نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
مؤسسه ی هنری رُزبُران
دفعات بازدید : 9013
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 9013
فدرال بکسل
جنرال بکسل
محصولات
pp_مؤسسه ی هنری رُزبُران_7d6527_u280__مؤسسه-ی-هنری-رُزبُران.jpg

مؤسسه ی هنری رُزبُران

مؤسسه ی هنری رُزبُران طراح، مشاور و مجری هنری کلیه ی آثار و نقوش برجسته ی گچبُری،مقرنس،آینه کاری و...

درباره مؤسسه ی هنری رُزبُران

ینه کاری، کاشیکاری، مقرنس، گره، یزدی بندی، رسمی بندی، نقاشی، تزئینات مسجد، نقاشی مسجد، گچکاری مسجد، مقرنس و گره کاری
اصل رُزبُران

رُزبُران، مجموعه ای است از انواع و اقسام طرح ها و نقش های بَرجسته، که ما در اطراف خود می بینیم . طرح های برجسته ای که، بر روی سقفِ خانه یِتان است و یا در نمای خانه ی خود می بینید . این طرح ها ممکن است از گچ ، سیمان ، سنگ و یا هر چیز دیگری باشد. مسئله یِ مهم این است که، این طرح ها و نقش ها چگونه بوجود آمده اند . امروزه اکثر این کارها، به وسیله ی دستگاه ویا وسیله ی خاصّی بوجود می آیند و ما می توانیم آن ها را از بازار و یا مغازه خریداری نمائیم . گونه ای از نقش ها و طرح های برجسته که ارزش خاصّی بین ما ایرانیان دارد، هنر دست انسان است که استادانی بوسیله ی تفکّر وتجسّم خود، آن ها را با دست خویش، بر روی سطح یا جسمی خلق می کنند . این هنرمندان می توانند در مجموعه ای به نام رُزبُران ،جمع شوند.کلمه ی رُزبُران، از اسم گل رُز و فعل بُریدن آمده است . رُزبُران، جمع رُزبُراست . چون بَرجسته کاری ها اکثراً بُریده می شوند، فعل بُریدن را دراین اسم به کار بُرده ایم و چون اکثر طرح ها ریشه در زیباییِ جهان هستی دارد ، کلمه ی رُز را نشان از زیبایی گرفته ایم . رُزبُران یعنی،کسانی که زیبایی هایی چون گُل را، خلق می کنند .

اهداف رُزبُران

امروزه طرح و نقش های صنعتی را، با نمونه های دستی و هنری آن اشتباه می گیرند . یکی از اهداف رُزبُران ، ثبات بخشیدن به صنایع دست است. نقش برجسته هایی مانند گچبُری که با قالب ،آن ها را تهیّه می کنند امروزه، فضای اطراف ما را ممکن است پُر کرده باشد . هنر گچبُری، هنرِ دست است که استاد گچبُر به وسیله ی دستان هنرپرور خود،گچ را به اشکال مختلف در می آورد . رزبران می خواهد هر هنر، واقعاً هنر باشد و هیچ شک و شُبهه ای در آن نباشد . نقش برجسته های رزبران ،حال گچبری ، سیمان بُری ، آینه کاری و یا هر هنر دیگری که باشد، کاملاً تولیدیِ دستِ هنرمند است . انسان، ذاتاً هنر را دوست دارد چون انسان، زیبائی را دوست دارد . چون انسان، خدا را دوست دارد و خدا زیباست . نتیجه می گیریم که هنر اگر زیبا باشد، انسان آن را دوست دارد . رُزبُران قصد دارد که هر کس هر هنری راکه زیبا می بیند ،برای او به ارمغان آورد .

