نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
تهران ایمپلر واردات انواع پروانه و ایمپلر های واتر پمپ و پمپ های دریایی | ایمپلر آب شور
دفعات بازدید : 681
Select Language
ENGLISH | PERSIAN
دفعات بازدید 681
محصولات

تهران ایمپلر

تهران ایمپلر وارد کننده و عرضه کننده انواع پروانه و ایمپلر پمپ های آب در سایز ها و با تعداد پره های مختلف. انواع ایمپلر های دریایی آب شور تولید شده از جنس های لاستیکی همراه با نئوپرین برای انواع واتر پمپ های گریز از مرکز و پمپ های سانتریفیوژ. تهران ایمپلر مشاوره رایگان در امر خرید انواع اتصالات واتر پمپ ها و ایمپلر های دریایی. ایمپلر و پروانه های دریایی با مغزی فلزی و از جنس انعطاف پذیر لاستیکی با ترکیبات نئوپرین عرضه می شوند. ارتفاع ایمپلر ها بسته با گشتاور خروجی پمپ ها بوده با بالا رفتن گشتاور پمپ سانتریفیوژ امکان افزایش ارتفاع ایمپلر آب شور که به دنبال آن دبی جریان ورودی پمپ را نیز تحت تاثیر قرار می دهد وجود دارد.

درباره ایمپلر لاستیکی واتر پمپ | فروش ایمپلر آب شور و پروانه دریایی تهران ایمپلر

ایمپلر های لاستیکی و انعطاف پذیر نوعی پروانه هستند که در پمپ های سانتریفیوژ از نوع انتقال مثبت Positive displacement pump مورد استفاده قرار می گیرند. این پمپ ها قابلیت مکش بدون سیال اولیه را داشته و از نوع Self-prime محسوب می شوند و برای کاربری اولیه پمپ نیازی به پر کردن آن با سیال نبوده و حرکت امپلر در داخل واتر پمپ کار مکش اولیه را نیز انجام می دهد. محفظه ای که ایمپلر ها در پمپ ها بالاخص پمپ های دریایی یا مارین Marine در آن عمل می کنند بگونه ای طراحی شده است که در قسمت بالایی شعاعی انحنای محفظه صلب کمتر بوده و سبب می شود که پره های ایمپلر لاستیکی آب شور و انعطاف پذیر در قسمت بالایی محفظه پمپ دچار فشردگی شده و در بیرون این قسمت است که از داخل محفظه مکش صورت می پذیرد. سیال حبس شده در بین پره های ایمپلر در سمت دیگر در قسمت خروجی با فشار از محفظه واتر پمپ خارج شده و بدین ترتیب ایمپلر ها در مکش و پمپاژ سیالات عمل می کنند. تعداد پره های ایمپلر های لاستیکی و انعطاف پذیرد بسته به سایز و طراحی محفظه پمپ آب متفاوت می باشد. شکل هندسی این پره ها گاهی بصورت خطی و صاف و در برخی از انواع طراحی ایمپلر ها بصورت منحنی می باشد. بازرگانی تهران ایمپلر وارد کننده و عرضه کننده انواع ایمپلر های انعطاف پذیر لاستیکی آب شور دریایی با ترکیبات نئوپرین برای واتر پمپ ها و پمپ های صنعتی بالاخص با کاربری دریایی می باشد.

