نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
فیلتر مانا واردات و عرضه انواع فیلتر آلات صنعتی، ماشین آلات معدنی، راهسازی و کامیون ها
دفعات بازدید : 164944
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 164944
فیلتر گازوییل موتور دیزل
,واردکننده,,عمده فروش,خرده فروش
مرکزی تهران
021-55425679
mana.filter
mana.filter@gmail.com

فیلتر گازوییل موتور دیزل

(Diesel gas-oil filter)

فیلتر گازوییل که بر روی موتور های دیزلی که با سوخت گازوییل کار می کنند اتصال پیدا می کند در واقع نوعی فیلتر روغن می باشد که برای تصفیه و پاکسازی گازوییل که سوختی بسیار آلوده است مورد استفاده قرار می گیرد. گازوییل که از مشتقات نفتی می باشد و در پالایشگاه ها تولید می شود سوختی دارای آلودگی های مختلف در فاز های جامد و مایع بوده و قبل از ورود به محفظه موتور دیزل می بایست پاکسازی شود. اتصال فیلتر گازوییل موتور دیزل که بر روی دو موتور DEUTZ دویتس آلمان و موتور کومنز CUMMINS آمریکا که بر روی انواع ماشین آلات سنگین صنعتی، راهسازی و معدنی مورد استفاده قرار می گیرد اغلب از نوع پیچی Spin-on می باشد که با ظرفیت های مختلف بر حسب دبی جریان سوخت و حجم موتور دیزل انتخاب می شود. فیلتر گازوییل در بیرون دارای یک قوطی نگهدارنده که اغلب از آلیاژ های آلومینیومی تولید می شود و در داخل آن از یک کارتریج اغلب از جنس های سلولزی استفاده شده است. در اتصال فیلتر گازوییل پیچی از یک اورینگ در اتصال استفاده می شود.
برند : MANN
ساخت : آلمان

فیلتر گازوییل موتور دیزل

طراحی و کاربری فیلتر سپراتور گازوییل در موتور دیزل

تمامی آلاینده های موجود در گازوییل به ذرات جامد معلق مانند سنگ ریزه ها، گرد و خاک، دوده و رشته ها ختم نشده برخی از آلاینده های گازوییل در فاز مایع و حتی گاز می باشند که از معمول ترین این آلاینده ها بر حسب میزان فراوانی می توان به قطرات آب اشاره نمود. فیلتر گازوییل های سنتی موتور دیزل تنها برای جذب ذرات صلب طراحی شده بودند و قابلیت جذب قطرات آب را نداشتند. در طراحی های جدید از فیلتر سپراتور آبگیر گازوییل استفاده می شود که علاوه بر داشتن قابلیت های فیلتر گازوییل های سنتی در جذب و حذف ذرات جامد معلق با بکارگیری یک لایه کارتریج مصنوی قابلیت جذب و نگهداری قطرات آب را نیز دارند.
غلاوه بر طراحی فیلتر گازوییل بصورت پیچی قابلیت بکارگیری فیلتر گازوییل های خطی تحت نام انگلیسی In-line filter یا جریان مستقیم نام می گیرند نیز استفاده می شود. اغلب دبی جریان قابل تصفیه از گازوییل توسط فیلتر گازوییل پیچی بیشتر از انواع خطی می باشد و با گستردگی بالاتری نیز تولید می شوند.

نقش فیلتر گازوییل در افزایش طول عمر اجزای موتور دیزل

نقش فیلتر گازوییل در افزایش طول عمر اجزای موتور دیزلدر واقع در بین تمامی فیلتر آلاتی که بر روی موتور های دیزلی بسته می شود شامل فیلتر هوا در منیفولد مکش هوا، فیلتر روغن برای تصفیه روغن در گردش در موتور این فیلتر گازوییل می باشد که با توجه به گستردگی های فراوان گازوئیل در حفظ پاکیزگی و افزایش طول عمر اجزای موتور دیزل موثر می باشد. عدم کاربری از فیلتر گازوییل با قابلیت های مناسب در جذب ذرات جامد در سایز های بسیار کوچک و حتی بکارگیری فیلتر سپراتور آب از گازوئیل سبب ورودی ناخالصی هایی به موتور دیزل شده اولا با ایجاد رسوب سبب بسته شدن دریچه های دود و هوا و آلودگی سوزن انژکتور می شود. علاوه بر این وجود این ناخالصی ها در صورتیکه فیلتر گازوییل دیزل قابلیت جذب اندکی داشته که مب تواند از تولید نا صحیح و یا پر شدن منافذ فیلتر گازوییل بر اثر عملکرد طولانی باشد سبب ایجاد سایش سطحی بین رینگ و پیستون و کاهش طول عمر موتور دیزل می شود.