شعار رُزبُران

زِندگی را زندگی بخشیم _ زِندگی را به زندگی بخشیم . گُل زیباست. بهار زیباست. زندگی زیباست . گل پژمُرده می شود. بهار پائیز می شود و زندگی با مرگ، پایان می یابد . این قانون طبیعت است. ما نمی توانیم گُل را تا ابد نگه داریم. چون تا ابد نیستیم و گل با ما نیست . توانی که ماداریم، زنده بودن در زمانِ حیات است . زندگی حقّ همه است . همه زنده اند. همه نَفس می کشند و حرکت می کنند .ولی برخی، انگار مُرده اند و نفس می کِشند و حرکت می کنند. چرا ؟ انسان هم جِسم دارد و هم روح . اینها جسمشان زنده و روحشان مُرده است . ما غذا می خوریم تا زنده بمانیم . چگونه روح خود را زنده نگه داریم ؟ آیا زنده بودن روح مهم نیست ؟ چه خوب است انسان، روحی زنده داشته باشد . چون روح است که باقیست. چه بساکسانی که، هزاران سال پیش جسمشان مرده، ولی روحشان زنده است . روح را زنده نگه داشتن، کار رُزبران نیست . این هِمّت خودتان است که چگونه زنده باشید . رُزبران روح محلّ سکونت شما و محلّ استقرار شما راکه در آن زندگی می کنید، زنده می کند.چگونه؟با ایجاد نقوش و طرح های مختلف . زندگی را زندگی بخشیم، یعنی به گونه ای، زندگی خود را زنده کنیم . زنده کردن با نقوش و طرح های زیبای هنری. ما محل زندگی شما را زنده می کنیم . زندگی را به زندگی بخشیم .، می گزاریم که زنده بودن، برای زندگی باشد. یعنی زنده بودن را به زندگی، می بخشیم . نقوش برجسته مثل گچبُری ، سیمان بُری وآینه کاری، مدّتی طولانی عُمر می کند . رُزبُران زندگی را زنده می کند و این زنده بودن را به زندگی می بخشد.

فعّالیت های رُزبُران

رُزبُران کلیّه ی نقوش و طرح های زیبا و هنریِ ساختمان را بر عُهده می گیرد. حال، گچبُری باشد یا سیمان بُری .، آینه کاری باشد یا شیشه بُری . اینگونه کارها بصورت هنری اش تخصّص رُزبُران است . گچبُری های داخل ساختمان ، نقوش برجسته های سالن پذیرائی ، آرک های آشپزخانه ، ابزارهای اطراف هر سَقف ، سیمان بُری های زیبا برای نمای ساختمان و محل های مرطوب، که انسان ممکن است از آنها استفاده کند، می تواندهنر رُزبُران باشد . استخر و سونای شما را رُزبران با سیمان بُری زینت می بخشد .رزبران نمای ساختمان شما را باگچبُری و سیمان بُری، بی همتا می سازد و...

رُزبُران کارهایی مثل گچکاری، سیمان کاری ، نقّاشی وغیره ی ساختمان را نیز می پذیرد ولی رشته ی اصلیِ فعالیت آن، طرح های هنری و نقوش برجسته است . گچبُری وسیمان بُری و آینه کاری، سه رشته ی اصلیِ فعالیت رزبران است که مستقیماً زیر نظر اساتید مُجرّب این شرکت، انجام می شود .

شیوه ی کاری رُزبُران

اگر مایلید از مجموعه فعالیت های رُزبران بهره مند گردید، رزبُران شما را در چگونگیِ انجام این گونه فعالیت ها ،یاری می کند . اگرگچبُری بخواهید، اساتید گچبری به سراغ شما می آیند و با مشورت ما و نظر خواهی از شما و در نتیجه، انتخاب طرح دلخواه شما مشغول به کار می شوند. سیمان بُری ، آینه کاری و هر فعالیت دیگر نیز که خواسته باشید به همین گونه می باشد . هدف ما، خلق نقش مورد علاقه ی شماست .

گروه هنری رُزبُران

اینجناب رضا طالبی پورچرخابی، مؤسّس رُزبُران می باشم که این مؤسسه را در سال

1386 به ثبت رساندم. پدرم، حاج محمد طالبی پور ،استاد پیش کِسوت هنر گچبری و سیمان بُری، نائب رئیس این مؤسسه می باشد . گروه هنری رزبران تشکیل شده از اساتید هنرمند گچبُر و سیمان بُر و آینه کار و... که همگی در کار خود، بی همتا و از نَوادرند.

خدمات ساختمانی و عمرانی
مقالات
لینک های خبری
نمایندگی ها
لینک های خارجی
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
جرثقیل سقفی | لنت ترمز
جرثقیل تک فاز | بالانسر فنری
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2022 - All rights reserved