نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
فیلتر مانا واردات و عرضه انواع فیلتر آلات صنعتی، ماشین آلات معدنی، راهسازی و کامیون ها
دفعات بازدید : 170490
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 170490
فیلتر سپراتور کمپرسور
,واردکننده,,عمده فروش,خرده فروش
مرکزی تهران
021-55425679
mana.filter
mana.filter@gmail.com

فیلتر سپراتور کمپرسور

(Compressor separator filter)

فیلتر سپراتور کمپرسور در واقع نوعی از فیلتر های صنعتی می باشد که از آن برای جدا سازی هوا از روغن استفاده می شود. بدین مفهوم که عملا ساختار و کارایی فیلتر سپراتور کمپرسور متفاوت با فیلتر سپراتور آب و گازوئیل بوده و در واقع با حفظ کردن روغن در داخل ساختار هوا را از خود عبور می دهد. متریال بکار رفته در تولید فیلتر سپراتور کمپرسور متفاوت با فیلتر سپراتور گازوئیل بوده قیمت آن نیز بصورت قابل ملاحظه ای بالاتر می باشد. استفاده از فیلتر سپراتور کمپرسور تنها در کمپرسورهایی که با روغن روانکاری می شوند صورت گرفته و با جذب قطرات روغن از داخل هوای فشرده سبب پاکسازی هوای خروجی از کمپرسور و همچنین بازگشت روغن به محفظه و تانک ذخیره می شود. بازرگانی مانا فیلتر وارد کننده انواع فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور در ایران می باشد.

فیلتر سپراتور کمپرسور

مشکلات عدم کاربری فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور

فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور دارای حساسیت بالایی می باشد و در صورتیکه از ترکیبات و متریال مناسب در تولید کارتریج آن استفاده نشده باشد می تواند مشکلاتی در عملکرد کمپرسور ایجاد کند. بعنوان مثال در صورتیکه کارتریج فیلتر سپراتور کمپرسور دارای دانسیته یا تراکم بافت بالایی باشد در جریان هوا اختلال ایجاد کرده و یک تغییر قابل توجه در فشار در دو طرف فیلتر سپارتور کمپرسور ایجاد می کند. این امر سبب می شود تا سنسور های کمپرسور تصور کننده که فشار فوا به فشار هوای مورد نظر در خروجی نرسیده است و این امر سبب می شود تعداد سیکل های عملکرد کمپرسور افزایش پیدا کرده و انرژی زیادی هدر رود و علاوه بر این فشار وارده بر موتور کمپرسور برای جبران افت فشار ناشی از عملکرد نا صحیح فیلتر سپراتور کمپرسور نیز افزایش می یابد. در واقع به ازای هر 138 میلی بار افت فشاری که ناشی از اتصال فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور اتفاق می افتد راندمان موتور به میزان 1% کاهش پیدا می کند.
علاوه بر این عدم استفاده از فیلتر سپراتور کمپرسور سبب عبور ذرات ریز روغن شده و این امر نه تنها سبب آلودگی خطوط لوله می شود بلکه با کاهش میزان روغن بازگشتی به مخزن هزینه شارژ روغن و خطر افزایش دما در سیستم را نیز افزایش می دهد. در واقع کارتریج های نا مناسب فیلتر سپراتور کمپرسور به ازای هر 200 ساعت عملکرد می توانند نزدیک به یک لیتر روغن را هدر دهند.
علاوه بر این موارد امکان مچاله شدن کامل فیلتر سپراتور هوا از روغن کمپرسور نیز به سبب اختلاف فضای دو طرف به دلیل کاربری کارتریج هایی با منافذ بسته و یا طراحی نا مناسب و بافت فشرده وجود دارد. توجه به این نکته که بکارگیری فیلتر های غیر استاندارد خطر آتش سوزی را نیز به دنبال داشته و عملا سبب از بین رفتن گارانتی دستگاه کمپرسور می شود نیز حائز اهمیت می باشد.

