نمودن انرژی با تبدیل انرژی محدود در طول زیاد به انژی زیاد در طول کم عملکرد جرثقیل زنجیری می باشد. اما در داخل بلوک جرثقیل زنجیری چه اتفاقی می افتد؟برای آشنایی با مکانیزم عملکرد جرثقیل زنجیری ابتدا می بایست با اجزای یک جرثقیل زنجیری آشنا شوید. جرثقیل زنجیری از یک زنجیر دستی که بر روی یک دنده اسپراکت Cog حرکت می کند. دنده اسپراکت بصورت کوپل با یک شافت Drive Shaft حرکت کرده که در پشت بلوک جرثقیل زنجیری دارای یک دنده خورشیدی بوده که چند دنده اقماری را به حرکت در می آورد. انتقال و حرکت دنده ها در نهایت به گردش یک دنده اسپراکت که زنجیر بار بر روی آن قرار گرفته است می انجامد. جرثقیل زنجیری از یک قلاب هوک در بالا برای اتصال آویز استفاده می کند که از الزامات اولیه به منظور بکارگیری این ابزار لیفتینگ بار محسوب می شود. به زبان ساده تر زمانیکه اوپراتور زنجیر دستی را می پرخاند زنجیر دستی به گردش دنده اسپراکت و به دنبال آن شافت مرکزی و چرخدنده ها شده تا در نهایت زنجیر بار با 30 برابر نیروی بیشتر به لیفتینگ بار بپردازد.

به منظور درک بهتر عملکرد چرخدنده های داخلی بلوک جرثقیل زنجیری برای تمرکز نیروی ورودی از زنجیر دستی می بایست یک جرثقیل دستی زنجیری را بصورت کامل اورهال یا باز کنیم. در این ویدیو می توانید بصورت کامل اجزای داخلی بلوک جرثقیل زنجیری را مشاهده کنید (دقیقه 2:00). همانکور که میبینید زنجیر دستی بر روی یک کاگ Cog که دارای 7 نشیمنگاه برای 7 دانه زنجیر دستی است قرار می گیرد. گردش زنجیر Cog را که به صفحه اصطکاکی فشرده شده است به گردش در می آورد. صفحه اصطکاکی به یک چرخ با لبه های بیرونی دنده شده متصل شده است که بر روی آن یک خار یکطرفه بصورت ترمز قرار گرفته که اجازه گردش چرخ در یک سمت را داده و مانع از حرکت آن در سمت مقابل می شود. این امر سبب می شود با رها کردن زنجیر دستی جرثقیل زنجیری بار سقوط نکند. Con یا اسپراکت ورودی علاوه بر چرخ ترمز به یک شافت مرکزی کوپل شده که با حرکت کاگ جرثقیل زنجیری به حرکت در می آید. در انتهای این شافت مرکزی از یک دنده کوچک که دارای 5 دندانه است استفاده شده است. با گردش این چرخدنده کوچک نیروی وارده از گردش زنجیر دستی شروع به متمرکز شدن در جرثقیل زنجیری می کند. در این مرحله نیروی ورودی با نسبت 7:5 متمرکز شده است یا به بیان ساده تر یک نیرو بر روی دنده اسپراکت 7 خانه به یک نیرو بر روی پنج دنده تقسیم می شود. از این رو مقاومت سایشی دنده کوچک انتهای شافت مرکزی می بایست بسیار بالا بوده تا تحمل اصطکاک و فشار وارده را داشته باشد. به منظور کم شدن فشار وارده بجای اتصال این دنده به یک دنده بزرگتر از دو دنده هم سایز در دو سمت دنده انتهای شافت جرثقیل زنجیری استفاده می شود تا بجای یک دنده دو دنده در انتقال قدرت سهیم بوده و تنش فشاری نصف شود.

به نقل از ویکی لیفت، هر یک از دو دنده بزرگ دارای 18 دنده هستند که توسط دنده 5 لبه انهتای شافت جرثقیل زنجیری به حرکت در می آیند. در پشت هر یک از دنده های بزرگ یمک دنده 4 لبه قرار گرفته است که در نهایت به تمرکز بیشتر نیز با نسبت 18:4 می پردازد. دو دنده 4 لبه کوچک در نهایت در قسمت مرکزی جرثقیل زنجیری به گرداندن یک دنده بزرگتر با 19 دنده می پردازند. این دنده در نهایت به اسپراکت نهایی جرثقیل زنجیری که زنجیر فولادی بار با گرید G80 بر روی آن سوار شده است می پردازد.

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2024 - All rights reserved