مزایای فیلتر سپراتور به فیلتر گازوییل در بهبود راندمان موتور

مزایای فیلتر سپراتور به فیلتر گازوییل در بهبود راندمان موتورهمانطور که پیشتر نیز توضیح داده شد فیلتر سپراتور که نسل جدیدی از فیلتر گازوییل محسوب می شود با جذب ذرات و قطرات بسیار ریز آب از داخل گازوئیل و انتقال این آب به داخل مخزن ذخیر آب که قابلیت تخلیه نیز با باز کردن شیر تخلیه دارد سوختی پاک را برای احتراق به موتور دیزل تحول می دهد. با توجه به اینکه موتور های دیزل بر روی ماشین آلات سنگین صنعتی مانند لودر ها و بولدوزر ها که از آنها برای جابجایی تناژ بالایی از خاک استفاده می شود گشتاور خروجی موتور تاثیری چشم گیر بر عملکرد و راندمان کاری این ماشین آلات دارد. قطرات ریز آب عبوری از فیلتر گازوییل های سنتی که همراه با گازوییل وارد محفظه موتور می شوند در مرحله احتراق به سرعت تبخیر و سبب کاهش دمای احتراق در موتور دیزل می شوند.

کاهش دمای احتراق کاهش ضریب انبساط و به دنبال آن کاهش گشتاور خروجی موتور دیزل بر روی میل لنگ را به همراه خواهد داشت. از این رو بکارگیری فیلتر آبگیر سپراتور بجای فیلتر گازوییل های قدیمی بر گشتاور خروجی موتور تاثیر قابل توجهی دارد. علاوه بر کاهش راندمان کاهش دمای احتراق سبب سوخت ناقص در موتور شده و میزان آلودگی محیطی را نیز افزایش می دهد. سرعت جمع شدن آب در داخل مخزن آب فیلتر آبگیر گازوییل موتور های دیزلی اغلب بالاتر از سرعت پر شدن منافذ آنها بوده و از این رو در طول عمر مفیر این قطعات مصرفی موتور دیزل نیاز به تخلیه شیر فیلتر گازوییل بصورت دوره ای می باشد.

فیلتر گازوییل موتور دیزل کومنز CUMMINS

فیلتر گازوییل موتور دیزل کومنز CUMMINSفیلتر گازوییل موتور های دیزلی با برند کومنز CUMMINS آمریکا با برند فلیتگارد Fleetguard تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع برند فلیتگارد یکی از تولیدات جانبی خود برند کومنز می باشد که در انواع فیلتر های روغن، فیلتر هیدرولیک، فیلتر گازوییل و فیلتر سپراتور برای انواع ماشین آلات سنگین معدنی و کشاورزی تولید می شود. فیلتر گازوییل فلیتگارد هم در نوع ساده با کارتریج های سلولزی تولید می شود و هم به شکل فیلتر سپراتور آبگیر گازوییل که همراه با شیر تخلیه عرضه می شود. کد های مختلفی از فیلتر گازوییل فلیتگارد در بازار موجود می باشد که در نوع ساده با حروف FF مخفف Fuel filter و در نوع سپراتور با حروف FS مخفف Fuel separator به بازار عرضه می شود.

تکنولوژی بسیار بالای این برند آمریکایی که محصولات آن بعنوان قطعه OE نه تنها بر روی تمامی موتور های دیزل کومنز بلکه بر روی بسیاری از ماشین آلات شامل انواع تراک ها و کشنده ها نصب می شود سبب می شود اولا قابلیت جذب و نگهداری آلاینده های گازوییل در ابعاد میکرونی به خوبی صورت پذیرد و ثانیا با عدم افزایش تراکم لایه های کارتریج به منظور افزایش قابلیت جذب قابلیت عبور دبی جریان بالایی برای این فیلتر گازوییل فراهم باشد. البته با توجه به وسعت بالای بکارگیری فیلتر گازوییل فلیتگارد در بازار نمونه هایی تقلبی از این فیلتر نیز در حال حاضر به بازار وارد شده است که طول عمر کاری بسیار محدودتری نسبت به نمونه های اصلی دارد.

فیلتر گازوییل نوع خطی (جریان مستقیم) موتور دیزل

فیلتر گازوییل نوع خطی (جریان مستقیم) موتور دیزلفیلتر گازوییل خطی موتور دیزل دارای نحوه اتصال متفاوتی با فیلتر های پر کاربرد گازوییل از نوع پیچی که اتصال آنها با بکارگیری اورینگ ها صورت می پذیرد می باشد. در این نوع کاربری فیلتر گازوییل در دو سمت بالایی و پایین دارای لوله های ورودی و خروجی می باشد که در ورود گازوییل از پش کارتریج وارد شده و پس از تصفیه در خروجی از داخل کارتریج خارج می شود. در این اتصال از فیلتر گازوییل خطی نیازی به اتصال اورینگ نبوده و در واقع فیلتر بصورت مستقیم روی خط جریان و بخشی از خط جریان را تشکیل می دهد.