تعویض و پاکسازی فیلتر سپراتور کمپرسور

بطور معمول فیلتر سپراتور کمپرسور می بایست به ازای هر 2000 کارکرد تعویض شود این در حالی است که صافی Strainer می بایست هر 500 ساعت پاکسازی گردد. به منظور تعویض و پاکسازی فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور می بایست ابتدا شیر های خروجی را باز کنید تا هوای فشرده باقی ماننده در کمپرسور تخلیه گردد. درب های دسترسی را در اطراف کمپرسور باز کنید، فیلتر سپراتور کمپرسور بر روی هوزینگ بر روی تانک یا مخزن دریافت کننده اتصال پیدا کرده است. هوزینگ با بکارگیری 4 عدد پیچ که اغلب از نوع آلنی هستند اتصال پیدا کرده است که با باز کردن آن به فیلتر سپراتور کمپرسور دسترسی خواهید داشت.

طول عمر فیلتر سپراتور کمپرسور چقدر است؟

صافی فیلتر کمپرسور در قسمت شیر های جدا کننده روغن و هوا قرار گرفته است. ساختار صافی های فیلتر سپراتور کمپرسور اغلب بصورت شبکه و مش های فلزی هستند که طول عمر نسبتا بالایی داشته و در هر بار باز کردن تنها کافیست با بکارگیری مواد مناسب شستشو داده شوند. برای کسب اطلاعات فنی بیشتر پیرامون نحوه کاربری و تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور می توانید با مانا فیلتر تماس حاصل نمایید.

برند های معتبر تولید کننده فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور

برای اشخاصی که اطلاعات فنی زیادی پیرامون قطعات و یک قطعه صنعتی خاص ندارند همواره برند فاکتوری برای سنجش کیفیت و طول عمر محسوب می شود که البته تصور چندان اشتباهی نیز نمی باشد. برند های معتبر تولید کننده فیلتر های سپراتور کمپرسور که اغلب در کشور های معتبر صنعتی نیز تولید می شوند اولا برای تولید محصولات مطابق با استاندارد صنایع کشور خود می بایست یک حداقل استاندارد صنعتی را رعایت کرده باشند و ثانیا این برند ها در سطح دنیا در حال رقابت با یکدیگر قرار داشته و تلاش برای بهبود کیفیت تولیدات خود دارند. در اینجا به چند مورد از برند های معتبر تولید کننده فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور می پردازیم.

برند های جدیدی نیز با کیفیت بالا امروزه وارد بازار ایران شده اند که به تولید فیلتر سپراتور کمپرسور نیز مبادرت دارند اما با توجه به تاثیر بسیار زیاد کیفیت این فیلتر بر عملکرد، راندمان و میزان مصرف انرژی کمپرسور همواره پیشنهاد به استفاده از برند های شناخته شده با کیفیت جهانی می باشد. با توجه به گسترش صنایع و بهبود ماشین آلات صنعتی تولید کننده بسیاری از برند های هندی و چینی نیز در رده فیلتر آلات با کیفیت کمپرسور پا به عرصه گذاشته اند که به منظور حفظ رقابت با برند های معتبر جهانی محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و بصورت قیمت رقابتی به بازار عرضه داشته اند.

مقایسه کاربری فیلتر هوا، فیلتر سپراتور روغن از هوا و فیلتر روغن کمپرسور

بطور معمول بر روی ژنراتور های صنعتی علاوه بر فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور در مراحل مختلف همانگونه که در ویدیو بطور کامل مشخص شده و شرح داده شده است استفاده می شود. روش عملکرد کمپرسورها در تغذیه هوای فشرده تقریبا شبیه به عملکرد زمین در قبال هوا می باشد، در واقع وزن هوای موجود جو سبب فشرده سازی هوا در سطح دریا برابر با 14.7 PSI می شود به همین ترتیب از کمپرسورها نیز برای فشرده سازی هوای طبیعی برای کاربری های مختلف استفاده می شود که انواع و نحوه بکارگیری فیلتر سپراتور کمپرسور، فیلتر هوا در ورودی و فیلتر روغن در تانک ذخیره در ویدیو کاملا تشریح شده است.

