نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
جوش و برش آریا
دفعات بازدید : 1531
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 1531
الکترود استیل
صادر کننده,واردکننده,تولید کننده,عمده فروش,خرده فروش
مرکزی تهران
021-66733091
aryawelding@yahoo.com

الکترود استیل

(Stainless steel electrode)

آلیاژ های استنلس استیل در واقع یک آلیاژ با درصد بالایی از فلز آهن می باشد که در ترکیبات خود از عناصر فعال فلزی مانند کروم Cr با فراوانی حداکثر 19% و عنصر فلزی نیکل Ni با فراوانی حداکثر 10% استفاده می کند آلیاژی ضد زنگ بالاخص در تماس با آب و رطوبت می باشد. الکترود استیل در واقع اتصالی است که از آن برای اتصال صفحات و قطعات تولید شده از گرید های مختلف استنلس استیل استفاده می شود که گرید این الکترود ها نیز مطابق با گرید های صفحات استیل انتخاب می شود. الکترود استیل دارای دو بخش شامل مغزی تولید شده از گرید های مختلف استنلس استیل به رنگ نقره ای مایل به زرد و بصورت براق می باشد که در بیرون دارای فلاکس می باشد که از متریال های مختلفی مانند آهک، سلولز یا اکسید سدیم تولید شده است. در جوشکاری استیل با بکارگیری الکترود استیل در واقع بخش مغزی که از جنس استنلس استیل است به روش قوس الکتریک ذوب شده و در داخل محفظه و درز دو فطعه فلزی روان می شود و این محفظه را می پوشاند و روکش بیرونی الکترود استیل بصورت سر باره بر روی منطقه جوئش قرار می گیرد تا از سرد شدن یکباره سطح استیل جلوگیری به عمل آمده و جوشی با دوام بالاتر و قابلیت های بهتر چکش خواری پدیدار شود. بازرگانی جوش و برش آریا وارد کننده و عرضه کننده گرید های مختلف الکترود استیل در ایران می باشد.
کاربرد : جوشکاری استنلس استیل

الکترود استیل

فاکتور های انتخاب الکترود استیل بر حسب شرایط کاری

بدون تردید شرایط محیطی شامل میزان گازهای خورنده و رطوبت که عامل اصلی زنگ زدگی قطعات فلزی هستند و تاثیر آنها حتی بر روی قطعات استنلس استیل نیز در طی زمان پدیدار می شود از مهمترین فاکتور های انتخاب گرید استنلس استیل در تولید قطعات و الکترود استیل هستند. ترکیبات استنلس استیل در گرید های مختلف هر چند مقاومت بسیار بالاتری از دیگر ترکیبات پر کاربرد آلیاژ آهن مانند فولاد و چدن دارند اما حتی استیل نیز در مدت طولاتی در تماس با آب و رطوبت دچار زنگ زدگی می شود که این زنگ زدگی بعنوان مثال برای استیل گرید 304 حدود 0.4 میلیمتر در هر 100 سال می باشد. انتخاب الکترود استیل در جوشکاری قطعات تولید شده از استنلس استیل مطابق با گرید قطعات و بر حسب شرایط محیطی کاربری قطعه نهایی و حتی شرایط محیطی صورت می پذیرد. بعنوان مثال الکترود استیل سری 61.30 که در واقع دارای درصد کربن بسیار پایینی است و برای جوشکاری استیل تا مرز 19 درصد کروم نیز بکار گرفته می شود دارای محدوده کاری دمایی تا میزان حداکثر 350 درجه سانتی گراد می باشد. این در حالی است که الکترود استیل سری 62.53 که دارای پوشش از نوع Rutile می باشد قابلیت مقاومت حرارتی تا دمای 1150 درجه سانتی گراد را نیز بوجود می آورد. به همین ترتیب تاثیر گازهای خورنده محیطی نیز چه در انتخاب گرید استنلس استیل و چه در جوشکاری استیل با الکترود استیل اهمیت دارد. بعنوان مثال الکترود استیل گرید 316 و 316L در محیط هایی با درصد بالایی از گازهای کلرید که گازی خورنده نیز هستند مقاومت مناسبی نسبت به دیگر گرید های الکترود استیل از خود نشان می دهد.

گرید های مختلف الکترود استیل

گرید های مختلف الکترود استیلگرید های مختلف الکترود استیل با اعداد و حروفی مشخص می شوند که هر یک معرف درصد های مشخصی از ترکیبات آلیاژی کروم و نیکل با درصد بالا و درصدهایی پایین تر از فلزاتی مانند مولیبدنیوم در ترکیبات شیمیایی الکترود استیل هستند. از آنجایی که تنسایل مقاومت کششی گرید های مختلف استیل تقریبا با هم برابر می باشد هر یک از این کد ها سه مشخصه اصلی از الکترود استیل یعنی مقاومت محیطی در تماس با گازهایی با مشخصات خورندگی خاص، قابلیت جذب پذیری تحت میدان مغناطیسی و قابلیت های مقاومت حرارتی از مهمترین آنها می باشند. در زیر به گرید های مختلف الکترود استیل می پردازیم.

