نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
فیلتر مانا واردات و عرضه انواع فیلتر آلات صنعتی، ماشین آلات معدنی، راهسازی و کامیون ها
دفعات بازدید : 164938
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 164938

فیلتر دونالدسون

فیلتر دونالدسون محصول برند معتبر آمریکایی DONALDSON می باشد که در انواع مختلفی شامل انواع فیلتر روغن دونالدسون، فیلتر گازوئیل دونالدسون، فیلتر سپراتور دونالدسون، فیلتر هوای موتور و فیلتر هوای موتور تولید می شود. فیلتر دونالدسون DONALDSON با دارا بودن بیش از 140 نمایندگی و خدمات پس از فروش در بیش از 40 کشور دنیا آماده ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان خود می باشد. بکارگیری جدیدترین تکنولوژی و ماشین آلات و بهره گیری از آخرین فناوری های علمی در تبادل مستقیم با دانشگاه های برتر کشور آمریکا در جهت بهبود کیفیت محصولات از دیگر مشخصه های فیلتر دونالدسون DONALDSON محسوب می شود. از نظر کیفی و طول عمر انواع فیلتر جات دونالدسون DONALDSON در بالاترین رده های جهانی قرار داشته که بر روی بسیاری از ماشین آلات آمریکایی بصورت OE از آن استفاده می شود.

فیلتر روغن بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر روغن بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر هیدرولیک بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر هیدرولیک بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر گازوئیل بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر گازوئیل بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر سپراتور بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر سپراتور بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر هوای موتور بیل مکانیکی دونالدسون
فیلتر هوای موتور بیل مکانیکی دونالدسون

تکنولوژی تولید کارتریج فیلتر دونالدسون آمریکا

بسیاری از تولید کنندگان فیلتر آلات صنعتی در دنیا خود تولید کننده موتور های دیزلی نیز هستند که در این میان می توان به فیلتر فیلیتگارد تولید برند کامینز Cummins آمریکا، فیلتر ولوو که به تولید موتور های دیزلی ولوو پنتا می پردازد و فیلتر کاترپیلار Caterpillar که توسط برند معظم کاترپیلار تولید می شود نام برد. در این میان دو برند فیلتر دونالدسون DONALDSON آمریکا و مان MANN آلمان از برند های معتبری هستند که به تولید فیلتر آلات صنعتی می پردازند و بر روی بسیاری از موتور های قدرتمند با برند های معتبر به صورت قطعه اصلی اتصال پیدا می کنند. رمز موفقیت فیلتر دونالدسون در قابلیت جذب بالا و طول عمر مناسب در بکارگیری تکنولوژی منحصر به فرد در فراوری کارتریج های این برند صنعتی می باشد.

کارتریج های فیلتر دونالدسون از یک الگوریتم لگاریتمی لایه ای استفاده می کنند بدین گونه که در بیرونی ترین لایه در تماس با سیال چه در فاز مایع و چه در فاز گازی ابعاد حفره ای بالاتری داشته تا در بیرونی ترین مرحله ذرات معلق و آلاینده هایی در سایز های بزرگتر را جذب و با عبور آلاینده هایی در سایز های ریز تر از بسته شدن منافذ در بیرونی ترین لایه جلوگیری کنند. این امر سبب می شود تمامی لایه های کارتریج فیلتر دونالدسون بصورت نوبتی در امر جذب آلاینده ها شرکت کرده و این ترتیب به صورت لگاریتمی بالا می رود بگونه ای که در درونی ترین لایه از کارتریج فیلتر دونالدسون ذرات و آلاینده های معلق تا سایز 4 میکرومتر را دارد. بسیاری از تولید کنندگان فیلتر آلات صنعتی در حال حاضر بر همین مبنا به تولید کارتریج های خود می پردازند اما رعایت نسبت در فیلتر دونالدسون با دقت بسیار بالایی صورت گرفته که حداکثر طول عمر را برای این سری از فیلتر آلات صنعتی پدید می آورد.

فیلتر روغن موتور دیزل دونالدسون DONALDSON

روغن در گردش در موتور های احتراق داخلی از سه جهت دارای اهمیت است. اولا روانکاری اجزای موتور، ثانیا انتقال حرارت و در نهایت انتقال آلاینده ها از داخل موتور به بیرون که در نهایت جذب فیلتر روغن می شوند. درک دینامیک عملکرد فیلتر روغن دونالدسون و مزایایی که نسبت به بسیاری از برند های دیگر دارد مستلزم درک از تفاوت های روش و اجزای تولید می باشد. با توجه به دو فاکتور تکنولوژی بسیار بالای امروزی در تولید موتور های دیزلی و قوانین بین المللی رعایت استاندارد های زیست محیطی در خواست برای فیلتر های روغن با کیفیت بالا را افزایش داده است. موتور های دیزلی با تلرانس ابعادی بسیار کم که به نزدیکی بیشتر اجزای فلزی می انجامد و همچنین افزایش دمای احتراق در موتور ها فیلتر آلات صنعتی با حداکثر راندمان را طلب می کنند.