در مرحله ورودی به کمپرسور هوا از یک عدد فیلتر هوا بصورت کارتریجی در منیفولد ورودی استفاده شده است که از ورود دوده، ذرات معلق و ناخالصی ها به داخل کمپرسور جلوگیری به عمل می آورد. این فیلتر هوا می بایست بصورت دوره ای برای جلوگیری از ورود آلودگی ها به کمپرسور تعویض شود. استفاده از فیلتر های نا مناسب و آلوده سبب کاهش فشار هوای ورودی و در نهایت کاهش راندمان کمپرسور خواهد شد. هوای تصفیه شده پس از عبور از یک لوله به سمت شیر ورودی که دبی جریان هوای ورودی به کمپرسور را کنترل می کند هدایت می شود. این شیر از بازگشت روغن به سمت فیلتر پس از خاموش کردن کمپرسور جلوگیری به عمل می آورد. در مرحله بعد هوا داخل یک هوزینگ از پمپ هلیکال با دو عدد چرخدنده مارپیچ می شود که هوا را بین دنده های خود محبوس کرده به سمت جلو حرکت داده و با فشار بسیار بالایی در یک خرجی که با قطر کمتری نسبت به لوله ورودی طراحی شده است منتقل می کند. حرکت این چرخدنده ها در واقع با ایجاد مکش و کاهش فشار در ورودی سبب مکش هوا از منیفولد های ورودی به داخل کمپرسور می شود. این فرایند در خروجی هوا را با فشار زیادی که بر اثر کاهش فاصله بین مولکولی ایجاد شده است تحویل می دهد.

در طی این فرایند روغن برای تحقق سه هدف به داخل دنده های هلیکال پمپ رانده می شود که عبارتند از روانکاری دنده های هلیکال، یاتاقان ها و سیل ها، پر کردن فضای محدود بین دنده ها که از بازگشت هوا به سمت عقب جلوگیری می کند و سوم خنک کاری سیستم. در واقع در این مرحله است که هوا با روغن مخلوط شده و نیاز به فیلتر سپراتور کمپرسور برای جداسازی این مخلوط بوجود می آید. در مرحله بعد هوای فشرده در دمای بالا همراه با قطرات ریز روغن معلق وارد یک تانک شامل فیلتر سپراتور روغن از هوا شده، روغن آن جدا شده و در داخل یک منبع ذخیره جمع می شود. یک شیر در سمت مخزن طراحی شده است تا قابلیت رویت سطح روغن برای اوپراتور دستگاه وجود داشته باشد. روغن ذخیره شده که دارای دمای زیادی می باشد پس از عبور از یک کولر روغن خنک شده و در این مرحله برای جداسازی ناخالصی های ناشی از عملکرد پمپ که اغلب از نوع پلیسه های ریز فلزی هستند از یک فیلتر روغن برای پاکسازی استفاده می شود. در مرحله خروجی نیز قبل از تحویل هوای فشرده در یک مرحله دیگر فیلتر سپراتور روغن از هوا برای حذف نهایی روغن و بازگشت آن به مخزن روغن کمپرسور استفاده می شود.

متغیر ها در عملکرد فیلتر سپراتور کمپرسور و اجزای داخلی آن

متغیر ها در عملکرد فیلتر سپراتور کمپرسور و اجزای داخلی آنآماده سازی مناسب هوا به طور قابل توجهی فرایند و قابلیت اطمینان تولید ماشین آلات را افزایش می دهد. ذرات ، آب و روغن های موجود در هوای فشرده عمر مفید و عملکرد اجزا و سیستم ها را کاهش می دهد. آلاینده های موجود در هوا بهره وری انرژی را مختل می کنند.

یک فوت مکعب هوای فشرده می تواند حاوی میلیون ها ذرات خاک ، مقدار قابل توجهی آب و روغن - و حتی فلزات سنگین مانند سرب ، کادمیوم و جیوه باشد. اگر آلاینده های موجود در هوا فیلتر نشده باشند ، عملکرد بدون مشکل اجزای سیستم ، مانند سوپاپ ها و سیلندرها ، در طولانی مدت تضمین نمی شود. هوای فشرده با کیفیت پایین در صورت عدم کاربری فیلتر سپراتور کمپرسور می تواند دریچه های کنترل را آلوده کرده و باعث خوردگی و سایش زودرس سیل ها شود. در نتیجه ، آماده سازی هوای فشرده مناسب برای کاهش خرابی دستگاه و کاهش هزینه های نگهداری و انرژی ضروری است. سه متغیر برای آماده سازی هوا وجود دارد: خلوص هوای فشرده ، مقدار هوای فشرده (جریان) و فشار هوای فشرده. بسته به الزامات سیستم ، هماهنگی این سه متغیر کیفیت هوای فشرده بالا را تضمین می کند و مبنایی برای انتخاب اجزای واحد سرویس مناسب است. خلوص مورد نیاز هوای فشرده عملکرد و کارایی سیستم های پنوماتیک را افزایش می دهد و می تواند مطابقت با مشخصات قانونی در صنایعی مانند فرآوری مواد غذایی را تضمین کند. مقدار جریان تا حد زیادی توسط مقاطع جریان و ابعاد طراحی دستگاه تعیین می شود. به طور کلی و با توجه به طراحی یکسان ، اجزای بزرگتر دارای نرخ جریان بالاتری هستند. فشار عملکرد بهینه ، کارایی را افزایش می دهد ، سایش را به حداقل می رساند و مصرف برق را کاهش می دهد. به منظور هماهنگی خلوص هوای فشرده ، مقدار و فشار هوای فشرده برای مشخصات یک سیستم ، باید کلیه اجزا و بالاخص در مورد کمپرسور ها که با هوای فشرده سر و کار دارند فیلتر سپراتور کمپرسور صحیح انتخاب شوند. به عنوان مثال ، این شامل شیرهای روشن/خاموش ، شیرهای افزایش فشار ، تنظیم کننده های فشار ، جداکننده های آب ، فیلترها و واحدهای خشک کن است.