پمپ

محاسبه دبی ناشی از گردش ایمپلر و پروانه پمپ دریایی آب شور

دبی یک کمیت مکانیکی در علم مکانیک سیالات می باشد که در محاسبات مکانیکی با حرف Q نمایش داده می شود بصورت حجم سیال خروجی از پمپ در واحد زمان یا بصورت علمی تر m3/s یا متر مکعب بر ثانیه تعریف می شود. دبی جریان خروجی انواع پمپ ها متفاوت بوده و در بسیاری از موارد دبی و هد که حداکثر ارتفاع انتقال سیال می باشد بصورت عکس هم عمل می کنند. دبی و هد در پمپ های گریز از مرکز آب شور که دارای پروانه و یا ایمپلر های پلیمری دریایی هستند به فاکتور های متفاوتی بستگی دارد که مهمترین آنها یکی حد فاصل قطر داخلی و خارجی و یا ارتفاع پای پره های ایمپلر و دیگری ارتفاع ایمپلر می باشد. با افزایش طول و عرض پره های ایمپلر که خود ناشی از ابعاد هوزینگ و طراحی پمپ های دریایی می باشد دبی جریان خروجی نیز در آنها افزایش می یابد. علاوه بر این دو مورد سرعت دورانی ایمپلر در داخل هوزینگ پمپ نیز از دیگر عوامل موثر بر دبی جریان پمپ های دریایی آب شور که در قایق ها و برخی لنچ و کشتی ها مورد استفاده قرار می گیرد می باشد. لازم به ذکر است افزایش سرعت دورانی بیش از حدی مجاز که در اطلاعات فنی پمپ ها قید می شود یک خلا منفی و کاویتاسیون را در سیستم زیاد کرده و عملا امکان افزایش دبی جریان خروجی با افزایش سرعت دورانی ایمپلر پمپ تا اندازه ای شدنی می باشد. در کل پمپ های گریز از مرکز در دسته پمپ ها با دبی بالا و هد متوسط هستند و در مقایسه با پمپ های پیستونی که دبی بسیار بالایی دارند و پمپ های دنده ای که عملا برای انتقال میزان بسیار دقیقی از سیال مورد استفاده قرار می گیرند.

مقالات
لینک های خبری
نمایندگی ها
لینک های خارجی
کیت ایمپلر Impeller انعطاف پذیر پمپ جانسون Johnson

کیت ایمپلر Impeller انعطاف پذیر پمپ جانسون Johnson

واتر پمپ جانسون Johnson از نوع انتقال مثبت با عملکرد گریز از مرکز که از نوع پمپ های Self-prime می باشد و بدون سیال اولیه در داخل محفظه پمپ عمل می کند بر حسب طراحی با انواع مختلفی ایمپلر و پروانه های لاستیکی انعطاف پذیر که از ترکیبات نئوپرین و در برخی از برند ها ترکیبات نیتریلی، پلی آمید و پلی اورتان نیز در ترکیبات خود استفاده می کند تولید می شود. ایمپلر لاستیکی پمپ دریایی جانسون بصورت 3 پره، 6 پره، 10 پره و 12 پره مورد استفاده قرار گرفته و در داخل Cam یا محفظه هایی که اغلب در بالا دارای قوصی کمتر برای فشرده سازی پره های ایمپلر هستند مورد استفاده قرار می گیرد. بازرگانی تهران ایمپلر مشاور ایمن و با تجربه در امر خرید و نصب انواع ایمپلر ها می باشد.

ایمپلر و پروانه لاستیکی پمپ جابسکو JABSCO

ایمپلر و پروانه لاستیکی پمپ جابسکو JABSCO

ایمپلر و پروانه لاستیکی پمپ دریایی جابسکو JABSCO که با انعطاف بالا در داخل این نمونه از پمپ های آب شور دریا بکار گرفته می شوند بسته به طراحی پمپ دریایی از 3 پره الی 12 پره تولید شده و در سایز های مختلف با دبی خروجی متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ دریایی جابسکو که از نوع گریز از مرکز و دارای یک هوزینگ ویژه با انحنای کمتر در نقطه بالایی سبب فشرده سازه پره های ایمپلر و پروانه لاستیکی و بصورت Self-prime به جریان و انتقال آب شور دریا می پردازد.