  • الکترود استیل گرید 316 این گرید از الکترود دارای 19% کروم، 12 درصد نیکل و 3 درصد مولیبدنیوم بوده و دارای روکش از نوع Rutile می باشد. مقاومت محیطی این گرید از الکترود استیل بالاخص در محیط های کلریدی بسیار بالا بوده و جذب آن در برابر آهنربا صفر می باشد.
  • الکترود استیل 309 این گرید از الکترود استیل دارای درصد بسیار پایین کربن با پوششی از نوع Rutile می باشد. 23% کروم و 12% نیکل در ساختار این الکترود بکار گرفته شده است.
  • این نوع الکترود استیل که دارای 19% کروم و 9% نیکل در ترکیبات شیمیایی می باشد دارای روکش Rutile بوده و برای جوشکاری استیل با دقت و کیفیت بسیار بالا بکار گرفته می شود.
  • الکترود استیل 310 با کمترین درصد فلز آهن و 25% ترکیبات کروم و 20% نیکل تولید می شود و در جوشکاری های قطعات استنلس استیل بصورت خاص مورد استفاده قرار می گیرد.
  • الکترود استیل گرید 304 بطور کلی گرید 304 از استنلس استیل پر کاربرد ترین گرید در تولید قطعات صنعتی می باشد که در اتصالات این قطعات نیز از الکترود استیل 304 استفاده می شود که 18 درصد کروم و 8 الی 10 درصد نیکل در ساختار خود داشته و به میزان بسیار اندکی جذب توسط آهنربا را دارد.
  • لکترود استیل گرید 312 با درصد کربن بسیار اندک و پوشش سطحی Rutile مورد استفاده قرار گرفته 29% کروم و 9% نیکل در ساختار خود دارد.

برخی از گرید های استنلس استیل از حرف L نیز در پایان کد خود استفاده می کنند که این حرف اشاره به گرید هایی از استنلس استیل دارد که طی یک عملیات ویژه حرارتی برای عملکرد تحت تنش های سرمایشی نیز آماده شده اند و بعنوان مثال الکترود استیل 316L برای جوشکاری قطعاتی از استیل که بعنوان مثال در محیط های سردخانه ای تحت دمای بسیار پایین عمل می کنند مورد استفاده قرار می گیرد. جهت کسب اطلاعات فنی بیشتر پیرامون این الکترود ها می توانید با گروه فنی بازرگانی جوش و برش آریا تماس حاصل نمایید.

الکترود استیل 308L-16

قابلیت جوشکاری با الکترود استیل 308L در تمامی موقعیت ها به جز جوشکاری عمودی AC و DC+ با پولاریته معکوس وجود دارد. این سری از الکترود ها به الکترود های چند منظوره با قابلیت جوشکاری فولاد آستنیته austenitic steels می باشد که یکی از مهمترین ویژگی های مثبت انها عدم پاشش فلز ذوب شده در فرایند جوشکاری می باشد. از دیگر مشخصات مثبت این سری از الکترود استنلس استیل قابلیت ذوب پذیری در فرایند جوش ذوب پذیری مجدد قطعه پس از فرای ادامه مطلب ...

الکترود استیل 308L-16

الکترود استنلس استیل 309L

این گرید از الکترود استنلس استیل دارای تنسایل مقاومت کششی 580 مگاپاسکال برابر 84 Ksi می باشد و درصد خزش آن در پس از فرایند جوشکاری 32% است. تنش خستگی این الکترود استیل 470 نیوتن بر میلیمتر مربع معادل 64 Ksi بوده و در مرحله تست در محدوده دمایی -10 الی 20 درجه سانتی گراد تست می شود. زمان جوشکاری این الکترود استیل در جریان 45-90 آمپر برابر با 38 ثانیه، در جریان 65-120 آمپر برابر با 51 ثانیه، در جریان 85-180 آمپر حدود 50 ثانیه است. ادامه مطلب ...

الکترود استنلس استیل 309L

الکترود استیل 61.81 ESAB

تنسایل مقاومت کششی پس از فرایند جوشکاری این الکترود استیل برابر با 700 مگاپاسکال برابر با 102 Ksi می باشد که در یمان گرید های مختلف قطعات استیل مقاومت کششی بالایی را فراهم می آورد. تنش خستگی Yield Strength پس از جوش برای این الکترود استیل 550 مگاپاسکال برابر با 80 Ksi بوده و دارای 31% میزان خزش تحت کشش پس از فرایند جوشکاری است. این الکترود استیل در ابعاد 2.5 x 300 میلیمتر که برای مدت 36 ثانیه در جریان 50 الی 80 آمپر جوشکاری ادامه مطلب ...

الکترود استیل 61.81 ESAB
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
GOOGLE+ | FACEBOOK
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
© Copyright 2021 - All rights reserved