فیلتر سپراتور کمپرسور ترکان محصول ایران

فیلتر سپراتور کمپرسور فیلیتگارد Fleetguard آمریکا

فیلیتگارد-کومنز طراحی ، توسعه و تولید طیف متنوعی از فیلترهای مورد نیاز برای کمپرسور اسکرو شامل انواع فیلتر سپراتور و فیلتر هوای ورودی را طبق استاندارد های ASTM آمریکا انجام داده است. فیلتر سپراتور کمپرسور فیلیتگارد کومنز شامل کارتریج های جداکننده روغن هوا ، جدا کننده روغن از نوع spin-on ، فیلترهای خطی مجموعه مسکن از 60m³/h تا 2760m³/h است. فیلیتگارد - کومنز از طیف وسیعی از مواد فایبر گلاس استفاده می کند که باعث ج ادامه مطلب ...

فیلتر سپراتور کمپرسور فیلیتگارد Fleetguard آمریکا

نسل جدید فیلتر های روغن از هوای کمپرسور

ماشین آلات پنوماتیکی که با هوای فشرده عمل می کنند نیاز به هوایی پاک و بدون ذرات و قطرات معلق روغن حتی در حد میکرونی دارند. از همین رو است که نیاز به یک سیستم و مکانیزم فیلتراسیون پیشرفته برای جداسازی قطرات روغن و آب از هوای فشرده دارید. البته قابلیت و تکنولوژی تولید فیلتر سپراتور کمپرسور در دستیابس به هوایی پاک با کیفیت بالا نقشی موثر دارد. اگر به دنبال فیلتر هایی قابل اتکا، مقرون به صرفه و با سرعت بالا در اتصال هستید نسل جدید فیلتر های کمپرسور با برند اطلس کوپکو Atlas Copco پاسخگوی نیاز سیستم های پنوماتیک و کمپرسور شما هستند.

روش فیلتراسیون پیشرفته بکار رفته در تولید این سری از فیلتر های کمپرسور متفاوت با سری های نسل قدیم بوده و قابلیت جداسازی و حذف انواع آلاینده ها در چند مرحله با بکارگیری مدیاهای چند لایه را پدید می آورد. یک لایه پوششی بیرونی Wrapped filter element در بیرونی ترین لایه از فیلتر سپراتور کمپرسور های نسل جدید قرار گرفته که جاذب ذرات و قطرات خیس (قطرات میکرونی آب) می باشد. در یک لایه پایین تر از یک لایه فیلتر مدیا بصورت چین خورده Pleated Element برای جذب آلاینده های فاز جامد و در لایه داخلی مدیا از یک سازه کربنی که به روش ماکرو سازه فعال شده است Macro-structure activated carbon استفاده شده است که جاذب و حذف کننده بخار روغن از هوای فشرده خروجی کمپرسور می باشد.

این نسل از فیلتر های کمپرسور حتی دارای فیلتر های گردشی Spining filter می باشد که به جذب و حذف بهتر قطرات آب از جریان هوای فشرده کمک می کند. تمامی این مراحل بدین معناست که شما با بکارگیری نسل جدید فیلتر های روغن از هوای کمپرسور می توانید کیفیت هوای خروجی را به حداکثر رسانید. البته قابلیت های فوق العاده نسل جدید فیلتر های سپراتور کمپرسور اطلس کپکو تنها به سبب مدیای تولید شده با بخش های مختلف نبوده و استفاده از یک InPass یا یک طراحی دریچه های ورودی که یک انقلاب فوق العاده در طراحی ساختمان فیلتر های کمپرسور را به همراه دارد.

