نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
فیلتر مانا واردات و عرضه انواع فیلتر آلات صنعتی، ماشین آلات معدنی، راهسازی و کامیون ها
دفعات بازدید : 10541
Select Language
ENGLISH | PERSIAN
دفعات بازدید 10541
فیلتر سپراتور کمپرسور
,واردکننده,,عمده فروش,خرده فروش
مرکزی تهران
021-55401977
mana.filter@gmail.com

فیلتر سپراتور کمپرسور

(Compressor separator filter)

فیلتر سپراتور کمپرسور در واقع نوعی از فیلتر های صنعتی می باشد که از آن برای جدا سازی هوا از روغن استفاده می شود. بدین مفهوم که عملا ساختار و کارایی فیلتر سپراتور کمپرسور متفاوت با فیلتر سپراتور آب و گازوئیل بوده و در واقع با حفظ کردن روغن در داخل ساختار هوا را از خود عبور می دهد. متریال بکار رفته در تولید فیلتر سپراتور کمپرسور متفاوت با فیلتر سپراتور گازوئیل بوده قیمت آن نیز بصورت قابل ملاحظه ای بالاتر می باشد. استفاده از فیلتر سپراتور کمپرسور تنها در کمپرسورهایی که با روغن روانکاری می شوند صورت گرفته و با جذب قطرات روغن از داخل هوای فشرده سبب پاکسازی هوای خروجی از کمپرسور و همچنین بازگشت روغن به محفظه و تانک ذخیره می شود. بازرگانی مانا فیلتر وارد کننده انواع فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور در ایران می باشد.

فیلتر سپراتور کمپرسور

مشکلات عدم کاربری فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور

فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور دارای حساسیت بالایی می باشد و در صورتیکه از ترکیبات و متریال مناسب در تولید کارتریج آن استفاده نشده باشد می تواند مشکلاتی در عملکرد کمپرسور ایجاد کند. بعنوان مثال در صورتیکه کارتریج فیلتر سپراتور کمپرسور دارای دانسیته یا تراکم بافت بالایی باشد در جریان هوا اختلال ایجاد کرده و یک تغییر قابل توجه در فشار در دو طرف فیلتر سپارتور کمپرسور ایجاد می کند. این امر سبب می شود تا سنسور های کمپرسور تصور کننده که فشار فوا به فشار هوای مورد نظر در خروجی نرسیده است و این امر سبب می شود تعداد سیکل های عملکرد کمپرسور افزایش پیدا کرده و انرژی زیادی هدر رود و علاوه بر این فشار وارده بر موتور کمپرسور برای جبران افت فشار ناشی از عملکرد نا صحیح فیلتر سپراتور کمپرسور نیز افزایش می یابد. در واقع به ازای هر 138 میلی بار افت فشاری که ناشی از اتصال فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور اتفاق می افتد راندمان موتور به میزان 1% کاهش پیدا می کند.
علاوه بر این عدم استفاده از فیلتر سپراتور کمپرسور سبب عبور ذرات ریز روغن شده و این امر نه تنها سبب آلودگی خطوط لوله می شود بلکه با کاهش میزان روغن بازگشتی به مخزن هزینه شارژ روغن و خطر افزایش دما در سیستم را نیز افزایش می دهد. در واقع کارتریج های نا مناسب فیلتر سپراتور کمپرسور به ازای هر 200 ساعت عملکرد می توانند نزدیک به یک لیتر روغن را هدر دهند.
علاوه بر این موارد امکان مچاله شدن کامل فیلتر سپراتور هوا از روغن کمپرسور نیز به سبب اختلاف فضای دو طرف به دلیل کاربری کارتریج هایی با منافذ بسته و یا طراحی نا مناسب و بافت فشرده وجود دارد. توجه به این نکته که بکارگیری فیلتر های غیر استاندارد خطر آتش سوزی را نیز به دنبال داشته و عملا سبب از بین رفتن گارانتی دستگاه کمپرسور می شود نیز حائز اهمیت می باشد.

