نانوتجارت پایگاه اطلاعات شرکت ها، فروشگاه ها و قطعات صنعتی
Select Language
ENGLISH | PERSIAN
دفعات بازدید 113365

روش تمیز کردن سینک ظرف‏شویی

روش تمیز کردن سینک ظرف‏شوییروش تمیز کردن سینک ظرف‏شویی
هر نوع ماده غذایی از میوه گرفته تا سبزی و گوشت و هم چنین ظروف و دستمال‌ها، در سینک ظرفشویی آشپزخانه شسته می‌شود. بنابراین، نظافت و بهداشت سینك ظرفشویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای از بین بردن باکتری‌ها و میکروب‌ها لازم است سینک ظرفشویی را به طور منظم تمیز کنید. انواع مختلف سینک‌ها، به مواد شوینده متفاوتی نیاز دارد. اما یک تمیزکاری ساده مانع از تجمع میکروب خواهد شد.
در این مطلب به شیوه‌های صحیح تمیز کردن سینک ظرف‏شویی اشاره می‌شود که بی گمان برای شما هم مفید است.
.
سینک ظرفشویی از جنس سرامیک
این نوع سینک ظرفشویی با ماده تمیز کننده به صورت ژل یا کرم تمیز می‌شود یادآوری می‌شود که برای پیش‏گیری از خراشیدگی هنگام تمیزکاری از سیم استفاده نکنید.
سینک‌ ظرفشویی فولادی ضدزنگ
این نوع سینک ظرفشویی هر بار پس از استفاده باید کاملا تمیز شود. زیرا اسید و نمک اثر مخربی روی جنس این نوع سینک دارد. بنابراین مواد غذایی حاوی اسید و نمک را نباید روی سینک ظرفشویی به حال خود گذاشت. برای تمیزکاری روزانه از صابون مایع ظرفشویی ملایم و اسفنج استفاده کنید. از شیشه پاک کن هم می‌توان استفاده کرد.
هر بار پس از استفاده از صابون یا تمیزکننده شیشه، سینک را با پارچه خشک کنید. اگر سینک لکه داشت از پارچه آغشته به سرکه استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سطح سینک ظرفشویی هنگام تمیزکاری از سفیدکننده، آمونیاک و سیم پرهیز کنید. برای از بین بردن لکه‌ها سینک را مرطوب کنید و جوش شیرین روی آن بپاشید سپس با اسفنج بکشید
شیرآلات و دستگیره‌ها
این لوازم با مایع کفی به آسانی تمیز می‌شود. در صورت باقی ماندن رد انگشت یا لکه‌های آب، از پارچه آغشته به سرکه سفید استفاده کنید. سرکه علاوه بر تمیزکاری، ضدعفونی‏کننده نیز می‌باشد

مقالات
لینک های خبری
نمایندگی ها
I N F O @ N A N O T E J A R A T . C O M | 0 9 1 2 5 0 3 0 0 7 1
نانوتجارت پایگاه اطلاعات صنعتی
GOOGLE+ | FACEBOOK
کلیه حقوق متعلق به نانوتجارت است
© Copyright 2019 - All rights reserved