نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
فیلتر مانا واردات و عرضه انواع فیلتر آلات صنعتی، ماشین آلات معدنی، راهسازی و کامیون ها
دفعات بازدید : 164942
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 164942

فیلتر روغن گیربکس صنعتی

فیلتر روغن گیربکس در واقع فیلتر های هیدرولیکی هستند که به منظور پاکسازی روغن در جریان به منظور روانکاری گیربکس مورد استفاده قرار می گیرند. فیلتر روغن گیربکس از نوع استوانه ای و به منظور قابلیت تعویض سریع اغلب از نوع پیچی Spin-on مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر روغن گیربکس به منظور جلوگیری از ایجاد نشتی و از دست رفتن روغن همراه با یک اورینگ لاستیکی اتصال پیدا می کند که در جعبه کیت فیلتر گیربکس و متناسب با سایز و فشار روغن قرار داده شده است. اغلب تولید کنندگان فیلتر گیربکس از پیشوند H در اول کد های فیلتر روغن گیربکس استفاده می کنند که در واقع بیانگر فیلتر هیدرولیک می باشد.گیربکس های صنعتی که اغلب بر روی ماشین آلات سنگین مانند ماشین های راهسازی معدنی، انواع بیل مکانیکی لودر و بولدوزر و ماشین آلات و تراک های حمل بار مورد استفاده قرار می گیرند اغلب از نوع گیربکس های خورشیدی با دقت و توان بالایی هستند. فیلتر گیربکس اتصالی بر روی ماشین آلات با برند های مختلف متناسب با نوع و سایز گیربکس مورد استفاده قرار می گیرد. از شناخته شده ترین برند های تولید کننده فیلتر گیربکس می توان به برند دونالدسون، فیلیتگارد، کاترپیلار، ویکس، بالدوین و فیلتر مان آلمان اشاره نمود. بازرگانی مانا فیلتر وارد کننده انواع فیلتر های روغن گیربکس برای ماشین آلات سنگین صنعتی در ایران است.

فیلتر روغن گیربکس دونالدسون DONALDSON
فیلتر روغن گیربکس دونالدسون DONALDSON
فیلتر روغن گیربکس بالدوین BALDWIN
فیلتر روغن گیربکس بالدوین BALDWIN
فیلتر گیربکس ویکس WIX
فیلتر گیربکس ویکس WIX
فیلتر روغن گیربکس مان MANN
فیلتر روغن گیربکس مان MANN
کارتریج فیلتر گیربکس فیلیتگارد FLEETGUARD
کارتریج فیلتر گیربکس فیلیتگارد FLEETGUARD
فیلتر روغن گیربکس کاترپیلار CAT
فیلتر روغن گیربکس کاترپیلار CAT
فیلتر روغن گیربکس لودر
فیلتر روغن گیربکس لودر
فیلتر گیربکس بیل مکانیکی
فیلتر گیربکس بیل مکانیکی
فیلتر روغن گیربکس لیفتراک
فیلتر روغن گیربکس لیفتراک
فیلتر روغن گیربکس کامیون
فیلتر روغن گیربکس کامیون

اجزای بدنه و کیت فیلتر گیربکس

فیلتر های گیربکس هم بصورت استوانه ای کارتریجی و هم بصورت قوطی و پیچی یا spin-on به بازار عرضه می شوند. فیلتر های روغن گیربکس از نوع پیچی به سبب سرعت بالاتری که در اتصال دارند محبوبیت بسیار بالایی داشته و امروزه بر روی انواع ماشین آلات سنگین صنعتی و به منظور تصفیه روغن هیدرولیک گیربکس های غرق در روغن بکار گرفته می شوند. اجزای اصلی بدنه فیلتر گیربکس به قرار زیر هستند.

کیت کامل فیلتر روغن گیربکس که بصورت جعبه ای عرضه می شود شامل یک اورینگ آب بند برای اتصال فیلتر گیربکس می باشد که نقشی موثر در چفت شدن اتصال فیلتر در محل اتصال داشته و مانع از ایجاد نشتی در روغن هیدرولیک گیربکس حتی در فشار های بالای کاری می شود.

نقش فیلتر روغن گیربکس در طول عمر دنده ها

نقش فیلتر روغن گیربکس در طول عمر دنده هاروغن گیربکس در یک هوزینگ و محفظه در بسته گردش می کند. از این رو تمامی آلودگی های جذب شده توسط روغن گیربکس و در نتیجه فیلتر گیربکس ناشی از سایش اجزای گیربکس می باشند. گیربکس ها برای داشتن راندمان بالا با تلرانس ابعادی بسیار کم تولید می شوند و از این رو سایش دنده ها تا اندازه ای امری طبیعی بوده که این سایش سبب ایجاد پلیسه های فلزی می شود. البته دنده های گیربکس با بکارگیری آلیاژ های بسیار سخت فولادی که گاهی دارای سختی بالای 60 راکول هستند تولید می شوند که این سایش سطحی را به حداقل می رساند. فیلتر روغن گیربکس با جذب پلیسه های فلزی از جریان روغن هیدرولیک مانع از رسوب آنها در داخل محفظه جعبه دنده شده و از قرار گیرفتن پلیسه ها بین دنده ها در حال حرکت که سایش سطحی را افزایش می دهد جلوگیری می کند. از این رو استفاده از فیلتر گیربکس به افزایش طول عمر کاری و عدم نیاز به بازبینی گیربکس کمک قابل توجهی می کند.

با توجه به تلرانس ابعادی بسیار پایین و حساسیت اجزای گیربکس بکارگیری فیلتر گیربکس با برند های معتبر که قابلیت جذب ذرات فلزی معلق در روغن هیدرولیک با ابعاد میکرونی ریزتری را دارند پیشنهاد می شود. مضاف بر این، فیلتر گیربکس بر خلاف فیلتر های اتصالی بر روی موتور های دیزلی در دوره های زمانی بالایی نیاز به تعویض پیدا می کند که این امر توجیه اقتصادی بکارگیری فیلتر روغن گیربکس با برند های معتبر تر و قیمت بالاتر می باشد. برخی از برند های معتبر تولید کننده تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک مانند برند هایداک HYDAC آلمان به تولید فیلتر های گیربکس با کیفیت بسیار بالایی مبادرت دارد. نمونه هایی از برند های معتبر فیلتر گیربکس که می توانید با اطمینان از آنها بر روی ماشین آلات خود استفاده کنید در بالا معرفی شده اند.

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2024 - All rights reserved