نحوه عملکرد ایمپلر های لاستیکی در ساختار واتر پمپ

بر خلاف پمپ های سانتریفیوژ با ایمپلر ها و پروانه های فلزی و یا پلاستیکی سخت که بگونه ای طراحی می شوند که لبه بیرونی ایمپلر بصورت مماس و با دقت بالا بدون سایش بر روی بدنه محفظه پمپ حرکت کند، اساس طراحی پمپ های سانتریفیوژ با ایمپلر های انعطاف پذیر لاستیکی تماس سطحی و جمع شدن نقطه ای ایمپلر در نقطه ای از محفظه Cam و درست قبل از رسیدن به دریچه مکش می باشد. در اغلب موارد محفظه های نگهدارنده جریان سیال در سطح بالایی دارای شعاع انحنای کمتری می باشند که سبب فشرده سازی پره های پروانه ایمپلر می گردد. فشرده سازی پره های ایمپلر در بالا سبب رها شدن آنها با عبور ا نقطه فشرده و و شتاب گیری آنها می شود این امر سبب می شود که سرعت حرکت سیال در این نقطه افزایش پیدا کرده و در قانون مکانیک سیالات سرعت بالاتر معادل فشار کمتر می باشد. بدین ترتیب با آزاد شدن لحظه ای ایمپلر با افزایش سرعت فشار کم شده و سبب مکش سیال از داخل دریچه ورودی و ورود آن به داخل پمپ می شود. پس از ورود سیال به داخل محفظه پمپ در بین پره های ایمپلر محبوس شده و به سمت دریچه خروجی هدایت می شود. این سیکل دائما تکرار شده و بدین ترتیب حرکت ایمپلر های لاستیکی دریایی در داخل واتر پمپ سبب پمپاژ سیال به دریچه خروجی می شود.

comnews-2608-aacd-impeller-design.jpg

مشخصات پمپ های سانتریفیوژ با ایمپلر های لاستیکی انعطاف پذیر

زمانیکه صحبت از پمپ بعنوان یک کاشین مکانیکی می شود چند فاکتور شامد هد حداکثر ارتفاع انتقال سیال، ارتفاع مکش حداکثر ارتفاعی که پمپ قابلیت مکش از آن ارتفاع را دارد ، دبی جریان خروجی، قابلیت مکش سیال با ویسکوزیته بالا، قابلیت پمپاژ سیال با ذرات جامد معلق و مقاومت و طول عمر اجزای پمپ در برابر سیالات خورنده از معیار های قابل بحث در عملکرد می باشند. پمپ های سانتریفیوژ دارای ایمپلر های انعطاف پذیر که اغلب از نوع پمپ های دریایی محسوب می شوند قابلیت مکش سیال از ارتفاع حداکثری 5 متر را دارند. این در حالی است که پمپ های سانتریفیوژ دارای ایمپلر و پروانه های فلزی تا ارتفاع 10 متر نیز قابلیت مکش دارند. از این سری از پمپ ها با ایمپلر های نئوپرین لاستیکی برای مکش و انتقال سیالات با ویسکوزیته بالا نیز استفاده شده و بصورت دو طرفه عمل می کنند بدین معنا که قابلیت گردش ایمپلر در هر دو سمت در مکش و تخلیه وجود داشته و این نوع پمپ ها Self-prime ]ستند یعنی بر خلاف برخی انواع پمپ مانند پمپ های دنده ای یا لوب پمپ ها و حتی بسیاری از پمپ های گریز از مرکز با ایمپلر های فلزی این سری از پمپ ها به سبب تماس سطحی مستقیم پره های ایمپلر با بدنه Cam یا هوزینگ بدون نیاز به سیال اولیه نیز عمل می کنند. این سری از پمپ ها با ایمپلر های انعطاف پذیر علاوه بر کاربری های دریایی در کارخانجات شیر و لبنیات، روغن های خوراکی و نوشیدنی ها نیز مورد استفاده قرار گرفته قابلیت مکش و عملکرد با سیالاتی که دارای گاز های معلق و ذرات جامد معلق نیز هستند می باشند.

comnews-2608-b16b-پمپ-سانتریفیوژ-با-ایمپلر.jpg
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
GOOGLE+ | FACEBOOK
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
© Copyright 2021 - All rights reserved