نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
جوش و برش آریا
دفعات بازدید : 1523
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 1523
سیم جوش مس
صادر کننده,واردکننده,تولید کننده,عمده فروش,خرده فروش
مرکزی تهران
021-66733091
aryawelding@yahoo.com

سیم جوش مس

(Copper welding wire)

سیم جوش مس که در جوشکاری قطعات مسی و به روش جوشکاری CO2 بکار گرفته می شود یکی از روش های ایده آل برای اتصالات مس محسوب می شود که تحت نام حلقه یا وایر نیز بکار گرفته می شود. سیم جوش مس در قطر های مختلف و اغلب از 0.8 میلیمتر الی 1.2 میلیمتر و بیشتر بصورت کلاف عرضه می شود. در این نوع اتصال ورق های مسی و یا قطعات مسی با بکارگیری سیم جوش مس اغلب از گاز دی اکسید کربن Co2 که می تواند ترکیباتی از آرگون را نیز داشته باشد و با نام تجاری ER70S2 بکار گرفته می شود استفاده می شود. از نظر خلوص باید گفت که خلوص عنصر فلزی مس یا کاپر Copper در ترکیب شیمیایی سیم جوس مس دارای خلوص 98% می باشد و به رنگ نارنجی بدون پوشش سطحی بکار گرفته می شود. در ترکیبات شیمیایی سیم جوش مس از قلع به میزان حداکثری 1%، منگنز به میزان حداکثر 0.5 درصد و حتی از عناصر غیر فلزی مانند فسفر و سیلیکون نیز استفاده شده است. جوشکاری مس با بکارگیری سیم جوش مس یکی از دقیق ترین روش های جوشکاری بوده و نیاز به اوپراتور هایی با تجربه بالا دارد. بازرگانی جوش و برش آریا ارائه دهنده مشاوره در امر خرید و استفاده از انواع فیلر، الکترود و سیم جوش مس، چدن، آهن، استیل و آلومینیوم به مشتریان عزیز می باشد.
کاربرد : جوشکاری مس به روش CO2

سیم جوش مس

مزایای جوشکاری به روش CO2 با سیم جوش مس

یکی از مهمترین روش های جوشکاری به روش CO2 قیمت بسیار پایینتر این گاز نسبت به گاز آرگون بکار رفته در روش جوشکاری تیگ TIG می باشد و در غیر این صورت از نظر قیمت و آلیاژ سیم جوش مس و تیگراد مس تفاوت چندان زیادی با هم ندارند. وجود گاز دی اکسید کربن که البته دارای درصد بالاتری از سیلیکون در استاندارد ER70S-6 نسبت به ER70S-3 می باشد و خواص چسبندگی مناسب تری را فراهم می کند سبب نفوذ بسیار زیاد سیم جوش مس در حفره ها و درز ها شده و پوشش کامل را بوجود می آورد. علاوه بر این بکارگیری گاز دی اکسید کربن اولا نیاز به تمیز کاری سطحی را نسبت به روش های دیگر جوشکاری کمتر می کند و میزان تخلخل در داخل ساختار فلز پس از فرایند جوشکاری نیز به حداقل می رسد. لازم به ذکر است که جوشکاری با بکارگیری سیم جوش مس و به روش دی اکسید کربن معایبی نیز دارد و از مهمترین آنها ازاد شدن گازهایی سمی در محیط می شود و از این رو محیط کارگاهی که این نوع جوشکاری در آن انجام می شود نیاز به تهویه مناسبی دارد. جوش قطعات مسی با بکارگیری سیم جوش مس یا Copper welding wire از قدیمی ترین روش های جوشکاری می باشد که توسط دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل انجام است.