در کاربری های فیلتر کمپرسور تا بحال 3 عدد شیر خارجی Bypass تنها روش برای سرویس دهی به فیلتر های کمپرسور محسوب می شد، که بدون ایجاد مزاحمت برای جریان هوا مورد استفاده قرار می گرفت. بدون این Bypass های گران قیمت، برای تعویض فیلتر کمپرسور شما نیاز به استوپ کردن جریان هوا و کمپرسور بصورت کامل داشتید که این پروسه خود ضرر های مالی از نظر زمانی را به دنبال داشت. این در حالی است که طراحی InPass در نسل جدید فیلتر کمپرسور اجازه عبور هوای فشرده خروجی از کمپرسور را بدون عبور از مدیا و فیلتر فراهم کرده و نیازی به توقف پروسه تولید و یا به برنامه ریزی زمانی برای تعویض فیلتر روغن از هوای کمپرسور ندارد. در واقع این نوع طراحی منحصر به فرد فیلتر سپراتور کمپرسور کم هزینه ترین و سریع ترین نوع طراحی تا این زمان می باشد.

InPass طراحی شده برای نسل جدید فیلتر های سپراتور کمپرسور قابلیت گردش 90 درجه را فراهم می کند که با گردش خود عبور مستقیم جریان بدون برخورد با مدیا و یا عبور از داخل محفظه مدیا فیلتر کمپرسور را سبب می شود. علاوه بر بای پس بکار رفته استفاده از یک تعلیق کننده پیچی در کف که قابلیت جداسازی و تعویض کارتریج فیلتر را فراهم می کند نیز از دیگر تجهیزات این سری از فیلتر های کمپرسور محسوب می شود. علاوه بر تجهیزات نام برده شده نسل جدید فیلتر های سپراتور اطلس کپکپ Atlas Copco برای کمپرسور ها مجهز به یک اسکرین کوچک با سادگی بسیار بالا در خواندن توسط اپراتور ها و تکنسین ها عرضه می گردد که مدت زمان بکارگیری فیلتر کمپرسور، اختلاف فشار ورودی و خروجی و شرایط حفظ و نگهداری را نشان می دهد. این مانیتور مجهز به یک چراغ قرمز می باشد که عدم عملکرد صحیح فیلتر کمپرسور را نشان می دهد.

فیلتر سپراتور روغن کمپرسور MANN-HUMMEL

برند MANN-HUMMEL آلمان یکی از شناخته شده ترین برند های تولید کننده فیلتر های صنعتی محسوب می شود که به تولید فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور هم از نوع پیچی spin-on و هم از نوع کارتریجی و همچنین فیلتر سپراتور روغن وکیوم های صنعتی می پردازد. فیلتر سپراتور های روغن از هوا از MANN+HUMMEL با جداسازی موثر روغن در کمپرسورها و پمپ های خلاء بر بهبود کیفیت هوای خروجی از این ماشین های صنعتی تاثیر می گذارد. در فرآیند فشرده سازی ادامه مطلب ...

فیلتر سپراتور روغن کمپرسور MANN-HUMMEL

فیلتر سپراتور کمپرسور دونالدسون DONALDSON آمریکا

تعویض، حفظ و نگهداری فیلتر های کمپرسور

برای حفظ عملکرد کارآمد فیلترها ، کارتریج فیلتر سپراتور کمپرسور باید به صورت دوره ای تعویض شوند. اینکه هر چند وقت یکبار باید این کار انجام شود بستگی به متغیرهایی مانند کیفیت هوای تغذیه و ساعت کار دستگاه دارد. به عنوان یک رویکرد ، می توانید برنامه نگهداری پیشگیرانه ای را که هر 6 ماه یکبار کارتریج فیلتر سپراتور کمپرسور را تعویض می کند ، تعیین و تنظیم کنید.

یک روش مطمئن تر ، استفاده از سنسورهای فشار افتراقی است که افت فشار بین منبع تغذیه و فشار خروجی فیلتر را اندازه گیری می کنند. افت فشار زمانی نشان می دهد که فیلتر مسدود شده است. اینها می توانند سنسورهای الکتریکی باشند که سیگنالی را به PLC ارسال می کنند ، که می تواند به اپراتور هشدار دهد ، یا می توانند نشانگرهای بصری در خود واحد فیلتر سپراتور کمپرسور باشند. به عنوان مثال ، هنگامی که عنصر فیلتر تمیز است ، نشانگر ممکن است یک رنگ سبز نشان دهد و هنگامی که عنصر فیلتر مسدود شده و نیاز به تعویض دارد ، یک رنگ قرمز نشان دهد.

