نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
پارس گارد
دفعات بازدید : 13546
Select Language
ENGLISH | | PERSIAN
دفعات بازدید 13546
فدرال بکسل
جنرال بکسل
دوربین های مداربسته
,واردکننده,,عمده فروش,خرده فروش
مرکزی تهران
info@parsguard.com

دوربین های مداربسته

(CCTV)

تشخيص حريق از طريق دوربين هاي مداربسته
سیستم های آشکارساز ویدئویی دود محصول شرکت D-TecVSD با هدف پایان دادن به بسیاری از مشکلات مربوط به آشکارسازی دود تهیه و عرضه شده اند. این محصول با ارائه راه حل مناسب برای معضلات حل نشده آشکارسازی حریق و با امکان استفاده در فضاهای داخلی و خارجی، تحولی تخصصی در صنعت آشکارسازی حریق به شمار می رود.
اساس کار آشکارسازی ویدئویی دود، تجزیه و تحلیل کامپیوتری تصاویر ویدئویی است که بوسیله جدیدترین دوربین های CCTV استاندارد تهیه شده اند. محصول VSD شرکت D-Tec، بطور خودکار الگوهای بخصوصی از حرکت دود را شناسایی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن اپراتور سیستم را مطلع می سازد. به این ترتیب امکان عکس العمل سریع در موارد وقوع احتمالی حریق بوجود می آید و در نتیجه در محوطه های بزرگ یا جایی که جریان هوای زیادی وجود دارد در زمان به میزان زیادی صرفه جویی می شود.
سیستم آشکارساز حریق دوربین دار D-Tec، بعنوان تکنولوژی برتر در زمینه حفاظت حریق، در موارد متعددی از اتاق توربین گرفته تا ساختمان های تاریخی، تونل های جاده ای، انبار راه آهن، انبارها، مراکز خرید، آشیانه هواپیما، و بسیاری دیگر شناخته شده است.
متخصصین ایمنی حریق دائماً بدنبال راه هایی برای اطلاع سریع از حریق احتمالی هستند. در دنیای ایده آل این امکان وجود دارد که بتوان صدها سنسور آشکارساز دود را بالا یا اطراف اقلام تحت تهدید قرار داد. مطمئنا این باعث پاسخ سریع به حریق احتمالی می شود که خود، حتی در مناطق وسیع و یا جاهایی که جریان هوای بالایی وجود دارد، صرفه جویی در زمان را باعث می شود. اما چنین راه حلی از نظر عملی و اقتصادی قابل اجرا نیست.

آشکارساز ویدئویی دود و آتش چگونه کار می کند؟
آشکارسازی دود و آتش از طریق الگوریتم نرم افزاری انجام می گیرد که بر روی پردازندۀ سیگنال بصری ViSP اجرا می شود. این پردازنده، موتورهای پردازش موازی را بر روی سخت افزار پیاده سازی می کند. تصاویر ویدئویی، بطور همزمان و با استفاده از تکنیک های پردازش دیجیتال تصویر مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. به کمک این تکنیک ها امکان آشکارسازی دود و آتش با درجه بالایی از اطمینان امکانپذیر می گردد. تصاویر ویدئویی دائماً با هدف یافتن تغییرات مونیتور می شوند و به لطف جبران سازی نویز و اطلاعات مربوط به نمای دوربین، آلارم های خطا در طول زمان حذف می شود.
می توان تصویر دیده شده بوسیله دوربین را به زون های مختلف تقسیم کرد. هر زون دارای مجموعه ای از پارامترها است که به کمک آنها می توان الگوریتم آشکارسازی را بطور کامل کنترل کرد. هر یک از این پارامترها برای هر زون بطور مجزا تنظیم می شوند تا بتوان آنها را برای گسترهی وسیعی از کاربردها آماده کرد. همچنین می توان در جهت ارتقاء فرایند آشکارسازی، اطلاعات چندین دوربین را با هم ترکیب کرد.
در نتیجۀ سالها تحقیقات و توسعه، محاسبات متعدد هندسی و آماری پیچیده ای بر روی اطلاعات تصاویر ویدئویی هریک از زون ها انجام می گیرد. این محاسبات و اندازه گیری ها همه از طریق پارامترهای کنترلی تعیین می شوند. توانایی سخت افزار در پردازش دیجیتال سیگنال موازی این امکان را فراهم کرده است. پارامترها در محدوده ای تنظیم می شوند که امکان آشکارسازی دود را، از دود ضعیف با سرعت گسترش پایین تا دود بسیار غلیظی که به سرعت همه جا را فرا می گیرد، فراهم آورند.
زمانی که از روی اطلاعات تصاویر ویدئویی، اندازه گیری ها انجام گرفت، مجموعه ای از قوانین به ما کمک می کنند تا تعیین کنیم تصاویر مذکور شامل نشانه هایی از دود یا آتش هستند یا نه.
این قوانین را می توان به گونه ای تنظیم کرد که متناسب با کاربردهای مشخصی، الگوریتم آشکارسازی موفق و قدرتمندی را ایجاد کنند.
در شکل زیر چگونگی عملکرد فرایند آشکارسازی ویدئویی دود نشان داده شده است.
خدمات : ایمنی

دوربین های مداربسته
دیگر محصولات
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
جرثقیل سقفی | لنت ترمز
جرثقیل تک فاز | بالانسر فنری
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
Copyright 2022 - All rights reserved