تعویض فیلتر گازوییل خطی دارای دشواری های بیشتری نسبت به فیلتر گازوییل پیچی می باشد و اغلب دارای دبی جریان سیال کمتری نسبت به موارد پیچی هستند. از این رو اغلب از فیلتر گازوییل خطی بر روی موتور های دیزلی با حجم و ظرفیت پایین موتور استفاده می شود. برند های مختلفی در دنیا به تولید انواع فیلتر های گازوییل خطی مبادرت دارند که برند ویکس WIX یکی از شناخته شده ترین این برند ها می باشد. برند بالدوین Baldwin آمریکا نیز بصورت تخصصی در تولید فیلتر گازوییل موتور دیزل در تمامی استاندارد ها فعالیت دارد.

دیگر محصولات
فیلتر هوای موتور دیزل دویتس
فیلتر هوای موتور دیزل دویتس
فیلتر روغن موتور دیزلی دویتس
فیلتر روغن موتور دیزلی دویتس
فیلتر گازوئیل موتور دیزل دویتس
فیلتر گازوئیل موتور دیزل دویتس
فیلتر سپراتور موتور دیزل دویتس
فیلتر سپراتور موتور دیزل دویتس
فیلتر گازوییل موتور دیزل دویتس DEUTZ آلمان

فیلتر گازوییل موتور دیزل دویتس DEUTZ آلمان

موتور دیزل دویتس DEUTZ محصول کشور آلمان که برای انواع ماشین های کشاورزی مانند تراکتور ها و کمباین، انواع تراک ها و ماشین های حمل بتن و همچنین بر روی ماشین های راهسازی و معدنی اتصال پیدا می کند دارای گشتاور حرکتی بسیار بالا و راندمان حداکثری می باشد. فیلتر گازوییل موتور دویتس هم با برند دویتس DEUTZ و هم با برند فیلتر مان MANN که در واقع هر دو مورد نیز از نوع فیلتر گازوییل پیچی و محصول برند مان MANN آلمان می باشند.

موتور های دیزل دویتس DEUTZ سری های D 914 L3 و D 914 L6 که با سرعت اسمی بین 2000 الی 2300 دور در دقیقه کار می کنند گشتاور خروجی حداکثری 375 نیوتن متر Nm را بوجود می آورند که توانی مناسب برای عملکرد ماشین آلات سنگین صنعتی و معدنی می باشد. اما برای رسیدن به گشتاور حداکثری موتور دویتس نیاز به هوای ورودی با کیفیت، گازوییل با درجه اکتان مناسب و با حداقل ناخالصی ها می باشد. از این رو فیلتر گازوییل موتور دیزل دویتس که اغلب از نوع سپراتور آبگیر مورد استفاده قرار می گیرد با برند های معتبری چون دویتس، مان، پرکینز، ویکس، دونالدسون و فیلیتگارد مورد استفاده قرار می گیرد. موتور دیزل دویتس که نرخ فشردگی در آن 21:01 می باشد دارای نرخ مصرف گازوییل ویژه 218 الی 225 گالن به ازای هر کیلو وات ساعت است. بهترین شرایط گازوییل مورد تصفیه در فیلتر گازوییل دارای دانسیته 0.835 kg/dm3 و در دمای 15 درجه سانتی گراد انجام می گیرد.

فیلتر سپراتور موتور دیزل ولوو پنتا VOLVO PENTA

فیلتر سپراتور موتور دیزل ولوو پنتا VOLVO PENTA

موتور دیزل ولوو پنتا VOLVO PENTA که دارای کاربری های دریایی مختلفی بوده و بر روی انواع کشتی های دیزلی اتصال پیدا می کند برای تصفیه سوخت ورودی به انژکتور موتور از فیلتر های گازوییلی نوع سپراتور استفاده می کند. موتور دیزل ولوو پنتا که استفاده از آن در حال گسترش بوده و اکنون بر روی برخی برند های ماشینهای راهسازی نیز اتصال پیدا می کند دارای 6 سیلندر و در مدل D8 با ظرفیت موتور 7.7 لیتری تولید می شود.

موتور دیزل ولوو پنتا در مدل های D4, D6, D8 دارای محبوبیت بالایی بوده که در مدل D8 برای کاربری های دریایی قابلیت ایجاد توان خروجی بر روی میل لنگ تا 44 کیلو وات KW معادل 600 اسب بخار را دارد. موتور دیزل ولوو پنتا که از سیستم انژکتوری Common-rail fuel injection استفاده می کند از فیلتر گازوییل سپراتور پیچی با جحم هایی متناسب با حجم موتور دیزل استفاده می کند که با حذف آلاینده های فاز مایع به احتراق کامل در موتور و رسیدن به توان و گشتاور حداکثری استفاده می کند.

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2024 - All rights reserved