فیلر سپراتور کمپرسور ویکس WIX

فیلتر سپراتور کمپرسور بالدوین BALDWIN آمریکا

بکارگیری فیلتر سپراتور کمپرسور بالدوین BALDWIN بر روی بسیاری از انواع مختلف کمپرسور بصورت قطعه اصلی OE صورت می پذیرد که برخی از این برند ها شامل Atlas Copco GA30 III, GA30 IV, GA37 III, GA37 IV, GA45 III Compressors می باشد. دو شماره فنی متفاوت از فیلتر سپراتور کمپرسور بالدوین یعنی کد های OAS98007 و OAS98007 که کد دوم بر روی کمپرسور های Woodgate «یز اتصال پیدا می کند دارای کاربری های گسترده ای در جداسازی روغن از هوای خروجی از کمپرسور دارند. فیلتر کمپ ادامه مطلب ...

فیلتر سپراتور کمپرسور بالدوین BALDWIN آمریکا

فاکتور های کیفی فیلتر کمپرسور

فاکتور های کیفی تعریف شده برای فیلتر های کمپرسور را می توان هم از نظر کیفیت تولید، برایند کاری و و هم از نظر کیفیت هوای خروجی از فیلتر کمپرسور که طبق استاندارد ISO 8573-1:2010 تعریف می شود مورد بررسی قرار داد. یکی از فاکتور های کیفی بسیار مهم برای خریداران و مصرف کنندگان فیلتر سپراتور طول عمر مفید فیلتر در اتصال بر روی کمپرسور می باشد که گفته می شود مدت زمان کاری مفید بیش از 2500 ساعت برای عملکرد مفید این سری از فیلتر آلات صنعتی نشان از کیفیت بالای آنها دارد. قابلیت جذب قطرات ریز روغن معلق در هوای فشارده خروجی از کمپرسور ه بصورت مستقیم تعیین کننده کیفیت هوا بوده و بر حسسب PPM مشخص می شود نیز از دیگر فاکتور های کیفی محسوب می شود که عدد 4-5PPM اغلب عددی معقول برای این سری از فیلتر ها و پایین تر بودن این عدد نشان از کیفیت بالاتر فیلتر سپراتور کمپرسور دارد. یکی دیگر از مشخصات بسیار مهم کیفی این سری از فیلتر ها جلوگیری از افت فشار قبل و بعد از عبور هوا از فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور است که این یک چالش بزرگ برای تولید کنندگان است چرا که این فاکتور اغلب با فاکتور حداکثر سایز روغن بصورت معکوس عمل می کند و برای کاهش افت فشار می بایست بافت های درشت تری از سلولز و پلی استر را در ساختار فیلتر کمپرسور استفاده نمود و بافت بزرگتر به معنای اجزای عبور ذرات در سایز های بزرگتر خواهد بود. افت فشار در محدوده 0.03 الی 0.04 مگاپاسکال برای اغلب برند های تولید کننده فیلتر سپراتور کمپرسور تعریف شده است که میزان معقولی می باشد.

برخی فاکتور های ظاهری که مربوط به متریال در اجزا و اتصالات می شود مانند ترکیبات شیمیایی و آلیاژی بخش های فلزی فیلتر کمپرسور ها و یا نوع و کیفیت پیچ های اتصالی اجزا نیز از دیگر فاکتور های کیفی این سری از فیلتر آلات صنعتی محسوب می شوند.