تحلیل مشخصات مکانیکی سیم جوش مس

سیم جوش مس که همانطور که گفته شد بصورت کلاف مورد استفاده قرار می گیرد و توسط دستگاه و توسط رولر از روی کلاف باز شده و به داخل نازل هدایت می شود آلیاژی با قابلیت رسانش الکتریکی و حرارتی بالا می باشد، خاصیتی که پس از فرایند جوشکاری مس نیز می تواند از فاکتور های کیفی جوشکاری محسوب شده و این خواص پس از فرایند جوش نیز می بایست حفظ شود. عنصر فلزی مس دارای دمای ذوب 1085 درجه سانتی گراد می باشد که ترکیبات آلیاژی آن با خلوص 98% در ساختار سیم جوش مس می توانند تغییراتی در این دما و در محدوده 1050 الی 1170 درجه سانتی گراد داشته باشند. دانسیته یا جرم واحد حجم سیم جوش مس برابر با 8.96 g/cm³ گرم بر سانتی متر مکعب می باشد که این میزان در دمای اتاق سنجیده می شود. بدیهی است که دانسیته سیم جوش مس نیز مانند دیگر فلزات با افزایش دما و انبساط ملوکولی کاهش و بر عکس با کاهش دما افزایش پیدا کند. تنسایل مقاومت کششی سیم جوش مس که از فاکتور های کیفی مهم در جوشکاری نیز محسوب می شود و بر مقاومت های تنشی نهایی دو قطعه جوش خورده بالاخص در نقطه جوشکاری که اغلب مرکز تمرکز تنش نیز محسوب می شود دارای اهمیت بالایی بوده و برابر با 199 مگاپاسکال می باشد. سختی سطحی سیم جوش مس که بر مقاومت های سایشی آن تاثیر مستقیمی دارد برابر با 57 راکول است. قابلیت رسانش الکتریکی سیم جوش مس برابر با 58.7 10.E6 Siemens/m یعنی بسیار بالاتر از آهن با قابلیت رسانش الکتریکی 10.1 و حتی بالاتر از آلومینیوم با قابلیت رسانش الکتریکی 36.9 می باشد.

دیاگرام تحلیل فرایند جوشکاری با سیم جوش مس به روش CO2

دیاگرام تحلیل فرایند جوشکاری با سیم جوش مس به روش CO2همانگونه کا در بالا نیز گفته شده یکی از مهمترین مزایای جوشکاری قطعات مسی به روش CO2 و با بکارگیری سیم جوش مس تخلخل بسیار پایین می باشد که میزان تمرکز تنش را به حداقل رسانیده و قطعه جوش خورده نهایی مقا.ومت بسیار بالاتری در برابر جدا شدن و شکست بالاخص تحت تاثیر ضربه Impact یا تنش های کششی خواهد داشت. اما با وجود گاز دی اکسید کربن و تجزیه عناصر که حباب هایی را در نقطه جوش در سیم جوش مس ذوب شده بوجود می آورند این فرایند چگونه انجام شده و این ویژگی چگونه قابل تحلیل است؟ شاید کوتاهترین پاسخ به این سوال این باشد که گاز تجزیه شده تحت تاثیر حرارت در تماس با مس و عناصر افزاینده مانند منگنز و سیلیکون دوباره پیش از جامد شدن سیم جوش مس در داخل درز به شکل اولیه دی اکسید کربن در آمده به سمت بالای استخر مذاب حرکت کرده و پیش از جامد شدن از سطح خارج می شود که این تخلخل پایین و جوش خوردگی یکدستی را پدید می آورد. در زیر بصورت مرحله به مرحله به شکل گیری این فرایند در جوشکاری CO2 با سیم جوش مس می پردازیم.

سیم جوش مس از طریق دستگاه اتوماتیک از روی کلاف کشیده شده و وارد نازل در قسمت سر تماس Contact tip همانگونه که دیاگرام سمت راست دیده می شود کشیده شده و از سر آن وارد منطقه بحرانی می شود. در این منطقه ابتدا تحت دمای بسیار زیاد گاز دی اکسید کربن تجزیه شده و بصورت منواکسید کربن و یک اکسیژن زائد در می آید: CO2 = CO + O همانگونه که در بالا نیز گفته شد در ترکیبات شیمیایی سیم جوش مس درصدی از منگنز و سیسلکون نیز بکار گرفته شده است که این دو عنصر به جذب اکسیژن اضافی بوجود آمده پرداخته و سبک به ترتیب اکسید منگنز و اکسید سیلیسیوم را پدید می آورند که مولکولهایی با دانسیته پایینتر از مس بوده و به سمت سطح بیرونی و بالایی استخر مذاب از سیم جوش مس حرکت می کنند. Cuo + Mn = Cu + Mno Cuo + Si = 2Cu + Sio2 علاوه بر منگنز و سیلیسیوم که برای جذب گازهای آزاد و جلوگیری از ایجاد حباب در ساختار جوشکاری Co2 استفاده می شوند ترکیباتی با درصد پایینتر نیز برای افزایش سختی سطحی، تنسایل و مقاومت های محیطی به این عنصر افزوده می شود.

I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
تاسیسات ساختمانی | برق ساختمان | خدمات ساختمانی
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
GOOGLE+ | FACEBOOK
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
© Copyright 2021 - All rights reserved