Select Language
ENGLISH | PERSIAN
دسته بندی محصولات

استاندارد CE ، نشان CE چیست

نشان CE - استاندارد CE استاندارد CE در واقع معرف انطباق کیفی محصول با استاندارد های معتبر مورد قبول در اتحادیه اروپاست که توسط مراجع معتبر و با انجام تست های کیفی و امنیتی روی محصولات صادر میشود. نشان CE، استاندارد CE ، بر خلاف استاندارد ایزو که صرفا یک استاندارد سازمانی مدیریت کیفیت اجراست و در واقع معیاری برای تثبیت کیفیت محصول نیست دارای رده های بالایی از تست کیفیت بوده و به زبان ساده تر کالایی که استاندارد CE دارد کیفیت مقبولی نیز دارد.

چه کالاهایی نیاز به استاندارد CE دارند؟

از آنجا که اتحادیه اروپا شامل کشورهایی بسیار پیشرفته در زمینه صنعت و تکنولوژی است من جمله آلمان، استاندارد های سختی نیز برای ورود کالا به این منطقه دارد. بنا براین دریافت استاندارد CE ، نشان CE، که ویزای ورود کالا به اروپاست برای کالاهای مختلف الزامی است. برخی از این کالا ها طبق کدی تعیین شده مورد بررسی قرا میگیرند که کالاهای دسته بندی شده بوده و معمولا نقش امنیتی دارند که اختلال در نقش این محصولات مشکلات امنیتی بوجود میاورد مانند انواع مشعل ها، مخازن تحت فشار، اتصالات لیفتینگ و ...
دریافت استاندارد CE معمولا دو انگیزه را مطلبد. اولا شرکتها و کارخانجاتی که قصد صادرات محصولات خود به اروپا را دارند و دیگر شرکتها و کارخانجاتی که میزان فروش آنها در گرو ایجاد اطمینان در مشتریان از کیفیت بالای محصولات است.
باید در نظر داشت با بالا رفتن تدریجی سطح دانش افراد درک بهتری از کیفیت نیز بوجود امده و نیاز به استاندارد های معتبر جهانی از جمله استاندارد CE نیز بالا تر میرود. مضاف بر این از آنجا که ایران کشوری با سطح بالایی از کیفیت مواد و محصولات وابسته به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است، بسیاری از کارخانجات و شرکتهای ایرانی فعال در این صنایع با دریافت نشان CE، استاندارد CE، میتوانند بخش قابل قبولی از محصولات خود را به اروپا صادر نمایند.

تفاوت نشان CE و نشان محصول چین

نشان CE و صادرات چین در سالهای اخیر ما به این اطمینان خاطر رسیده ایم که جنسی که نشان استاندارد CE اتحادیه اروپا را دارد از کیفیت مناسبی نیز برخوردار است. در عین حال که این تصور کاملا درست است تفکر اینکه هر نشانی از نشان استاندارد اروپاست بسیار نادرست است. باید در نظر داشت که علامتی بر روی کالاهای چینی ثبت شده است که در واقع بسیار شبیه به استاندارد CE اروپاست با این تفاوت که دو حرف در دل هم فرو رفته اند و این در حالی است که حروف مربوط به استاندارد CE اتحادیه اروپا از هم فاصله داشته و با اتمام حلال دایره مربوط به حرف اول حرف دوم شروع شده است.
البته به اشتباه این تصور بوجود نیاید که این کالا ها تقلبی هستند و سعی در جعل نشان استاندارد CE اروپا را دارند، بلکه این علامت صرفا به معنای این است که کالا در چین تولید شده است.
به استحضار میرساند دفتر منطقه ایران Instituto De Certificavion CDQ اسپانیا ) ICDQ ، ) در حال حاضر بهره گیری از مجرب ترین کارشناسان ایرانی و غیر ایرانی در زمینه ارائه خدمات ثبت و صدور گواهینامه استاندارد محصول اتحادیه اروپا ) CE MARK ( فعالیت مینماید . ICDQ اسپانیا دارای شماره ثبت رسمی 8822 صادره توسط مرجع andoN ، بعنوان یکی از سازمانهای ثبت و صدور گواهینامه CE در اتحادیه اروپا در خصوص محصولات ساختمانی شناخته میشود . هدف اصلی اخذ علامت استاندارد محصول اتحادیه اروپا ) CE ( ، کسب مجوز ورود آزاد کالای تولید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده ، لیکن تاثیر چشمگیر آن در رشد فروش و افزایش اعتبار تولید کنندگان در بازار داخلی و همچنین بازار کشورهای همسایه و منطقه نیز انکارناپذیر میباشد ، به نحوی که تعداد درخواستهای ارائه شده از سوی تولید کنندگان محترم در صنعت ساختمان طی سالهای جاری چندین برابر سالهای گذشته بوده است . علاوه بر اهمیت اخذ گواهینامه CE جهت صادرات محصول ، با توجه به اجباری شدن اخذ استانداردهای ایران برای محصولات ساختمانی توسط موسسه استاندارد ایران و سایر سازمانهای قانون گذار ، دریافت گواهینامه CE جهت تسریع و تسهیل گردیدن روند تایید محصولات توسط سازمان استاندارد ایران نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد . دفتر ICDQ اسپانیا مفتخر است با داشتن نمایندگی انحصاری در ایران بعنوان مجموعه پیشرو در کشور ، خدمتگزار صنعت ساختمان جهت ثبت و صدور گواهینامه و نشان اصلی ) Original ( استاندارد محصول اتحادیه اروپا ) CE ( بوده و رسالت خود را در عرصه ارتقاء کیفیت تولید کنندگان محترم ایفا نماید .

لنت فردو  یا فرودو
لنت فردو یا فرودو
فیلتر روغن کمپرسور
فیلتر روغن کمپرسور
فیلتر روغن هیدرولیک مان
فیلتر روغن هیدرولیک مان
فیلتر سپراتور کمپرسور
فیلتر سپراتور کمپرسور
فیلتر گازوییل موتور دیزل
فیلتر گازوییل موتور دیزل
تیفور تعمیرات و فروش
تیفور تعمیرات و فروش
پولیفت زنجیری قیمت فروش و تعمیرات
پولیفت زنجیری قیمت فروش و تعمیرات
فیلتر روغن صنعتی بالدوین BALDWIN
فیلتر روغن صنعتی بالدوین BALDWIN
جرثقیل سقفی زنجیری 1 تن
جرثقیل سقفی زنجیری 1 تن
ایمپلر دریایی پمپ آب شور
ایمپلر دریایی پمپ آب شور
ایمپلر و پروانه لاستیکی الکتروموتور
ایمپلر و پروانه لاستیکی الکتروموتور
فیلتر فیلیتگارد یا فیلیت Fleetguard
فیلتر فیلیتگارد یا فیلیت Fleetguard
فیلر جوش استیل
فیلر جوش استیل
فیلر جوش مس
فیلر جوش مس
فیلر جوش آلومینیوم
فیلر جوش آلومینیوم
فیلر جوش آهن
فیلر جوش آهن
الکترود چدن
الکترود چدن
الکترود استیل
الکترود استیل
سیم جوش مس
سیم جوش مس
سیم جوش آلومینیوم
سیم جوش آلومینیوم
مهره سر بسته
مهره سر بسته
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
GOOGLE+ | FACEBOOK
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
© Copyright 2022 - All rights reserved