نحوه عملکرد فیلتر سپراتور روغن از هوای کمپرسور

بیشتر روغن مخلوط با هوای خروجی پمپ اسکرو در کمپرسور توسط نیروی گریز از مرکز جدا می شود. مخلوط هوا و روغن با زاویه وارد مخزن جداکننده می شود، بنابراین بیشتر روغن به بیرون رانده می شود و به داخل ظرف روغن می ریزد. معمولاً یک صفحه اسپلش تعبیه شده است که از برخورد مستقیم مخلوط هوا و روغن به فیلتر سپراتور کمپرسور جلوگیری می کند، 85 درصد روغن از این طریق جدا می شود. 15 درصد باقیمانده هوای فشرده به صورت قطرات کوچک و غبار وجود دارد. همانطور که این هوای فشرده روغنی از فیلتر سپراتور کمپرسور جریان می یابد، قطرات کوچک با هم ترکیب می شوند و قطرات بزرگی را تشکیل می دهند تا زمانی که سقوط کنند و در انتهای فیلتر جمع شوند، سپس این روغن مکیده شده و توسط خط کشنده خارج می شود. این مکانیزم هر چند ساده است اما طراحی ساختمان فیلتر سپراتور و قابلیت های فشاری و حرارتی که دارد هم در راندمان کاری و حذف حداکثر میزان آلاینده ها از هوای خروجی و هم بر روی طول عمر کاری فیلتر تاثیر مستقیمی دارد.

در حین فشرده سازی روغن برای روانکاری، آب بندی و جذب گرمای فشرده سازی تزریق می شود، سپس آنچه از عنصر کمپرسور خارج می شود مخلوطی از هوای فشرده و روغن است. جداکننده روغن روغن را از هوا جدا می کند زیرا روغن باید در داخل کمپرسور بماند تا روغن کاری شود در حالی که هوای فشرده نیاز به کمپرسور بدون روغن دارد. به منظور تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور استفاده از فیلتر هایی با دبی یا حجم جریان سیال در واحد زمان برابر با نیاز های کمپرسور امری بسیار مهم می باشد. استفاده از فیلتر آلاتی با دبی جریان محدودتر نه تنها فشار هوای خروجی از کمپرسور را محدود می کند بلکه به موتور کمپرسور نیز فشار وارد می آورد. علاوه بر این اطمینان حاصل کنید که از واشرهای ارائه شده استفاده کنید، زیرا این واشرها حاوی یک هادی ذهنی هستند، این امر از ایجاد الکتریسیته ساکن در جداکننده جلوگیری می کند، که می تواند باعث ایجاد جرقه شود، که همچنین می تواند منجر به انفجار مخزن جداکننده شود.

مواردی که به منظور اطمینان از زمان تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور چک می شوند.

در صورتیکه هوای پر فشار خروجی از کمپرسور دارای ذرات معلق روغن هستند تنها یکی از دلایل می تواند اشباع فیلتر سپراتور کمپرسور و نیاز به تعویض آن باشد و دلایل متعدد دیگری نیز می توانند در این امر موثر باشند. در زیر یک لیست از مواردی را که پیش از تعویض فیلتر سپراتور می بایست بررسی کنید مشخص می کنیم.

لازم به ذکر است بررسی تمامی موارد بالا پس از جدا سازی فیلتر روغن از هوای سپراتور قابل بازرسی هستند. تعویض به هنگام و یا حتی برای داشتن هوایی با مرغوبیت بالاتر تعویض زود هنگام فیلتر سپراتور کمپرسور از هدر رفتن روغن که خود به کاهش هزینه های کاربری می انجامد نیز کمک می کند. کاهش بوی هوای فشرده خروجی و کمک به محیط کارگاهی نیز از دیگر مزایای این عملکرد محسوب می شوند.

دیگر محصولات
فیلتر سپراتور آب از گازوئیل پارکر Parker
فیلتر سپراتور آب از گازوئیل پارکر Parker
فیلتر گازوئیل آبگیر بیل مکانیکی هیتاچی
فیلتر گازوئیل آبگیر بیل مکانیکی هیتاچی
فیلتر سپراتور فلیتگارد
فیلتر سپراتور فلیتگارد
فیلتر سپراتور بیل مکانیکی KOMATSU کوماتسو
فیلتر سپراتور بیل مکانیکی KOMATSU کوماتسو
فیلتر سپراتور کمپرسور اطلس هپکو
فیلتر سپراتور کمپرسور اطلس هپکو
فیلتر آبگیر گازوئیل بولدوزر
فیلتر آبگیر گازوئیل بولدوزر
فیلتر سپراتور پرکینز Perkins
فیلتر سپراتور پرکینز Perkins
فیلتر سپراتور آب از گازوئیل
فیلتر سپراتور آب از گازوئیل
فیلتر سپراتور آب از گازوئیل لیفتراک
فیلتر سپراتور آب از گازوئیل لیفتراک
فیلتر سپراتور آب از گازوئیل باب کت Bobcat
فیلتر سپراتور آب از گازوئیل باب کت Bobcat
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2024 - All rights reserved