تعویض و پاکسازی فیلتر سپراتور کمپرسور

تعویض و پاکسازی فیلتر سپراتور کمپرسوربطور معمول فیلتر سپراتور کمپرسور می بایست به ازای هر 2000 کارکرد تعویض شود این در حالی است که صافی Strainer می بایست هر 500 ساعت پاکسازی گردد. به منظور تعویض و پاکسازی فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور می بایست ابتدا شیر های خروجی را باز کنید تا هوای فشرده باقی ماننده در کمپرسور تخلیه گردد. درب های دسترسی را در اطراف کمپرسور باز کنید، فیلتر سپراتور کمپرسور بر روی هوزینگ بر روی تانک یا مخزن دریافت کننده اتصال پیدا کرده است. هوزینگ با بکارگیری 4 عدد پیچ که اغلب از نوع آلنی هستند اتصال پیدا کرده است که با باز کردن آن به فیلتر سپراتور کمپرسور دسترسی خواهید داشت.

طول عمر فیلتر سپراتور کمپرسور چقدر است؟

صافی فیلتر کمپرسور در قسمت شیر های جدا کننده روغن و هوا قرار گرفته است. ساختار صافی های فیلتر سپراتور کمپرسور اغلب بصورت شبکه و مش های فلزی هستند که طول عمر نسبتا بالایی داشته و در هر بار باز کردن تنها کافیست با بکارگیری مواد مناسب شستشو داده شوند. برای کسب اطلاعات فنی بیشتر پیرامون نحوه کاربری و تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور می توانید با مانا فیلتر تماس حاصل نمایید.

برند های معتبر تولید کننده فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور

برند های معتبر تولید کننده فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسوربرای اشخاصی که اطلاعات فنی زیادی پیرامون قطعات و یک قطعه صنعتی خاص ندارند همواره برند فاکتوری برای سنجش کیفیت و طول عمر محسوب می شود که البته تصور چندان اشتباهی نیز نمی باشد. برند های معتبر تولید کننده فیلتر های سپراتور کمپرسور که اغلب در کشور های معتبر صنعتی نیز تولید می شوند اولا برای تولید محصولات مطابق با استاندارد صنایع کشور خود می بایست یک حداقل استاندارد صنعتی را رعایت کرده باشند و ثانیا این برند ها در سطح دنیا در حال رقابت با یکدیگر قرار داشته و تلاش برای بهبود کیفیت تولیدات خود دارند. در اینجا به چند مورد از برند های معتبر تولید کننده فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور می پردازیم.

  • فیلتر سپراتور مان MANN مخصول کشور آلمان و یکی از شناخته شده ترین برند های تولید کننده فیلتر آلات صنعتی می باشد. طول عمر و دوام، عدم افت فشار و قابلیت جذب بالا از مشخصات مکانیکی فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور با برند مان MANN می باشد.
  • فیلتر سپراتور کمپرسور دونالدسون DONALDSON محصول کشور آمریکا می باشد که مطابق با بالاترین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده استو جذب و نگهداری بالا و کاهش آلودگی های لوله ها و به دنبال آن افزایش راندمان کاری موتور از مشخصات اصلی فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور با برند دونالدسون می باشد.
  • فیلتر سپراتور کمپرسور بالدوین Baldwin محصول کشور آمریکا می باشد که توسط گروه تولیدی صنعتی پارکر طراحی شده است. استفاده از متریال ویژه در تولید کارتریج با قابلیت بالای جذب از مشخصات اصلی فیلتر سپراتور کمپرسور بالدوین می باشد.

برند های جدیدی نیز با کیفیت بالا امروزه وارد بازار ایران شده اند که به تولید فیلتر سپراتور کمپرسور نیز مبادرت دارند اما با توجه به تاثیر بسیار زیاد کیفیت این فیلتر بر عملکرد، راندمان و میزان مصرف انرژی کمپرسور همواره پیشنهاد به استفاده از برند های شناخته شده با کیفیت جهانی می باشد.