آنچه در موتور های امروزی نیاز است یک فیلتر روغن با مدیای مناسب با ترکیبی بهینه از راندمان، کاهش افت فشار و دبی جریان روغن می باشد. طراحی خاص فیلتر دونالدسون و فرمالاسیون بکار رفته در مدیا این برند در واقع تعیین کننده استاندارد هایی جدید در عرضه فیلتراسیون روغن های صنعتی می باشد. انجام مراحل دقیق در تولید و فرایند های تست کیفیت که بصورت پیچیده و در سطحی میکروسکپی انجام می گیرد تاییدی بر کیفیت این محصولات و برتری برند DONALDSON نسبت به بسیاری برند های دیگر می باشد. استفاده از Tapered thread plate یا صفحه شیار مخروطی برای جلوگیری از تقاطع شیار ها یا Thread crossing، استفاده از هوزینگ یا کاسه فلزی درز دار که سبب به حداقل رسیدن تنش های خستگی در فیلتر دونالدسون می شود، استفاده از یک کویل فنری با کاربری سنگین در قسمت داخلی کارتریج فیلتر دونالدسون که تحت فشار های بالا فشرده و با کاهش فشار سیار منبسط می شود و نقشی موثر در سیل کردن و ممانعت از نشتی در فیلتر دارد از دیگر مشخصات کیفی فیلتر آمریکایی دونالدسون DONALDSON می باشد. این در حالی است که برخی از برند های رقیب بجای استفاده از کویل از فنر های کونیک استفاده می کنند که تحت تنش فشاری اندکی دفرمه شدن و اجازه عبور بخشی از روغن فیلتر نشده از درز ها را فراهم می کند.

تیوب مرکزی فیلتر های دونالدسون دارای صد ها سوراخ و درز بیشتر برای جریان و عبور روغن فیلتر شده در قیاس با برند های رقیب می باشد که مانع از اعمال فشار بیش از اندازه به این تیوب می شود. علاوه بر این لبه های تیز درز ها در تیوب فیلتر های رقیب سبب ایجاد برش یا تنش برشی در جریان روغن می شود که در فیلتر های دونالدسون این لبه ها با طراحی خاص حداقل تنش برشی را پدید می آورند.

به همین ترتیب فیلتر های کارتریجی دونالدسون بر روی پلیت های بالایی و پایینی دارای گسکت هایی به شکل نمد فشرده هستند که برای عملکرد با روغن در فشار و دمای بالا طراحی شده اند. برند دونالدسون به تولید کارتریج هایی در شکل ها و با استاندارد های متنوع برای تمامی ماشین آلات صنعتی شناخته شده می پردازد. نوع سیل و آب بند بکار رفته در تولید فیلتر روغن دونالدسون از جنس الاستومتری هستند حال آنکه بسیاری برند ها سیل نداشته و یا دارای سیل هایی از جنس کاغذ یا چوب پنبه هستند که استقامت محدودی بالاخص در فشار های بالا دارد و طول عمر کمتری از طول عمر مفید فیلتر خواهد داشت.

فیلتر روغن آبی رنگ دونالدسون DONALDSON

فیلتر روغن دونالدسون DONALDSON در دو مدل ساده که به رنگ سفیر عرضه می شود و فیلتر روغن آبی رنگ دونالدسون تولید و عرضه می شود. در واقع فیلتر روغن آبی رنگ دونالدسون نسل جدید فیلتر ها با حداکثر طول عمر می باشند که به افزایش طول عمر اجزای موتور، کاهش هزینه های حفظ و نگهداری و کاهش مصرف روغن می انجامد. فیلتر روغن آبی رنگ دونالدسون قابلیت حذف بیش از 90% از ذرات و ناخالصی ها با ابعاد کمتر از 10 میکرون را دارد و این در حالی است که فیلتر های سلولزی در این مقیاس کمتر از 50% از این ذرات را جذب می کنند. ظرفیت حفظ و نگهداری ذرات و ناخالصی ها در مورد فیلتر های روغن آبی رنگ دو برابر ظرفیت فیلتر های معمولی بوده که به افزایش طول عمر مفید این فیلتر ها می انجامد. جنس و نوع و استاندارد های فیلتر آبی روغن دونالدسون DONALDSON بگونه ای است که شرایط را برای عبور دبی بالاتری از سیال فراهم کرده و برای پمپاژ های پر فشار با دبی بالا مناسب می باشد. استفاده از سیل هایی خاص در طراحی فیلتر روغن آبی رنگ دونالدسون از دیگر مزایای این فیلتر ها محسوب می شود.

فیلتر روغن آبی رنگ دونالدسون DONALDSON

فیلتر سپراتور دونالدسون DONALDSON

فیلتر سپراتور دونالدسون DONALDSON که بر روی موتور های دیزلی اتصال پیدا می کند بر روی انواع ماشین الات صنعتی دینامیک و اصتاتیک جاده ای و غیر جاده ای تولید می شود. قابلیت انتخاب و در واقع سر هم سازی برای فیلتر سپراتور دونالدسون بر حسب نوع مدیا و درجه خلوص، فشار و دبی جریان گازوئیل در سیستم سوخت بر حسب حجم موتور وجود دارد. از سه نوع مدیا یا کارتریج مختلف در تولید فیلتر گازوئیل دونالدسون DONALDSON استفاده شده است که کارتریج های سلولزی با بیشترین میزان کاربری به سبب ـرکیبات سوخت دیزل نیاز های لازم جهت حذف آلودگی ها را فراهم می آورد. در مورد فیلتر سپراتور دونالدسون که علاوه بر ذرات جامد معلق قابلیت جذب قطرات آب و روغن را نیز دارد از سلولز فراوری شده با سیلیکون استفاده می شود و بطور کلی از فیلتر سپراتور در قسمت مکش سوخت به منظور حذب آب و آلودگی ها استفاده می شود. نوع دیگری از مدرن ترین کارتریج های استفاده شده در فیلتر سپراتور دونالدسون DONALDSON تحت نام Synteq مخصوص این برند می باشد که بصورت ترکیبی از سلولز فراوری شده با ترکیبات و لایه های حرارتی مصنوعی تولید شده است که استفاده از فیلتر دو لایه با قابلیت امولیزه کردن قطرات آب امکان استفاده از این فیلتر سپراتور دونالدسون هم در بخش مکش و هم در بخش پمپاژ را فراهم می آورد.

فیلتر سپراتور دونالدسون DONALDSON
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2024 - All rights reserved