مقایسه کاربری فیلتر هوا، فیلتر سپراتور روغن از هوا و فیلتر روغن کمپرسور

بطور معمول بر روی ژنراتور های صنعتی علاوه بر فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور در مراحل مختلف همانگونه که در ویدیو بطور کامل مشخص شده و شرح داده شده است استفاده می شود. روش عملکرد کمپرسورها در تغذیه هوای فشرده تقریبا شبیه به عملکرد زمین در قبال هوا می باشد، در واقع وزن هوای موجود جو سبب فشرده سازی هوا در سطح دریا برابر با 14.7 PSI می شود به همین ترتیب از کمپرسورها نیز برای فشرده سازی هوای طبیعی برای کاربری های مختلف استفاده می شود که انواع و نحوه بکارگیری فیلتر سپراتور کمپرسور، فیلتر هوا در ورودی و فیلتر روغن در تانک ذخیره در ویدیو کاملا تشریح شده است.

در مرحله ورودی به کمپرسور هوا از یک عدد فیلتر هوا بصورت کارتریجی در منیفولد ورودی استفاده شده است که از ورود دوده، ذرات معلق و ناخالصی ها به داخل کمپرسور جلوگیری به عمل می آورد. این فیلتر هوا می بایست بصورت دوره ای برای جلوگیری از ورود آلودگی ها به کمپرسور تعویض شود. استفاده از فیلتر های نا مناسب و آلوده سبب کاهش فشار هوای ورودی و در نهایت کاهش راندمان کمپرسور خواهد شد. هوای تصفیه شده پس از عبور از یک لوله به سمت شیر ورودی که دبی جریان هوای ورودی به کمپرسور را کنترل می کند هدایت می شود. این شیر از بازگشت روغن به سمت فیلتر پس از خاموش کردن کمپرسور جلوگیری به عمل می آورد. در مرحله بعد هوا داخل یک هوزینگ از پمپ هلیکال با دو عدد چرخدنده مارپیچ می شود که هوا را بین دنده های خود محبوس کرده به سمت جلو حرکت داده و با فشار بسیار بالایی در یک خرجی که با قطر کمتری نسبت به لوله ورودی طراحی شده است منتقل می کند. حرکت این چرخدنده ها در واقع با ایجاد مکش و کاهش فشار در ورودی سبب مکش هوا از منیفولد های ورودی به داخل کمپرسور می شود. این فرایند در خروجی هوا را با فشار زیادی که بر اثر کاهش فاصله بین مولکولی ایجاد شده است تحویل می دهد.

در طی این فرایند روغن برای تحقق سه هدف به داخل دنده های هلیکال پمپ رانده می شود که عبارتند از روانکاری دنده های هلیکال، یاتاقان ها و سیل ها، پر کردن فضای محدود بین دنده ها که از بازگشت هوا به سمت عقب جلوگیری می کند و سوم خنک کاری سیستم. در واقع در این مرحله است که هوا با روغن مخلوط شده و نیاز به فیلتر سپراتور کمپرسور برای جداسازی این مخلوط بوجود می آید. در مرحله بعد هوای فشرده در دمای بالا همراه با قطرات ریز روغن معلق وارد یک تانک شامل فیلتر سپراتور روغن از هوا شده، روغن آن جدا شده و در داخل یک منبع ذخیره جمع می شود. یک شیر در سمت مخزن طراحی شده است تا قابلیت رویت سطح روغن برای اوپراتور دستگاه وجود داشته باشد. روغن ذخیره شده که دارای دمای زیادی می باشد پس از عبور از یک کولر روغن خنک شده و در این مرحله برای جداسازی ناخالصی های ناشی از عملکرد پمپ که اغلب از نوع پلیسه های ریز فلزی هستند از یک فیلتر روغن برای پاکسازی استفاده می شود. در مرحله خروجی نیز قبل از تحویل هوای فشرده در یک مرحله دیگر فیلتر سپراتور روغن از هوا برای حذف نهایی روغن و بازگشت آن به مخزن روغن کمپرسور استفاده می شود.

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
GOOGLE+ | FACEBOOK
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
© Copyright 2021 - All rights reserved